Program klubu

29. 01. 2023 | Neděle | 20:00

Hedwig a její Angry Inch

Anatomicky nekorektní rocková show | 380 - 480 Kč | na sezení
Hedwig a její Angry Inch

ČESKÁ PREMIÉRA KULTOVNÍ BROADWAYSKÉ SHOW

2 NOMINACE NA CENU THÁLIE 2022

"Geniální! Nic takového jste v Praze ještě neviděli!" 100%, Musical.cz

Napůl stand-up, napůl rockový koncert. Napůl divadlo, napůl zpověď. Napůl žena, napůl muž. Napůl vás rozesměje, napůl rozbrečí, napůl ji budete milovat a napůl nesnášet. Ale i ona, jako kdokoli z nás, touží po jediném - najít svou druhou polovičku... To je Hedwig, seznamte se. Přijela vám říct, že ať jste, kdo jste, nikdy na to nejste sami.

Ať už se vám to líbí, nebo ne, na naši scénu přichází Hedwig a její Angry Inch! První české nastudování kultovní broadwayské show, ověnčené řadou prestižních cen, je v těch nejlepších rukou: jako Hedwig se představí Roman Tomeš, vyhledávaný talent, který na divadle zazářil v řadě ikonických rockových rolí, po jeho boku stejně respektovaná Vendula Příhodová. Oba byli za své výkony nominováni na prestižní divadelní Cenu Thálie 2022. Představení doprovází čtyřčlenná kapela v čele s uznávaným hudebníkem, skladatelem a producentem Jiřím Vidasovem, překlad českých písňových textů je dílem jedinečného básníka a textaře Petra Soukupa. Režie a překladu se ujal debutující Pavel Košatka.

Představení obsahuje výrazné světelné a stroboskopické efekty.

Délka představení je 1 hodina a 45 minut bez přestávky.

30. 01. 2023 | Pondělí | 19:00

321 Jedem!: Liběna Rochová
 

impro talkshow | 321 Kč | na sezení
<div>321 Jedem!: Liběna Rochová</div>
<div>&nbsp;</div>

Obyčejným talk show odzvonilo. Impro talk show, jedinečný formát pořadu, ve kterém herce – improvizátory inspiruje zajímavý host. Sledujte, jak se rozhovor mění ve scénku, historka v píseň. I vy rozhodujte, kam se bude večer dál vyvíjet. Přijďte poznat zajímavého hosta v nečekaných a hravých situacích, v jakých ho jinde neuvidíte, obklíčeného improvizátory z divadelní skupiny Just! Impro.

Hostem tohoto dílu bude módní návrhářka Liběna Rochová.

Účinkují: Nikola Orozovič a další členové Just! Impro

Hudební doprovod: Václav Tobrman

31. 01. 2023 | Úterý | 20:30

Petr Kroutil 50. | Original Vintage orchestra a hosté

jazz | 550 Kč v předprodeji, 650 Kč na místě | na stání
Petr Kroutil 50. | Original Vintage orchestra a hosté

Petr Kroutil slaví 50. MALOSTRANSKÉ BESEDĚ. A bude to show s novými aranžemi „ušitými na tělo“ pro každého hosta. Vystoupí Original Vintage Orchestra a mnoho hostů – Ondřej Havelka, Dalibor Gondík, Michal Malátný, Jiří Vejdělek? Petr Jablonský a další.

01. 02. 2023 | Středa | 20:30

FoxO - 10. let na scéně

folktronika | 200 Kč v předprodeji, 250 Kč na místě | na sezení a stání
FoxO - 10. let na scéně

Kapela FoxO - nejlepší Folktronica & Cityfolk všech dob - slaví 10. let na hudební scéně.

02. 02. 2023 | Čtvrtek | 20:30

jan hrubý trio

folk rock | 350 Kč v předprodeji, 400 Kč na místě | na sezení a stání
jan hrubý trio

JAN HRUBÝ (a) TRIO

 

(sestava: Jan Hrubý, Ondřej Fencl, Sean Barry, Michal Hnátek)

Barevný koncert plný překvapení, spontánní improvizace a nestárnoucích písní (Večernice, Špejchar, Funebráci, Astrolog, Scarborough...) je provázaný smyčcovými tahy nezmara a sedmdesátníka Hrubého, který je na pódiu pořád tak trochu klukem... ostatně, jde o jasně "nejmladší" z Honzových hudebních působišť. Od února 2021 je i zachycen na live albu Kouzlo okamžiku.

V akustické sestavě se zpěvákem, klávesistou a kytaristou Ondřejem Fenclem (m.j. 5P Luboše Pospíšila, Marsyas, Vl.Merta, Schodiště...), fenomenálním hráčem na keltskou harfu Seanem Barrym (m.j. Lenka Filipová nebo třeba také kdysi hrál anglické královně!) a perkusistou Michalem Hnátkem představí matador českých bigbítových houslí průlet vším, čím je a byl.

"Projekt vznikl náhodou, všichni zúčastnění běžně doprovázejí Vláďu Mertu a když jednou nečekaně nemohl na koncert, tak jsme zahráli bez něj. Překvapilo nás, že bylo vyprodáno a také jsme zjistili, že nás to baví nás i publikum, " přibližuje kapelník Ondřej Fencl. "Hodně improvizujeme, necháváme se unášet, třeba až ke klasice, ať jsou to Beatles nebo Antonín Dvořák. To záleží na kouzlu okamžiku."

Kapela beze zbytku naplňuje podtitul "barevně a živě", který nese i její zánovní CD. Repertoár tvoří irské balady v uhrančivém podání Angličana Barryho, Fenclovy autorské písně z repertoáru kapely Hromosvod, instrumentálky a jako koření ukázky ze stěžejních působišť Hrubého - Špejchar blues a Variace na renesanční téma Vládi Mišíka, Blues o spolykaných slovech Michala Prokopa a Astrolog Vládi Merty v divoké, leckdy až desetiminutové verzi bez zpěvu, s odbočkami kam se jen zachce.

" V tomhle složení nehrajeme dlouho, tak zatím volíme dost převzatých skladeb. Až na pár písniček Ondry jsou to jsou vesměs tradicionály, mohu-li tento termín vztáhnout i na tři, čtyři písničky repertoáru kapel Framus 5 a ETC... " přibližuje čtyřiasedmdesátiletý houslista Jan Hrubý.

"Nikdy jsme neměli zkoušku, to je podobné, jako s Vláďou Mertou. Když jsme spolu hráli poprvé, tak ani playlist... sedneme na pódium, necháme se nést, pinkáme si témata, hrajeme, co nás zrovna napadne," komentuje kapelník Ondřej Fencl svobodomyslnou podstatu hudebního projektu.

"Do budoucna bych se s touhle partou rád soustředil na studiovou desku, která vzejde z naší autorské dílny," uzavírá sympatickým pohledem dopředu Jan Hrubý.

Pro představu, online koncert kvarteta Hrubý-Fencl-Barry-Hnátek můžete zhlédnout zde.

03. 02. 2023 | Pátek | 20:30

Bílá Nemoc

folk rock | 200 Kč v předprodeji, 250 Kč na místě | na sezení a stání
Bílá Nemoc

Pražská rocková skupina Bílá nemoc byla založena v r. 1990 jako elektrifikovaný nástupce úspěšné folkové Bonsaje. Dnes má tedy stále v repertoáru jemné folkrockové balady, ale na druhé straně už také nefalšované bigbítové vypalovačky.

04. 02. 2023 | Sobota | 20:00

Igor Orozovič & CO.

pop | 390 Kč v předprodeji | na stání
Igor Orozovič &amp; CO.

Igor Orozovič je český herec a muzikant. Člen činohry Národního divadla nořící se do piana a zpívající. Už dvanáct let skládá hudbu a píše texty pro Cabaret Calembour, který spoluzaložil. Nyní přichází s vlastním písňovým repertoárem, který se nezříká kvalitní poezie s nadhledem, ale přimíchává i temnější tóny, testosteron, elektriku a erotiku. Škála barev, se kterou pracuje pětičlenná kapela, sahá od lyrické flétny až po elektrickou kytaru.

Igora Orozoviče znají divadelní diváci třeba díky ikonickému muzikálu Davida Bowieho Lazarus, autorské černé životopisné komedii Bezruký Frantík či skvělé Kytici režisérské dvojice SKUTR; filmový a televizní diváci zase například ze seriálů Polda, Devadesátky či filmů Laputa, Past, Jedině Tereza, Řekni to psem či novince Přání k narozeninám.

O vzrůstajícím zájmu o hudební tvorbu tohoto talentovaného umělce svědčí nejen přes 643.000 zhlédnutí jeho videoklipu Hippokratova armáda na YouTube, ale i vyprodané sérii koncertů Když chlap svléká tmu.

05. 02. 2023 | Neděle | 20:30

Jefis duo
Pavel Fischer a Jakub Jedlinský

world music / jazz | 200 Kč v předprodeji, 250 Kč na místě | na sezení
<div>Jefis duo</div>
<div>Pavel Fischer a Jakub Jedlinský</div>

Pavel Fischer (houslista, pedagog, hudební skladatel)

je absolventem Pražské konzervatoře a AMU. Při studích se mimo jiné stal spolu s klavíristou Ivem Jančíkem absolutním vítězem mezinárodní soutěže komorní hudby v italské Trapani. Ještě na univerzitní půdě se v roce 1989 stal spoluzakladatelem a primáriem Škampova kvarteta, s nímž pravidelně koncertoval na nejvýznamnějších světových pódiích. Spolupracoval také s vynikajícími umělci, jako jsou Josef Suk, Jiří Bárta, D. Pecková, Melvyn Tan, Kathryn Stott, Wolfgang Holzmair, Ronald van Spaendonck, Nikolaj Demiděnko, Janine Jansen, atd. V prosinci 2009 účinkoval jako host na projektu Iana Andersona a Jethro Tull

Od odchodu ze Škampova kvarteta v r. 2008 se intenzivně věnuje pedagogické činnosti na Royal College a Royal Academy v Londýně, Concertgebouw Amsterdam, Kvartetní Akademii v Amsterdamu, Chetham´s School of Music v Manchesteru a od r. 2009 je řádným profesorem na RNCM v Manchesteru a později rovněž na Royal Birmingham Conservatoire. Od léta roku 2018 působí jako ředitel „Winterschool“ při „Australském festivalu komorní hudby “ v australském Townsvillu-Queenslandu.

Jeho mimořádný zájem o hudbu jiných žánrů vyústil mimo jiné v dlouholetou spolupráci s Ivou Bittovou či k založení souboru „Bardolino“, kde hraje i Jakub Jedlinský. Spolu s Jakubem pak v roce 2019 založili Jefis duo.

Jakub Jedlinský (akordeonista, pedagog, hudební skladatel)

je absolventem Konzervatoře v Pardubicích, Západočeské univerzity v Plzni a Mistrovské třídy na Syddansk Musikkonservatorium - Danish National Academy of Music v Esbjergu. Během studia získal četná ocenění na tuzemských i mezinárodních soutěžích. Zúčastnil se mezinárodních kurzů a seminářů pod vedením předních osobností svého oboru.

Založil uskupení Escualo Quintet, které se zaměřuje na interpretaci fenoménu argentinského tanga a především hudby Astora Piazzolly. Jako akordeonista a bandoneonista působí na festivalech v ČR i v zahraničí a jako sólista vystupuje s významnými profesionálními orchestry. Svoji pedagogickou činnost spojil s Konzervatoří Pardubice a ZUŠ Vysoké Mýto, kde vyučuje hru na akordeon.

Spolupracuje rovněž s mnoha významnými umělci, mezi nimiž jsou například: Gabriela Vermelho, Iva Bittová, Patricie Poráková, Javier Antar a další.

V mnoha směrech jsou si velmi podobní: Oba interpreti mají své hudební kořeny ve vážné hudbě. Oba mají spokojený rodinný život a dva syny, vyučují na univerzitách, jsou opravdoví Mistři ve svých oborech. A oba umí také hudbu skládat.

Tato energická dvojice překračuje s lehkostí hranice hudebních žánrů a přináší strhující spojení world music, klasické hudby a jazzu. V jedinečných barvách zvuku houslí a akordeonu uslyšíte vlivy balkánské, židovské, irské, skotské, romské i mnohé další. V muzice si opravdu rozumí a společné koncerty si náramně užívají. Je tedy jasné, že si pak diváci odnášejí krom úžasného kulturního zážitku také radostnou náladu a úsměv na tváři.

06. 02. 2023 | Pondělí | 20:30

lili marlene

futuristický šanson | 290 Kč v předprodeji 340 Kč na místě | na sezení a stání
lili marlene

Hudební skupina Lili Marlene je autorským projektem klávesisty a kapelníka Martina Němce (Precedens), který by se snad dal nazvat "futuristickým šansonem". Seskupení vévodí expresivní alt zpěvačky Dáši Součkové, která mimo jiné slavila před časem úspěch u publika i kritiky při koncertech v Argentině. Hudba a texty Martina Němce se odehrávají na pomyslném průsečíku pouličních balad začátku minulého století se současnými trendy elektroniky a rocku

07. 02. 2023 | Úterý | 20:30

Nasycen

rock | 200 Kč v předprodeji, 250 Kč na místě | na sezení
Nasycen

Po několika letech se pražská kapela Nasycen vrací na své oblíbené místo - pódium legendární Malostranské Besedy. Kromě osvědčených písní ze všech tří alb zazní i tři úplně nové skladby.

Nasycen je čtyřčlenná pražská rocková skupina. Autorem hudby a textů jsou zpěvák a klávesista Raven a kytarista Zdeněk Divoký. Na baskytaru hraje spoluzakladatel kapely Ilja Kučera ml., na bicí Janek Kubánek. Kapela původně působila na přelomu 80. a 90. let, kdy vydala své debutové album Provazochodci (1990), na scénu se v nové podobě vrátila po dvacetileté pauze na podzim 2011 a v listopadu 2013 vydává eponymní album Nasycen. Jeho následníkem se v roce 2019 stává album Ráno, které je zatím v diskografii kapely poslední.

Jedna z mála kapel u nás, jejíž muziku lze zařadit do žánrové škatulky prog-pop-rock či AOR s českými texty zpěváka a klávesisty Ravena.

 

 

08. 02. 2023 | Středa | 20:00

Hedwig a její Angry Inch
 

Anatomicky nekorektní rocková show | 380 - 480 Kč | na sezení
<div>Hedwig a její Angry Inch</div>
<div>&nbsp;</div>

ČESKÁ PREMIÉRA KULTOVNÍ BROADWAYSKÉ SHOW

2 NOMINACE NA CENU THÁLIE 2022

"Geniální! Nic takového jste v Praze ještě neviděli!" 100%, Musical.cz

Napůl stand-up, napůl rockový koncert. Napůl divadlo, napůl zpověď. Napůl žena, napůl muž. Napůl vás rozesměje, napůl rozbrečí, napůl ji budete milovat a napůl nesnášet. Ale i ona, jako kdokoli z nás, touží po jediném - najít svou druhou polovičku... To je Hedwig, seznamte se. Přijela vám říct, že ať jste, kdo jste, nikdy na to nejste sami.

Ať už se vám to líbí, nebo ne, na naši scénu přichází Hedwig a její Angry Inch! První české nastudování kultovní broadwayské show, ověnčené řadou prestižních cen, je v těch nejlepších rukou: jako Hedwig se představí Roman Tomeš, vyhledávaný talent, který na divadle zazářil v řadě ikonických rockových rolí, po jeho boku stejně respektovaná Vendula Příhodová. Oba byli za své výkony nominováni na prestižní divadelní Cenu Thálie 2022. Představení doprovází čtyřčlenná kapela v čele s uznávaným hudebníkem, skladatelem a producentem Jiřím Vidasovem, překlad českých písňových textů je dílem jedinečného básníka a textaře Petra Soukupa. Režie a překladu se ujal debutující Pavel Košatka.

Představení obsahuje výrazné světelné a stroboskopické efekty.

Délka představení je 1 hodina a 45 minut bez přestávky.

09. 02. 2023 | Čtvrtek | 20:00

Retap | Support: DJ Rusty

rap | 150 Kč v předprodeji, 200 Kč na místě na stání
<span>Retap |&nbsp;</span><span>Support: DJ Rusty</span>

RETAP je skupina, která se zabývá převážně rapem, ale i spoustou jeho podžánrů. Na koncertech se atmosféra mění. Radost přechází ve smutek, smutek ve vztek a vztek v úlevu a pochopení. Naprosto jedinečné spojení mladých kluků přináší naprosto novou perspektivu, kterou si každý užije nejen ze sluchátek, ale i přímo z pódia.

Společně se skupinou RETAP vystoupí i DJ Rusty, skutečný OG novodobé české rapové scény. Jako DJ a producent funguje už přes 10 let, po krátké spolupráci s Hypno808 stál u zrodu legendární formace YZO Empire a následně nekolik let spolupracoval i s labelem Milion Plus, kde má na kontě například společnou desku s Robinem Zootem “Tvoje Máma Ví Co Je Námrd”. Poslední 4 roky objíždí republiku jako party DJ a na kontě má i několik rapových počinů, například EP “No Sleep” s Mariachim a producentskou dvojkou Galactic Donuts. Právě se svojí rapovou show se vám představí už 9.února v Malostranské Besedě!

11. 02. 2023 | Sobota | 20:30

Jamaron – Generace Tour

pop rock | 350 Kč v předprodeji, 400 Kč na místě | na stání
Jamaron – Generace Tour

Kapela Jamaron vydala na jaře letošního roku nové album Generace. To pokřtila v dubnu v pražském Lucerna Music Baru. Album mezitím obehrála na spoustě festivalech a teď s ním opět přijíždí do Prahy. Tentokrát do Malostranské besedy! Těšit se můžete jak na nové písně, tak na průřez celým repertoárem. Čeká vás nezapomenutelný rockový večírek s jednou z nejnadějnějších rockových kapel u nás.

12. 02. 2023 | Neděle | 20:30

Josef Lábus a Smyčcové kvarteto TrutnoForte
Luboš Pospíšil (host)
křest CD Uzamčená brána

folk rock | 200 Kč v předprodeji, 250 Kč na místě | na sezení
Josef Lábus a Smyčcové kvarteto TrutnoForte<br />Luboš Pospíšil (host)<br />křest CD Uzamčená brána

 

V prosinci vyšlo u nakladatelství a vydavatelství Galén CD Josef Lábus a Smyčcové kvarteto Trutnoforte s názvem Uzamčená brána. Hudební těleso „Josef Lábus a Smyčcové kvarteto Trutnoforte“ vzniklo v roce 2022 a koncertní premiéru mělo 9. července v Trutnově, odkud všichni členové pocházejí. Jde o spojení písničkáře Josefa Lábuse, který se svou kapelou „Pepa Lábus a SPOL“, hrající rock – folk ovlivněný zálibou v Jethro Tull, zatím vydal pět alb (občas vystupuje i sám s kytarou), a ženského smyčcového kvarteta. To hraje převážně klasickou hudbu, ale také například instrumentální úpravy skladeb Leonarda Cohena, Led Zeppelin atd. Společně hrají Lábusovy autorské písně v aranžích houslistky souboru Martiny Skučkové. Dá se říct, že takovéto spojení je u nás velmi neobvyklé. Součástí koncertu bude i vystoupení Luboše Pospíšila, který zároveň v roli kmotra CD pokřtí. Jednu píseň s textem Josefa Lábuse s ním zahraje kvarteto, čímž bude vystoupení jedinečné.

 

Josef Lábus – kytara, zpěv

Michaela Fiedlerová – první housle

Martina Skučková – druhé housle

Drahomíra Tvrdíková – viola

Lenka Jiranová - violoncello

 

13. 02. 2023 | Pondělí | 20:30

S.V.A. Trio - Urban Fusions

jazz fusion | 220 Kč v předprodeji , 290 Kč na místě | na sezení
S.V.A. Trio - Urban Fusions

S.V.A. Trio, smyčcové trio hrající jazz fusion, je formace tří renomovaných muzikantů s velkými multižánrovými zkušenostmi, která se zaměřuje na autorskou hudbu. Na české scéně jsou ojedinělým a inovativním souborem reflektujícím společné hudební vlivy a reagujícím na život uvnitř velkoměsta. Svému stylu říkají „urban fusion“. 

Nahrávám...