Program klubu

01. 06. 2024 | Sobota | 17:45

Prague Fringe Festival

Divadelní festival v anglickém jazyce
Prague Fringe Festival

Prague Fringe Festival je kulturní akcí představující „mix divadla, komedie, hudby a zábavy“. Do Prahy se sjíždějí aktéři z celého světa, aby předvedli umění v malých pražských divadlech. Od roku 2002 festival pravidelně nabízí českým i zahraničním divákům možnost seznámit se s anglicky mluveným divadlem přímo v historickém srdci české metropole.

02. 06. 2024 | Neděle | 20:30

Roman Dragoun and His Angels

rock | 320 Kč v předpordeji, 380 Kč na místě | na sezení
Roman Dragoun and His Angels

Roman Dragoun již mnoho let patří k legendám domácí rockové hudby. Poprvé se posluchačům představil začátkem 80.let na albu „Třetí kniha džunglí“ skupiny PROGRES 2. Poté se stal lídrem kapely FUTURUM, v jejíž znovu obnovené sestavě působí i dnes. Hrál také s Michalem Pavlíčkem ve skupině Stromboli, které pomohl vytvořit album „Shut Down“. V poslední době se Dragounova hudební kariéra dělí na sólovou dráhu a působení ve formacích T4, FUTURUM, PROGRES 2 či HIS ANGELS.

03. 06. 2024 | Pondělí | 20:00

jan hrubý a přátelé

folk | 450 Kč v předprodeji, 500 Kč na místě | na sezení
jan hrubý a přátelé

JAN HRUBÝ a PŘÁTELÉ

(sestava: Jan Hrubý, Ondřej Fencl, Sean Barry, Michal Hnátek)

Barevný koncert plný překvapení, spontánní improvizace a nestárnoucích písní (Večernice, Špejchar, Funebráci, Astrolog, Scarborough...) je provázaný smyčcovými tahy nezmara a pětasedmdesátníka Hrubého, který je na pódiu pořád tak trochu klukem... ostatně, jde o jasně "nejmladší" z Honzových hudebních působišť. Od února 2021 je i zachycen na live albu Kouzlo okamžiku.

V akustické sestavě se zpěvákem, klávesistou a kytaristou Ondřejem Fenclem (m.j. 5P Luboše Pospíšila, Marsyas, Vl.Merta, Schodiště...), fenomenálním hráčem na keltskou harfu Seanem Barrym (m.j. Lenka Filipová nebo třeba také kdysi hrál anglické královně!) a perkusistou Michalem Hnátkem představí matador českých bigbítových houslí průlet vším, čím je a byl.

"Projekt vznikl náhodou, všichni zúčastnění běžně doprovázejí Vláďu Mertu a když jednou nečekaně nemohl na koncert, tak jsme zahráli bez něj. Překvapilo nás, že bylo vyprodáno a také jsme zjistili, že nás to baví nás i publikum, " přibližuje kapelník Ondřej Fencl. "Hodně improvizujeme, necháváme se unášet, třeba až ke klasice, ať jsou to Beatles nebo Antonín Dvořák. To záleží na kouzlu okamžiku."

Kapela beze zbytku naplňuje podtitul "barevně a živě", který nese i její zánovní CD. Repertoár tvoří irské balady v uhrančivém podání Angličana Barryho, Fenclovy autorské písně z repertoáru kapely Hromosvod, instrumentálky a jako koření ukázky ze stěžejních působišť Hrubého - Špejchar blues, Sladké je žít a Variace na renesanční téma Vládi Mišíka, Funebráci Michala Prokopa a Astrolog Vládi Merty v divoké, leckdy až desetiminutové verzi bez zpěvu, s odbočkami kam se jen zachce.

" Až na písničky Ondry hrajeme vesměs tradicionály, mohu-li tento termín vztáhnout i na tři, čtyři písničky repertoáru kapel Framus 5 a ETC... " přibližuje pětasedmdesátiletý houslista Jan Hrubý.

"Nikdy jsme neměli zkoušku, to je podobné, jako s Vláďou Mertou. Když jsme spolu hráli poprvé, tak ani playlist... sedneme na pódium, necháme se nést, pinkáme si témata, hrajeme, co nás zrovna napadne," komentuje kapelník Ondřej Fencl svobodomyslnou podstatu hudebního projektu.

"Do budoucna bych se s touhle partou rád soustředil na studiovou desku, která vzejde z naší autorské dílny," uzavírá sympatickým pohledem dopředu Jan Hrubý.

04. 06. 2024 | Úterý | 20:30

Livin Free
křest alba From Cradle to Coffin

rock | 350 Kč v předprodeji, 390 Kč na místě | na stání
<div>Livin Free</div>
<div>křest alba From Cradle to Coffin</div>

Livin Free v nové sestavě a novým albem v Malostranské Besedě!

 

Livin Free vznikli v roce 2018 jako autorský projekt zpěváka a varhaníka Honzy Holečka. Po úspěšném debutu Voices from Beyond nyní vychází druhé řadové album From Cradle to Coffin, natočené ve spolupráci s americkým bubeníkem Winstonem A. Watsonem jr. (mj. ex-Bob Dylan Band). Osm původních skladeb nabízí prvky klasického rocku, blues, soulu i gospelu, to vše v moderním zpracování. Za originálním zvukem Livin Free stojí unikátní spojení muzikantů několika generací, kteří se na aranžích a výsledném znění alba podíleli. Spolu s Honzou Holečkem to je baskytarista Vladimír Guma Kulhánek, který letos oslaví 80. narozeniny, mladý kytarista Jiří Rambousek, saxofonista Vladimír Boryš Secký a Michal Kolouch Daněk, který přidal perkuse a část bicích partů. Album From Cradle to Coffin je dáno nezaměnitelným autorským rukopisem Honzy Holečka, jeho charakteristickým zpěvem a hammondkami, ale také hlubším významem skladeb, který lze nalézt v textech písní. Spolu se zvukovou kvalitou nahrávek ze studia Sono a zajímavým obalem je to mimořádný kus muziky, zcela současně navazující na klasická východiska.

Nenechte si ujít křest nového alba výtečné blues-rockové kapely a doražte 4. června do Malostranské Besedy!

05. 06. 2024 | Středa | 20:00

Hedwig a její Angry Inch

Anatomicky nekorektní rocková show | 380 - 480 Kč | na sezení
Hedwig a její Angry Inch

ČESKÁ PREMIÉRA KULTOVNÍ BROADWAYSKÉ SHOW

 

2 NOMINACE NA CENU THÁLIE 2022

 

"Geniální! Nic takového jste v Praze ještě neviděli!" 100%, Musical.cz

 

 

 

Napůl stand-up, napůl rockový koncert. Napůl divadlo, napůl zpověď. Napůl žena, napůl muž. Napůl vás rozesměje, napůl rozbrečí, napůl ji budete milovat a napůl nesnášet. Ale i ona, jako kdokoli z nás, touží po jediném - najít svou druhou polovičku... To je Hedwig, seznamte se. Přijela vám říct, že ať jste, kdo jste, nikdy na to nejste sami.

Ať už se vám to líbí, nebo ne, na naši scénu přichází Hedwig a její Angry Inch! První české nastudování kultovní broadwayské show, ověnčené řadou prestižních cen, je v těch nejlepších rukou: jako Hedwig se představí Roman Tomeš, vyhledávaný talent, který na divadle zazářil v řadě ikonických rockových rolí, po jeho boku stejně respektovaná Vendula Příhodová. Oba byli za své výkony nominováni na prestižní divadelní Cenu Thálie 2022. Představení doprovází čtyřčlenná kapela v čele s uznávaným hudebníkem, skladatelem a producentem Jiřím Vidasovem, překlad českých písňových textů je dílem jedinečného básníka a textaře Petra Soukupa. Režie a překladu se ujal debutující Pavel Košatka.

Představení obsahuje výrazné světelné a stroboskopické efekty.

Délka představení je 1 hodina a 45 minut bez přestávky.

06. 06. 2024 | Čtvrtek | 20:30

Máří | Šimanský a Niesner

alternative folk | 150 Kč studenti / 200 Kč v předprodeji , 250 Kč na místě | na sezení a stání
Máří | Šimanský a Niesner

Dva pohledy na současnou písničkářskou alternativu na jednom jevišti.

Šimanský & Niesner

Dvojice kytaristů Jakub Šimanský a Tomáš Niesner společně debutovali deskou Tance neznámé, která vyšla na labelu Stoned to Death v roce 2019. Oba hráči sdílejí téměř desetiletou existenci v noise-rockové kapele Unna.

V roce 2016 Šimanský přešel na sólovou dráhu a přišel s nahrávkou Face to Face Against American Primitivism in Eastern Europe Vol. I. Nedlouho potom Šimanský a Niesner zúročili dlouholetou sehranost a začali pracovat na společné desce, po jejímž vydání následovalo poměrně intenzivní koncertování a psaní nových skladeb.

V jejich hudbě je patrná pestrost a ojedinělý přístup k lazení, rytmice, mantrickému repetitivismu, ale také smysl pro poutavé melodie, čímž duo navazuje na tradici amerického primitivismu, český folk nebo vlivy východní hudby.

V roce 2020 se jejich skladba objevila na kompilaci Imaginational Anthem Vol. X amerického labelu Tompkins Square. Šimanský a Niesner pak následně vydali svoji druhou dlouhohrající desku Všechno Dobré. V září 2023 jim vyšlo nové album Jako doma.

Máří

O Máří se v loňském roce psalo jako o nadějném objevu české hudební scény.

A to hlavně díky debutovému albu Léto znovu přijde, jehož spoluautorem je multiinstrumentalista a skladatel Šimon Keller.

„Moje texty na prvním albu mapují jedno konkrétní období. Období silných emocí, které bych označila asi začátkem mého dospívání. Když se ohlédnu zpátky, přijde mi většinou jako jedna dlouhá zima. Na desce se dotýkám také tématu naděje a vyrovnávání se se změnou. Možná i proto se album jmenuje

Léto znovu přijde,” říká Máří, mimojiné čerstvá vítězka Startéru Rádia Wave.

Debutová deska kombinuje zvuky kytar, synthů, elektra a popu s ruchy pražských ulic. Autorské texty jsou výpovědí mladé dívky, která díky autentickému projevu dokáže posluchače vtáhnout do světa dospívání a večerního města.

 

07. 06. 2024 | Pátek | 20:00

Barování se Sandrou Novákovou a Filipem Rajmontem

fenomenální večírek | 350 Kč | na sezení
Barování se Sandrou Novákovou a Filipem Rajmontem

BAROVÁNÍ je originálním projektem Sandry Novákové a Filipa Rajmonta, jenž slaví úspěchy již několik let. Unikátní pořad, během nějž hosté sedí u stolků a užívají si večer s osobnostmi z herecké a hudební branže, si za dobu své existence získal mnoho příznivců právě díky své neopakovatelné atmosféře. 

Příjemný večer s písničkami v podání řady překvapivých hostů - známych i dosud neznámych. Vše v netradiční moderátorské režii Filipa Rajmonta.

08. 06. 2024 | Sobota | 20:00

Vladimír Javorský s kapelou

folk | 450 Kč v předprodeji, 500 Kč na místě | na stání
Vladimír Javorský s kapelou

Autorské písně Vladimíra Javorského v šansonovém hávu. Nové debutové album Ještě je zachycuje písně Vladimíra Javorského v produkční a aranžérské péči Mariana Friedla.

Vladimír Javorský je znám hlavně jako skvělý filmový a divadelní herec, který ztvárnil desítky filmových i divadelních rolích. Své publikum si ale získává i na hudební scéně. Ať už sólovými výstupy s kytarou či ukulele v rukou, nebo jako spoluhráč Miroslava Kemela na jeho koncertech a albech.

CD Ještě je je autorským debutem Vladimíra Javorského, na němž zpívá převážně vlastní písně a hraje na kytaru. Produkční a aranžérské práce se společně s lidovými flétnami, klarinetem, malým cimbálem a zpěvem ujal Marian Friedl, známý mj. díky jeho albům Beránci a vlci (2016), 11 PODOB LÁSKY (2020) či Černobílý svět (2022). Na CD dále účinkují Friedlovi dlouholetí spoluhráči Petra Jelénková (zpěv), Štěpán Flagar (klavír), Martin Kocián (kontrabas), Michal Wierzgoń (bicí). Studiový záznam sedmnácti skladeb alba vznikl v Tonstudiu Rajchman v Dolních Bojanovicích za zvukařské péče Petra Prokopa, mix a editace provedl Martin Kocián, mastering Broněk Šmid. Buklet doplňují ilustrace Matěje Formana, o grafickou úpravu se postarala Zuzana Vojtová.

09. 06. 2024 | Neděle | 20:00

Barbora Šampalíková a kapela
(Petr Ožana, Pavel Hrala, Lucie Flemrová a Tonda Procházka)

šanson | 290 Kč v předprodeji, 350 Kč na místě | na sezení
Barbora Šampalíková a kapela

<div>(Petr Ožana, Pavel Hrala, Lucie Flemrová a Tonda Procházka)</div>

Zpěv: Barbora Šampalíková

Klavír: Petr Ožana

Housle: Pavel Hrala

Kontrabas: Lucie Flemrová 

Bicí a perkuse: Tonda Procházka

 

Srdečně Vás pozveme na již několikátý šansonový koncert v Malostranské besedě. Uslyšíte jak autorskou hudbu, tak známé písně Hany Hegerové, Zuzany Navarové a dalších.

11. 06. 2024 | Úterý | 20:30

Ivan Hlas Trio

folk | 350 Kč v předprodeji, 400 Kč na místě | na sezení
Ivan Hlas Trio

Ivan Hlas Trio – Komorní sestava Ivana Hlase v doprovodu kytaristy Norbiho Kovácse a violoncellisty Jaroslava Olina Nejezchleby vznikla z původní formace Růžový brejle. Autorské aranže protkané virtuózní hrou na akustické nástroje dávají nejlépe vyniknout poezii Hlasových textů. Ostřílení hudebníci v triu přináší mix žánrů – od hospodského blues a městských balad, přes melodické názvuky etna aj. – které výrazově spojuje radost z obyčejného spolubytí na pódiu a interpretace pohledů na obrazy ze všedního života.

 

12. 06. 2024 | Středa | 20:00

The Most Naked Men - zrušeno

art pop | 240 Kč v předprodeji, 280 Kč na místě | na sezení
The Most Naked Men - zrušeno

The Most Naked Men představuje art-popové duo s prvky rocku, rapu, elektra i classic music. Kapelu tvoří zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista Jimmy Bo, jehož catchy melodie doplňuje rytmika Martina Kábrta. Ten kromě samotných bicích ovládá bubenický sampler a přidává tak jejich hudbě jedinečnou atmosféru výjimečného uměleckého záměru, která vás vezme na dobrodružnou jízdu plnou emocí.

13. 06. 2024 | Čtvrtek | 20:00

Vnitrublok - křest klipu + Jakub König

alternative pop | 250 Kč v předprodeji (studenti 200 Kč) 300 Kč na místě | na stání
<div>Vnitrublok - křest klipu + Jakub König</div>

Po vydání debutového alba přichází Vnitrublok se svým prvním hraným klipem k písni Pod nulou. Přijďte ho s námi pokřtít do Malostranské besedy. Na úvod večera zahraje a klip pokřtí Jakub König, slovy Bětky (frontwoman Vnitrubloku) člověk s nejhebčími písněmi, jaké zná.

14. 06. 2024 | Pátek | 20:30

Louka band and The Ashtrades

folk rock | 200 Kč | na sezení
Louka band and The Ashtrades

Folk-rocková parta zkušených a nadšených muzikantů, každý s vlastní bohatou hudební historií, kteří se potkali v r. 2012 a podlehli kouzlu společného hraní. Tvorba původní, autorská, žánrově ne příliš úzce vymezená - folk, rock, blues, to vše lze v našich písničkách najít. V textech, které jsou podstatnou složkou naší hudby, převažuje čeština. Předskočí skvělí mladí The Ashtrays, klasická rokenrolová esence.

15. 06. 2024 | Sobota | 20:00

Swingová tančírna s The Mole’s Wing Orchestra

swing | 200Kč v předprodeji, 250 Kč na místě | k tanci
Swingová tančírna s The Mole’s Wing Orchestra

The Mole`s Wing Orchestra je pražský swingový orchestr, který Vás potěší swingovou hudbou 30. a 40. let minulého století. Takové melodie nejsou pouze k poslechu, ale zejména k tanci, a tak toto těleso pravidelně pořádá své tančírny v Malostranské besedě a 29. dubna tomu nebude jinak! Neváhejte tedy dorazit a zažít skvělý koncert i s tanečními lekcí od studia ZigZag! My se určitě budeme těšit.

16. 06. 2024 | Neděle | 20:00

Pocta Zuzaně Navarové: JAZZ ELEMENTS

písně zuzany navarové | 390 Kč v předprodeji , 450 Kč na místě | na sezení
Pocta Zuzaně Navarové: JAZZ ELEMENTS

Kapela Pocta Zuzaně Navarové vznikla v roce 2017 z původní kapely Jazz Elements působící na české scéně od roku 2015. Na jednom ze svých koncertů se rozhodli si pro radost zahrát pár písniček od kapel Nerez a Koa a koncert měl takový úspěch, že se po nějakém čase rozhodli dál pokračovat jako Pocta Zuzaně Navarové.

Na koncertech uslyšíte písně kapel Nerez i Koa v originálním podání šestičlenné sestavy v čele s Barborou Červinkovou, která svým projevem v lidech dokáže vzbudit celou škálu emocí a s citem a pokorou zpívá písničky Zuzany Navarové. Kapela je tvořena profesionálními muzikanty, kteří také všichni zpívají a vznikají tak krásné vícehlasy, kterými byla kapela Nerez proslulá. Na kytary hrají Tomáš Pecka a Standa Šedivý, bubnuje Tonda Jína, trubku a perkuse ovládá Nick Arthofer a bezpražcovou baskytaru Honza Neruda. Koncerty bývají velmi interaktivní, posluchači celou dobu zpívají a na závěr koncertu i tancují.

‘'Snažíme se o co nejvěrnější podání písní. Zuzky tvorba je nesmrtelná a pro nás i publikum jsOU to vždy velmi emotivní koncerty. Každý koncert hrajeme s velkou pokorou.’’

18. 06. 2024 | Úterý | 20:00

Daniel Fikejz a William Shakespeares Lonely Hearts Band

jazz / rock | 350 Kč v předprodeji, 400 Kč na místě | na sezení
Daniel Fikejz a William Shakespeares Lonely Hearts Band

Jubilejní koncert u příležitosti vydání nového alba Santiago, padesátin skupiny Combo FH a sedmdesátin Daniela Fikejze.

19. 06. 2024 | Středa | 20:00

Hanspaulské blues pro Petara Introviče

blues | 220 Kč v předprodeji, 280 Kč na místě | na sezení
Hanspaulské blues pro Petara Introviče

Vzpomínka na Petara Introviče. Legendární hanspaulské bluesové fláky si dají k jeho narozeninám BBBoys, Bluesberry a hosté.

20. 06. 2024 | Čtvrtek | 20:30

ETC..

rock | 500 Kč v předprodeji, 550 Kč na místě | na sezení
ETC..

Taky se vám stýská po starých dobrých časech a muzice legendárních ETC??

Nezoufejte.

s nadšeným souhlasem Vladimíra Mišíka pokračují spoluhráči rockové legendy v koncertování v mírně pozměněné sestavě a s Olinem Nejezchlebou za mikrofonem.

Více než 2 roky po ukončení koncertní činnosti legendy československého rocku, Vladimíra Mišíka, se muzikanti z jeho kapely ETC… rozhodli na popud mnoha fanoušků, že budou nadále koncertně hrát výběr skladeb z éry ETC.

 

Sestava:

Pavel Skála – kytary

Olin Nejezchleba – zpěv

Jiří Zelenka – bicí, zpěv

Vladimír Pavlíček – housle

Jakub Červinka – kytary

Pavel Novák - basa

22. 06. 2024 | Sobota | 20:30

Klastracinski/project/ + Syntax_Error + Sun Apollo

alternative | 200 Kč v předprodeji, 250 Kč na místě | na stání
Klastracinski/project/ + Syntax_Error + Sun Apollo
syntax_error 
 
experimentální elektronické uskupení spojující mnoho hudebních vlivů, jako například ambient, industrial, noise, nebo glitch rock. Vrstvami synthu, baskytary a samplů, doplněnými alternativními vokály zprostředkuje pohlcující hudební zážitek.
 
 
sun apollo
 
Prog-fusion orchestr se vrací.
Tentokrát se špinavějším zvukem a v novém složení, ve kterém můžete poznat členy pražských kapel, jako je Farmer's Cabrio, Purplefox Town, Sundrinker, Deaf Platypus nebo Rekreace.
 
Uslyšíte novou tvorbu, ale můžete se těšit i na odvážnější pojetí některých již vydaných skladeb. Součástí vystoupení bývá i fireshow v podání Štěpána Hrušky.
 
Jiří Syrvatka – el. kytara, zpěv
Štěpán Hruška – trubka, zpěv
David Le Cam – saxofon, příčná flétna, didgeridoo
Kryštof Fuxa – bicí
Michail Nužnyj – el. kytara
Honza Hájek – baskytara
Eliška Nagyová – zpěv
Honza Belada - roland spd
 
 
klastracinski/project/
 
eclectic electro appereance založený na kompozicích Nikolaje Klastracinského. Celým setem je protkaná nitka storytellingu.
 
23. 06. 2024 | Neděle | 20:30

Kranz

písně Jiřího Schelingera | 290 Kč v předprodeji, 350 Kč na místě | na sezení
Kranz

Obnovená premiéra legendární kapely KRANZ Jiří Schelinger Revival se zpěvákem Lubošem Rosenkranzem. 

24. 06. 2024 | Pondělí | 19:30

Dum Doobie Doobie Band

Rock and roll / Doowap | 180 Kč v předprodeji, 200 Kč na místě | na stání
Dum Doobie Doobie Band

Tančírna ve stylu 60. let s Dum Doobie Doobie Bandem

Rock and roll a Doowap! Večer plný živé hudby a tance.

Lavina nejoblíbenějších šlágrů 60's od skupin jako jsou Beach Boys, Elvis Presley, Showwaddywaddy, Arethy Franklin nebo Brendy Lee.

25. 06. 2024 | Úterý | 19:00

VOSK ve filmu

vokální skupina | 200 Kč v předprodeji, 250 Kč na místě | na sezení
<div>VOSK ve filmu</div>

Mužská vokální skupina VOSK letos v Malostranské besedě nabídne večer plný filmových melodií napříč všemi žánry - přijďte si poslechnout dnes už legendární skladby z filmů jako Piráti z Karibiku, Čelisti nebo třeba Krotitelé duchů …. To všechno v provedení „a capella“. Jedinými nástroji tak budou hlasy členů pražské skupiny VOSK. 

26. 06. 2024 | Středa | 20:00

Vladimír Merta: křest alba České sny

folk | 350 Kč v předprodeji, 400 Kč na místě | na sezení
<div>Vladimír Merta: křest alba České sny</div>

Koncert naší písničkářské legendy u příležitosti vydání nového alba České sny. Studiová deska obsahuje dvanáct nahrávek a zahajuje volnou řadu několika CD/LP s novými, neznámými nebo právě dokončenými písněmi.

27. 06. 2024 | Čtvrtek | 20:30

Flamengo reunion session

rock | 390 Kč v předprodeji 420 Kč na místě | na stání
Flamengo reunion session

V roce 2022 uplynulo neuvěřitelných 50 let o vydání dnes již kultovní desky československé historie rocku Kuřete v hodinkách. Za tímto jedinečným hudebním počinem stojí kapela Flamengo dnes Flamengo Reunion Session, které se opírá o dvojici původních členů Flamenga, Pavla Fořta (kytara) a Vladimíra „Gumu“ Kulhánka (baskytara). Doplňují je Jan Holeček (Hammond B3, zpěv), Jiří „Zelí“ Zelenka (bicí, vokály) a Vladimír Boryš Secký (saxofon a flétna, vokály).

 

Flamengo Reunion Session navazuje na období let 1970 - 1972, kdy za mikrofonem zněl hlas Ivana Khunta a následně také Vladimíra Mišíka. Návštěvníci koncertů se tak mohou těšit, že uslyší celé album Kuře v hodinkách v celé své kráse. Za všechny skladby z desky jmenujme například kultovní Rám příštích obrazů, Já a dým, Doky vlaky, hlad a boty, nebo Stále dál.

 V prvním setu si kapela připomene období před „Kuřetem“ a tak se příznivci starého bigbítu mohou těšit na skladby jako Too Much Love is Bad Thing, Každou chvíli či Týden v elektrickém městě, chybět nebudou ani kultovní covery, které Flamengo v daném období hrálo. Jde například o Evil Woman nebo Tabacco Road.

Flamengo Reunion Session tak návštěvníkům vystoupení slibuje jedinečný, autentický a hlavně originální zážitek legendárního FLAMENGA s jeho původními členy a původním repertoárem.

Za zmínku také stojí, že v letošní roce 2024 Vladimír Guma Kulhánek slaví své 80té narozeniny. Těšíme se, že toto jubileum oslavíme společně s Vámi, s Flamengem a Kuřetem v hodinkách.

28. 06. 2024 | Pátek | 20:30

blues session

blues | 400 Kč v předprodeji, 450 Kč na místě | na sezení
blues session

Olin Nejezchleba, Pavel Skála, Ondřej Konrád, Michal Gera, Jiří Hála Jirka "Zelí" Zelenka, Vašek Vávra, Kuba Zitko. Přátelé a bývalí spoluhráči Petra Kalandry se v roce 2005 rozhodli obnovit činnost kapely a v čele s Olinem Nejezchlebou hrají již třetím rokem po celé republice. Do repertoáru zařadili jak písně, které zpíval Patr Kalandra, tak Olinovy pecky z dob jeho působení v Etc... a několik novinek z tvorby členů BS. Rostoucí zájem o vystoupení skupiny Blues session dokazuje, že pánové nepatří do starého železa a že Petr Kalandra a jeho přátelé mají mezi posluchači stále spoustu příznivců.

29. 06. 2024 | Sobota | 20:30

OFG - The Worst Date Ever…

blues / funk | 200 Kč v předprodeji, 250 Kč na místě | na sezení
OFG - The Worst Date Ever…

Hudební styl kapely OLD FASHIONED GUYS má kořeny v blues, funky, reggae. Charakteristický je konzervativní přístup s maximálním respektem k songům (odtud i název Old Fashioned Guys) s navýsost aktuálním, moderním, chytlavým zvukem. Repertoár je z dílny kapely a zahrnuje jak české, tak anglické texty doplněné  o coververse žánrově odpovídajících songů. Anglické songy jsou základem alba, které v roce 2021 vydala pod názvem Old Fashioned Guy. Česky textované písně vyšly na albu Stálo to za to... ještě podb názvem kapely ph 5,5, jíž je OFG přirozeným pokračovatelem. Profesionální rytmika OFG tepe rytmem zkušeností studiových hráčů. (Basa: Vítek Fiala (Lokomotiva, Fantastic 80¨s) Bicí: Stan Amcha (Burma Jones, Felix Slováček, Helena Vondráčková) Lead kytary má na starosti právník Michal Kubiš, rytmické kytary a zpěv lékař Pavel Hronek. ( B.LUES. jasam.cz, ph 5,5)

30. 06. 2024 | Neděle | 19:00

Originální Pražský Synkopický Orchestr

raný jazz | 300 Kč | na sezení
Originální Pražský Synkopický Orchestr

ORIGINÁLNÍ PRAŽSKÝ SYNKOPICKÝ ORCHESTR se zabývá stylovou interpretací raného amerického jazzu a blues 20. let na autentické dobové nástroje.

 

Ansámbl byl založen v roce 1974 trumpetistou, pianistou a muzikologem Pavlem Klikarem, předním znalcem a interpretem tohoto žánru. V roce 2018 se vedení orchestru ujali jeho mladí pokračovatelé Jan Pospíšil a Michael Chomiszak za vydatné pomoci pianisty a spoluzakladatele souboru Jiřího Gilíka.