Program klubu

08. 08. 2024 | Čtvrtek | 20:00

Wóďa s kapelou - koncert nula

alternative folk - vstup zdarma
Wóďa s kapelou - koncert nula

Byl jsem na tom pódiu dost opuštěnej a samotu já nemám moc rád. Jsem rád, že vám můžu představit skvělý lidi, se kterýma jsme barvili moje písně až z toho vznikla kapela. Já se těším, doufám že se přijdete podívat. W.

P.S. : možná to bude spíš taková veřejná zkouška, takže je to zadarmo

26. 08. 2024 | Pondělí | 20:30

NOP - Norbi Kovács & Olin Nejezchleba & Pavel Fischer

250 Kč v předprodeji, 300 Kč na místě | na sezení
NOP - Norbi Kovács & Olin Nejezchleba & Pavel Fischer

Tři osobnosti a tři hudební světy na jednom pódiu.

 

Norbi Kovács

Narodil se v roce 1968 v Šale na Slovensku, ale v jeho žilách koluje maďarská krev. Do Prahy se přestěhoval v roce 1992 a od té doby hrál s různými kapelami a řadou interpretů, především s písničkářkou Radůzou, Petrem Skoumalem či Máriem Bihárim. V současnosti je členem skupin Ivan Hlas Trio a Lokomotiva. Kromě toho se věnuje i hudbě filmové (například hudba k filmu U mě dobrý). V roce 2013 vydal sólové instrumentální album „Takžetak“, které vychází z klasických kytaristických forem, jako je ragtime, folk, trocha blues, patrné jsou i stopy gypsy jazzu či flamenka. V roce 2018 si pak nadělil ke svým padesátým narozeninám album „13:31“. Norbi Kovács je nejen fenomenálním kytaristou, ale také výborným fotografem a má za sebou již několik úspěšných výstav

 

Pavel Fischer

Pavel Fischer se narodil v roce 1965 ve Zlíně. V letech 1979-85 absolvoval studia houslové hry na Pražské konzervatoři, v nichž se svou prof. Norou Grumlíkovou pokračoval i na AMU (1985-89). Jako sólista spolupracoval s řadou českých i zahraničních orchestrů. Ještě na univerzitní půdě v roce 1989 se stává spoluzakladatelem a primáriem Škampova kvarteta, souboru, s nímž pravidelně koncertoval na nejvýznamnějších světových pódiích. Pavel Fischer spolupracoval s vynikajícími umělci jako jsou - Josef Suk, Jiří Bárta, D. Pecková, Melvyn Tan, Kathryn Stott, Wolfgang Holzmair, Ronald van Spaendonck, Nikolaj Demiděnko, Janine Jansen, atd... V poslední době se Pavel Fischer stále intenzivněji věnuje pedagogické činnosti - mistrovské kurzy na Royal College a Royal Academy v Londýně, Concertgebouw Amsterdam, Kvartetní Akademii v Amsterdamu, Chetham´s School of Music v Manchesteru, a v r. 2008 se stává řádným profesorem na RNCM v Manchesteru a od letošního roku též na Birmingham Conservatoire. Jeho mimořádný zájem o hudbu jiných žánrů vyústil např. v mnoholetou spolupráci s Ivou Bittovou, k založení cross-overové skupiny „Camael“ či tria „Bardolino“. V prosinci 2009 učinkoval jako host na projektu Iana Andersona a Jethro Tull. Jako skladatel se poprvé představil svými třemi smyčcovými kvartety, napsanými na objednávku britského „Lake District Festivalu“. Premiéra prvního kvartetu „Morava“ zazněla v dubnu 2008 v Carnegie Hall v New Yorku, česká premiéra na podzim 2008 v komorním cyklu České filharmonie. Zbylé dva kvartety měly premiéru na festivalu „Lake District“ ve Velké Británii.

 

Jaroslav Olin Nejezchleba

Narodil se 10. ledna 1960 v Kyjově. Vystudoval hru na violoncello na brněnské Státní konzervatoři. V době studií hrával s cimbálovou muzikou Písečan. V roce 1981 odešel do Prahy, kde nastoupil na post baskytaristy ve skupině Marsyas. Odtud přešel k Vladimíru Mišíkovi do Etc..., kde zůstal 18 let do roku 2003. S Vladimírem Mišíkem v té době hrával ve volném akustickém sdružení Čunderground, s Petrem Kalandrou v jeho Blues Session, a spolupracoval s celou řadou dalších hudebních osobností (namátkou Čechomor, Vlasta Redl, Petr Skoumal, Jan Burian, Michal Prokop, Ivan Hlas, Nerez, Jiří Bílý, Anna K., Radůza, Vlasta Třešňák a další). V současné době hraje v Triu Ivana Hlase, je frontmanem obnovených Blues Session, své moravské kořeny zúročil ve skupině Njorek a občas hostuje s Etc...

Jeho hudební kariéru mapuje výběrové 2CD „25 let v tom…“, které v roce 2008 vydalo Indies Happy Trails.V lednu 2010 vydává label 100PROmotion Olinovo první studiové CD s názvem „Noční lov“ a v roce 2018 album „Nečekaná návštěva“.

 

28. 08. 2024 | Středa | 20:30

Ines | Second sunday

indie rock | 200 Kč v předprodeji, 250 Kč na místě | na stání
Ines | Second sunday

INFO - kapela INES

Koncem roku 2019 mezi pražskými uličkami, napříč čtvrtěmi sídlišti i pivovary se schází první členové kapely INS Po několika změnách v obsazení kapely napříč pozicemi jsme se začátkem roku 2021 ustálili v obsazení bicí, basa, sólová kytara, doprovodná kytara/klávesy a zpěv.

 

INFO – kapela Second Sunday

Představujeme vám pražskou indie-rockovou kapelu Second Sunday, která má jedinečný zvuk a energii, která vás nadchne. Second Sunday spojuje výrazné melodie s autentickým textem, který se dotýká každodenních témat. S jejich originálním přístupem k hudbě a neodolatelným charisma na pódiu, se dokázali probojovat do finále Strahov Open Air. Jejich hudba je osvěžující kombinací vášně, talentu a nadšení...

 

29. 08. 2024 | Čtvrtek | 20:30

OZZ orchestra

Rock'n'roll/Ska | 200 KČ V PŘEDPRODEJI, 250 KČ NA MÍSTĚ | NA STÁNÍ
OZZ orchestra

Kapela OOZ (Osada ovčích zm*dů), později OOZ orchestra, vznikla na podzim roku 1993 v podhoubí dejvických restaurací. Založil jí bubeník Jiří Horálek (Ivan Hlas a Nahlas, Žlutý pes, Bluesberry, MCH Band a další). OOZ žánrově navazují na muzikanty a kapely z pražské čtvrti Hanspaulka (Ivan Hlas, Krausberry, Yo Yo Band). Repertoár kapely tvoří směs blues, reggae a rock and rollu za podpory nepřehlédnutelné dechové sekce. 

30. 08. 2024 | Pátek | 20:00

Tajemství vesmíru

IMPROVIZOVANÉ DIVADLO | 150 KČ V PŘEDPRODEJI, 200 KČ NA MÍSTĚ | NA SEZENÍ
Tajemství vesmíru

Nenechte si uniknout improvizované divadlo Tajemství Vesmíru v podání Metoděje a Dozera. Tento divadelní seriál běží pravidelně již od roku 2010. Můžete se těšit na třeskutou zábavu, bláznivý děj plný zvratů, hudby, rapu, akrobacie a absurdních situací. O hudební doprovod se postará muzikant, jehož jméno zatím prozrazovat nebudeme. Více info o Metodějovi a Dozerovi naleznete na saysomething.cz

02. 09. 2024 | Pondělí | 20:00

BACHTALE APSA

INTERNATIONAL GYPSY BAND | 300 KČ V PŘEDPRODEJI, 350 KČ NA MÍSTĚ | NA SEZENÍ I STÁNÍ
BACHTALE APSA

Název Bachtale Apsa, v překladu Slzy štěstí, vyjadřuje pestrost nálad a emocí, které romská hudba odnepaměti v posluchačích vyvolává. Kapela spojuje muziku balkánských, maďarských, španělských, ruských i slovenských Romů. Nechybí samozřejmě klasické čardáše. Repertoir ovšem netvoří jen romská tradiční hudba, ale také autorská tvorba Mária Biháriho a Petra Horváta. V hudbě Bachtale Apsa se tak prolínají romské melodie s rumbou, tangem, flamencem, swingem a dalšími styly. Základem kapely je každopádně virtuózní akordeon nevidomého romského hudebníka Mária Biháriho, který doprovází vynikající kytarista a fenomenální zpěvák Peter Horvát. Originální houslista a basista Adam Pospíšil, jeden z mála „gádžů“, hrajících s romskými kapelami, podle nálady tepe rytmiku nebo zahřívá své čarovné skřipky. Jazzový feeling dodává výjimečný trumpetista Nicholas Roy Arthefer, rodák z amerického Bostonu, který trvale zakotvil v Praze. A nakonec to nejdůležitější! Rytmickým motorem kapely je originální perkusista a bubeník Radek Sivák, hrající na cokoliv, co se mu zrovna připlete do cesty. Formace Bachtale Apsa funguje v různých sestavách od roku 2010 a za tu dobu odehrála stovky koncertů doma i v zahraničí, nejdále v Indii a v Alžírsku. Od loňského jara, koronavirové krizi navzdory, odehrála skvělé koncerty se zpěvačkou a herečkou Bárou Hrzánovou a absolvovala s ní také charitativní tour v domovech pro seniory. Z těchto setkání se vyvinulo velké přátelství a pravidelná spolupráce.

Bachtale Apsa jsou:
Mário Bihári – akordeon, zpěv
Petr Horvát – kytara, zpěv
Adam Pospíšil – housle, baskytara
Nicholas Roy Arthofer – trumpeta, zpěv
Radek Sivák – bicí, perkuse

04. 09. 2024 | Středa | 20:30

Olin Nejezchleba & Malý Bobr
 

pocta Petru Skoumalovi | 500 Kč v předprodeji, 550 Kč na místě | na sezení
<div>Olin Nejezchleba &amp; Malý Bobr</div>
<div>&nbsp;</div>

Koncert někdejších spoluhráčů Petra Skoumala s výběrem těch nejlepších „Skoumalovek“ pro dospělé (Březen, Doteky, Odjezd atd.) i děti (Když jde malý bobr spát, Tygr jede do Paříže apod.)

Petr Skoumal – vynikající klavírista, skladatel – autor nespočetného množství scénické a filmové hudby, písniček pro děti i dospělé. 7.3.2018 by se dožil 80 let. Při této příležitosti na něj v den nedožitých narozenin zavzpomínali koncertem v domovském Divadle v Dlouhé jeho kolegové z divadla i muzikanti s nimiž za svou bohatou kariéru vystupoval.

Po koncertě slovo dalo slovo a vznikla i koncertní varianta vzpomínkového vystoupení. Repertoár koncertu tvoří skladby ze sólové tvorby Petra Skoumala, i tvorby z divadelních představení.

Sestava kapely:

Jaroslav Olin Nejezchleba – zpěv, violoncello

Norbi Kovács – kytary, zpěv

Milan Potoček (člen Divadla v Dlouhé) – klávesy, klarinet

Pavel Skála – kytary, zpěv

Jiří Zelenka – bicí, zpěv

Vladimír Pavlíček – housle, mandolína, harmonika

Pavel Novák - basa

06. 09. 2024 | Pátek | 20:00

Barování se Sandrou Novákovou a Filipem Rajmontem

fenomenální večírek | 350 Kč | na sezení
<div>Barování se Sandrou Novákovou a Filipem Rajmontem</div>

BAROVÁNÍ je originálním projektem Sandry Novákové a Filipa Rajmonta, jenž slaví úspěchy již několik let. Unikátní pořad, během nějž hosté sedí u stolků a užívají si večer s osobnostmi z herecké a hudební branže, si za dobu své existence získal mnoho příznivců právě díky své neopakovatelné atmosféře. 

Příjemný večer s písničkami v podání řady překvapivých hostů - známych i dosud neznámych. Vše v netradiční moderátorské režii Filipa Rajmonta.

10. 09. 2024 | Úterý | 20:30

krausberry

rock | 350 Kč v předprodeji 400 Kč na místě | na stání
krausberry

 

Blues rocková legenda na domácí scéně.

„Někdo chce bejt s tebou

a někdo od tebe,

ale na každej pád

všichni chcem do nebe.“

11. 09. 2024 | Středa | 20:00

Vladimír "Guma" Kulhánek 80

ROCK | 490 KČ V PŘEDPRODEJI, 540 KČ NA MÍSTĚ | NA STÁNÍ
Vladimír "Guma" Kulhánek 80

Vladimír Guma Kulhánek 80 - koncert, který se uskuteční k 80tým narozeninám našeho nejvýznamnějšího baskytaristy, Vladimíra „Gumy“ Kulhánka. Historie jeho hudebních aktivit sahá až od raných 60 let až do současnosti. Za tu dobu prošel mnoha hudebními formacemi, za všechny jmenujme tyto: Donaldi, Flamengo, Semafor, Eva Pilarová, Etc..., Lipa - Andršt blues Band, Bohemia, Stromboli, T4, Anna K., Energit, Livin Free, Flamengo Reunion Session... Na mnoha albech se podílel autorsky a aranžérsky a za všechny alba na kterých "Guma" hrál jmenujme ikonické album Kuře v hodinkách.

Na koncertě se můžete těšit na vystoupení současné sestavy Etc.., která společně s Gumou Kulhánkem zahraje klasické pecky, tak jak je už asi jindy nebude možné uslyšet. Dále vystoupí Flamengo Reunion Session, které připomene Kuře v hodinkách a chybět nebudou ani hosté a nějaké to hudební překvapení.

15. 09. 2024 | Neděle | 20:00

Vladimír Merta
křest alba

folk | 350 Kč v předprodeji, 400 Kč na místě | na sezení
<div>Vladimír Merta</div>
<div>křest alba</div>

Přeložený křest nového alba fenomenálního písničkáře.

17. 09. 2024 | Úterý | 20:00

Jan Spálený & ASPM

jazz blues | 350 Kč v předprodeji, 400 Kč na místě | na sezení
Jan Spálený &amp; ASPM

Jan SPÁLENÝ

Hudební režisér, dramaturg, noční vypravěč rozhlasových pohádek – otec českého blues se narodil 4. 12. 1942 na Královských Vinohradech velmi mladým múzicky založeným rodičům jako prvorozený. V dětství mizerně a nemotivovaně vrzal na housle. Po prokymácení se pubertou objevil dixieland, první bránu do světa jazzu, potažmo improvizace. Hlavně ovšem potkal celý další život milované dechové hudební nástroje.

Po maturitě na jedenáctiletce pracoval jako kopáč u nádvorní party v továrně Rudý Letov. Pražskou konzervatoř studoval v létech 1964 až 1968. Hrál střídavě na trombón, tubu, barytonsaxofon, v šestapadesátém roce svého věku se začal učit hrát na kornet. V běhu let hrál dixieland, rock'n'roll, rhythm & blues, s bratrem Petrem měli kapely Hipp's a Apollobeat, hostoval v popových kapelách a hudbě, které se převážně říká vážná. Od roku 1984 žije ASPM a pro ASPM.

Celý život skládá, píše texty, aranžuje, provokuje…

ASPM

Amatérské Sdružení Profesionálních Muzikantů v současné době hraje v sestavě:

Jan Spálený – piano, kornet, zpěv

Michal Gera – křídlovka, trubka, zpěv

Filip Spálený – tuba, basa

Filip Jeníček – bicí

Radek Krampl – vibrafon

Občasní hosté:

Radek Pobořil - akrodeon

Rosťa Fraš - saxofon V dětství mizerně a nemotivovaně vrzal na housle. Po prokymácení se pubertou objevil dixieland, první bránu do světa jazzu, potažmo improvizace. Hlavně ovšem potkal celý další život milované dechové hudební nástroje.

 

Po maturitě na jedenáctiletce pracoval jako kopáč u nádvorní party v továrně Rudý Letov.

 

Pražskou konzervatoř studoval v létech 1964 až 1968. Hrál střídavě na trombón, tubu, barytonsaxofon, v šestapadesátém roce svého věku se začal učit hrát na kornet.

V běhu let hrál dixieland, rock'n'roll, rhythm & blues, s bratrem Petrem měli kapely Hipp's a Apollobeat, hostoval v popových kapelách a hudbě, které se převážně říká vážná.

Od roku 1984 žije ASPM a pro ASPM.

Celý život skládá, píše texty, aranžuje, provokuje…

Hudební režisér, dramaturg, noční vypravěč rozhlasových pohádek, něžný chlap.

Tatínek jedné z živých podob českého blues.

Doplňující informace

22. 09. 2024 | Neděle | 19:00

OPSO & Pingls aneb hot café revue

raný jazz | 530 Kč v předprodeji, 600 Kč na místě | na sezení
OPSO &amp; Pingls aneb hot café revue

Originální Pražský Synkopický Orchestr

Raný americký jazz a blues z 20. let v nejautentičtějším podání.

Originální pražský synkopický orchestr se vrací na svou mateřskou scénu – do Malostranské Besedy. Ansámbl se zabývá stylovou interpretací raného amerického jazzu a blues 20. let na autentické dobové nástroje. Orchestr byl založen v roce 1974 trumpetistou, pianistou a muzikologem Pavlem Klikarem, předním znalcem a interpretem tohoto žánru. Nově se vedení ujali jeho mladí pokračovatelé Jan Pospíšil a Michael Chomiszak za vydatné pomoci pianisty a spoluzakladatele souboru Jiřího Gilíka. 

24. 09. 2024 | Úterý | 20:30

Ivan Hlas & Navi Papaya

folk rock | 500 Kč v předprodeji, 550 Kč na místě | na sezení
Ivan Hlas &amp; Navi Papaya

Kapela Navi Papaya vznikla na začátku osmdesátých let kolem písničkáře Ivana Hlase na pražské Hanspaulce. Velice brzy se stala kapelou kultovní. Především díky repertoáru, Hlasovým písničkách rozložených od blues, rocku po reggae. Ve složení – Ivan Hlas zpěv, kytara, Jan Kalousek kytara, zpěv, Richard Dvořák piano, hammonds, zpěv, Ivan Dvořák bicí a Pavel Kučera, basová kytara, zažíval soubor velký nástup a počínající slávu. Vývoj byl bohužel přerušen emigrací jednoho z členů a kapela dlouho spala.

 

A teď se Navi Papaya vrací v plné síle a stejné sestavě. Jenom Pavla Kučeru nahradil Michal Voldán. Přijďte si užít krásné písničky, většinou zcela neznámé a tajemnou energii těchto celoživotně květinových dětí. Čas plyne, ale dobré zůstává.

27. 09. 2024 | Pátek | 20:00

Hedwig a její Angry Inch

Anatomicky nekorektní rocková show | 380 - 480 Kč | na sezení
Hedwig a její Angry Inch

ČESKÁ PREMIÉRA KULTOVNÍ BROADWAYSKÉ SHOW

2 NOMINACE NA CENU THÁLIE 2022

"Geniální! Nic takového jste v Praze ještě neviděli!" 100%, Musical.cz

Napůl stand-up, napůl rockový koncert. Napůl divadlo, napůl zpověď. Napůl žena, napůl muž. Napůl vás rozesměje, napůl rozbrečí, napůl ji budete milovat a napůl nesnášet. Ale i ona, jako kdokoli z nás, touží po jediném - najít svou druhou polovičku... To je Hedwig, seznamte se. Přijela vám říct, že ať jste, kdo jste, nikdy na to nejste sami.

Ať už se vám to líbí, nebo ne, na naši scénu přichází Hedwig a její Angry Inch! První české nastudování kultovní broadwayské show, ověnčené řadou prestižních cen, je v těch nejlepších rukou: jako Hedwig se představí Roman Tomeš, vyhledávaný talent, který na divadle zazářil v řadě ikonických rockových rolí, po jeho boku stejně respektovaná Vendula Příhodová. Oba byli za své výkony nominováni na prestižní divadelní Cenu Thálie 2022. Představení doprovází čtyřčlenná kapela v čele s uznávaným hudebníkem, skladatelem a producentem Jiřím Vidasovem, překlad českých písňových textů je dílem jedinečného básníka a textaře Petra Soukupa. Režie a překladu se ujal debutující Pavel Košatka.

Představení obsahuje výrazné světelné a stroboskopické efekty.

Délka představení je 1 hodina a 45 minut bez přestávky.

 

Nahrávám...