Program klubu

01. 01. 2023 | Neděle | 20:30

 Norbi Kovács & Olin Nejezchleba & Pavel Fischer (NOP)

folk rock | 250 Kč v předprodeji , 300 Kč na místě | na sezení
 Norbi Kovács & Olin Nejezchleba & Pavel Fischer (NOP)

Tři osobnosti a tři hudební světy na jednom pódiu.

Norbi Kovács

Narodil se v roce 1968 v Šale na Slovensku, ale v jeho žilách koluje maďarská krev. Do Prahy se přestěhoval v roce 1992 a od té doby hrál s různými kapelami a řadou interpretů, především s písničkářkou Radůzou, Petrem Skoumalem či Máriem Bihárim. V současnosti je členem skupin Ivan Hlas Trio a  Lokomotiva. Kromě toho se věnuje i hudbě filmové (například hudba k filmu U mě dobrý).  V roce 2013 vydal sólové instrumentální album „Takžetak“, které vychází z klasických kytaristických forem, jako je ragtime, folk, trocha blues, patrné jsou i stopy gypsy jazzu či flamenka. V roce 2018 si pak nadělil ke svým padesátým narozeninám album „13:31“. Norbi Kovács je nejen fenomenálním kytaristou, ale také výborným fotografem a má za sebou již několik úspěšných výstav

Pavel Fischer 

Pavel Fischer se narodil v roce 1965 ve Zlíně.  V letech 1979-85 absolvoval studia houslové hry na Pražské konzervatoři, v nichž se svou prof. Norou Grumlíkovou pokračoval i na AMU (1985-89). Jako sólista spolupracoval s řadou českých i zahraničních orchestrů. Ještě na univerzitní půdě v roce 1989 se stává spoluzakladatelem a primáriem Škampova kvarteta, souboru, s nímž pravidelně koncertoval na nejvýznamnějších světových pódiích. Pavel Fischer spolupracoval s vynikajícími umělci jako jsou - Josef Suk, Jiří Bárta, D. Pecková, Melvyn Tan, Kathryn Stott, Wolfgang Holzmair, Ronald van Spaendonck, Nikolaj Demiděnko, Janine Jansen, atd... V poslední době se Pavel Fischer stále intenzivněji věnuje pedagogické činnosti - mistrovské kurzy na Royal College a Royal Academy v Londýně, Concertgebouw Amsterdam, Kvartetní Akademii v Amsterdamu, Chetham´s School of Music v Manchesteru, a v r. 2008 se stává řádným profesorem na RNCM v Manchesteru a od letošního roku též na Birmingham Conservatoire. Jeho mimořádný zájem o hudbu jiných žánrů vyústil např. v mnoholetou spolupráci s Ivou Bittovou, k založení cross-overové skupiny „Camael“ či tria „Bardolino“. V prosinci 2009 učinkoval jako host na projektu Iana Andersona a Jethro Tull. Jako skladatel se poprvé představil svými třemi smyčcovými kvartety, napsanými na objednávku britského „Lake District Festivalu“. Premiéra prvního kvartetu „Morava“ zazněla v dubnu 2008 v Carnegie Hall v New Yorku, česká premiéra na podzim 2008 v komorním cyklu České filharmonie. Zbylé dva kvartety měly premiéru na festivalu „Lake District“ ve Velké Británii. 

 

Jaroslav Olin Nejezchleba

Narodil se 10. ledna 1960 v Kyjově. Vystudoval hru na violoncello na brněnské Státní konzervatoři. V době studií hrával s cimbálovou muzikou Písečan. V roce 1981 odešel do Prahy, kde nastoupil na post baskytaristy ve skupině Marsyas. Odtud přešel k Vladimíru Mišíkovi do Etc..., kde zůstal 18 let do roku 2003. S Vladimírem Mišíkem v té době hrával ve volném akustickém sdružení Čunderground, s Petrem Kalandrou v jeho Blues Session, a spolupracoval s celou řadou dalších hudebních osobností (namátkou Čechomor, Vlasta Redl, Petr Skoumal, Jan Burian, Michal Prokop, Ivan Hlas, Nerez, Jiří Bílý, Anna K., Radůza, Vlasta Třešňák a další). V současné době hraje v Triu Ivana Hlase, je frontmanem obnovených Blues Session, své moravské kořeny zúročil ve skupině Njorek a občas hostuje s Etc...

Jeho hudební kariéru mapuje výběrové 2CD „25 let v tom…“, které v roce 2008 vydalo Indies Happy Trails.V lednu 2010 vydává label 100PROmotion Olinovo první studiové CD s názvem „Noční lov“ a v roce 2018 album „Nečekaná návštěva“.

02. 01. 2023 | Pondělí | 20:30

O.J. Žlábek

blues | 200 Kč v předprodeji, 250 Kč na místě | na sezení
O.J. Žlábek

O.J. Žlábek je český zpěvák hrající na foukací harmoniku autentické Chicago Blues. Mladý hudebník, inspirovaný legendami blues, jako je Little Walter, Muddy Waters, Jimmy Reed, BB King & Freddie King, který do svého vystupování dává své celé já a věškerou energii co mu lidi díky své přítomností dají. Měl příležitost nahrávat s Chicago zpěvákem Lorenzo Thompsonem na jeho nedávno vydaném CD I Got Your Back

03. 01. 2023 | Úterý | 20:30

My! - Beseda poprvé

piano pop | 200 Kč v předprodeji , 250 Kč na místě| na sezení
My! - Beseda poprvé

Tři kluci hrající původní nové songy s vlastními českými texty ve stylu popových balad. Svoji tvorbu, na které tvrdě makají, doplňují na svých koncertech převzatými peckami! Zpěv, klavír, kytara… Honza, Luky, Pavel… Prostě My! 

04. 01. 2023 | Středa | 20:00

Jana Rychterová - Všechno nejlepší

folk | 330 Kč v předprodeji . 360 Kč na místě | na sezení
Jana Rychterová - Všechno nejlepší
Jana Rychterová a spol, to je písničkářka s kytarou v doprovodu fenomenálních muzikantů (Radim Linhart na piano, Peter Mojzeš na housle, Michal Žára na basu a dalších). Na koncertě budou vtipné písně jako Argentinec nebo Strašlivá píseň o heteropaternální superfekundaci nebo Víno, ale protože to bude ještě ve vánočním čase, bude i pár slavnostních kousků. Jako host se objeví Dája Šimíčková, díky níž zazní i něco z repertoáru Two Voices, publikum se ale dočká i dalších překvapení.
05. 01. 2023 | Čtvrtek | 20:00

Pocta Zuzaně Navarové: Markéta Burešová, Mário Bihári, Petra Bílková & Matyáš Mejzr

písně zuzany navarové | 300 Kč v předprodeji , 350 Kč na místě | na sezení
Pocta Zuzaně Navarové: Markéta Burešová, Mário Bihári, Petra Bílková &amp; Matyáš Mejzr</span>

Zuzana Navarová stihla za necelých 25 let své hudební kariéry vytvořit nesmrtelný odkaz. Hudební barevnost a silné výpovědi jejích textů dál rezonují i roky po jejím odchodu. 

Na koncertě zazní její nezapomenutelné písně v podání šansoniérky Markéty Burešové a Mária Biháriho v doprovodu Petry Bílkové (piano) a Matyáše Mejzra (cajon)

06. 01. 2023 | Pátek | 20:30

Krausberry

rock | 320 Kč v předprodeji , 350 Kč na místě | na stání
Krausberry

Blues rocková legenda na domácí scéně.

„Někdo chce bejt s tebou

a někdo od tebe,

ale na každej pád

všichni chcem do nebe.“

07. 01. 2023 | Sobota | 20:30

Kucharski

pop rock | 250 Kč v předprodeji, 300 Kč na místě | na sezení
Kucharski

Hudební skupina Kucharski vznikla v roce 2018 na popud básníka, výtvarníka a lékaře doktora Kucharského, který pro kapelu píše texty a zároveň se s kapelou zúčastňuje i na tvorbě hudby, přestože v kapele sám aktivně neúčinkuje. Domovské město kapely je Třebíč a velká část členů se již dříve setkala v hudebním tělese Fru Fru. Skupina Kucharski v květnu 2019 vydala své debutové album "Láska co bezhlavě bolí".

Rytmicky a zvukově pestrý rockový kabátek ušili básním Jiřího Kucharského na druhém albu neotřelí klasici alternativy. Pod vedením nezaměnitelného zpěváka (Fru Fru, ex Pluto atd.) připravila třebíčská kapela Kucharski nahrávku „Beze jména“ (Indies, 2021). Oproti debutu „Láska co bezhlavě bolí“, se současné skladby vyznačují košatějším zvukem a písničkovými formami.

Název „Beze jména“, které dostalo album podle jedné z písní na nahrávce, neplyne z nedostatku invence pro nalezení správného titulu. „Název odkazuje na to, co v každém z nás žije, umírá, miluje, tiká a nemá jméno ani pohlaví,“ vysvětluje leader kapely, Václav Bartoš. „Obal alba tuto myšlenku podtrhuje. Portrét – koláž je známá antropologická rekonstrukce prvního lidského mláděte, které také nemá jméno. A tohoto prehistorického, nevinného a radostného člověka má každý z nás v sobě.“ Kapela i nadále pracuje s texty a melodickým základem z dílny Jiřího Kucharského. Na novince zůstává i ověřená produkce v režii Václava Bartoše a Vladimíra Dudka.

Sestava:

Václav Bartoš, zpěv

Víťa Košíček, klávesy

Vítězslav Patočka, bicí

Adam Kotrba, basa

Vladimír Dudek, kytary

 

08. 01. 2023 | Neděle | 19:00

naboso

folk | 150 Kč v předprodeji , 200 Kč na místě | na sezení a stání
naboso

Naboso se vrací do Malostranské besedy u příležitosti křtu svého 1. autorského EP Napoprvé. Jedná se o partu muzikantů a přátel, kterou spojuje nejen předchozí studium konzervatoře, ale především láska ke společnému tvoření, vyjádření skrze hudbu a její sdílení s publikem. Současná tvorba kapely v sobě nese prvky alternativního folku, šansonu, ale také jazzu, soulu, funky či blues. V rámci koncert představí mj. i několik zhudebněných textů slavných básníků (J. Skácel, V. Hrabě, aj.). EP pokřtí speciální hosté - Lenka Nová a Vít Sázavský (Nerez).

 

Účinkují: Veronika Spiegelová (zpěv), Denisa Blaha (klavír), Matouš Hron (kytara), Matěj Růžička (baskytara), Libor Cejnar (bicí), Barbora Švarcová (vokály, klarinet), Vítězslav Patočka (perkuse) a Karel Ďásek (kytara).

09. 01. 2023 | Pondělí | 19:00

Sekáč 55
Narozeninový koncert písničkáře Břetislava "Sekáče" Čaňa +křest 2CD

folk | 250 Kč v předprodeji, 300 Kč na místě | na sezení
<div>Sekáč 55</div>
<div>Narozeninový koncert písničkáře Břetislava "Sekáče" Čaňa +křest 2CD</div>

Sekáč 55

Narozeninový koncert písničkáře Břetislava "Sekáče" Čaňa +křest 2CD

Hosté: Viktor Sodoma, Karel Kahovec, Vlasta Kahovcová, Milan Matoušek, Vlastimil Harapes, Pavel Nový, Marie Tomsová, František Hacker, Jakub Jiroušek, Buffaloes M+M, Ataréz, Rostislav Máca a další..

Břetislav Čaňo je zpěvák i autor vlastních písní. Poznamenán je nejen rodnými Bílými Karpaty, na jejichž úpatí se narodil, ale i pohnutým osudem, který vtělil do svých písniček.

Zpívá pro lidi, kteří chtějí poslouchat a vnímat, co je za slovy a přináší lidem nejen písně, ale hlavně i víru, že život je třeba žít za každých okolností, a že i to těžké má smysl. Na jeho koncertech vznikají velmi zvláštní situace, kdy se skrze písně, vyprávění a laskavý humor lidské zkušenosti propojují a lidská srdce otevírají. Z jeho koncertu odejdete možná se slzou v oku, možná s úsměvem, ale hlavně s pocitem sounáležitosti a s láskou v srdci.

 

10. 01. 2023 | Úterý | 19:30

Střídmí klusáci v kulisách višní - den faldíkůvzdání

80'TH SPORTSWEAR DRESS CODE PÁRTY | 300 Kč v předprodeji, 350 Kč na místě | na stání
Střídmí klusáci v kulisách višní - den faldíkůvzdání

Hlaváč, Jelínek, Moc a Folvarčný vás opět hodlají roznést na kopytech fantazie po všech koutech známého Kosmosu. Přijďte se ztratit. Hudba, poezie, slam poetry, stand up, disco, open mic...a kdo asi ví, co ještě...?

11. 01. 2023 | Středa | 20:30

tomáš průša band

folk rock | 200 Kč v předprodeji, 250 Kč na místě | na sezení
tomáš průša band

Tomas Průša zahajuje letošní koncertní sezónu s kapelou v Malostranské besedě. Repertoár pokryje všechny dosud vydaná alba včetenbě toho posledního, které vyšlo v půlce roku 2022.

Máte li rádi rock, folk, blues ale třeba i country budete tu dobře.

12. 01. 2023 | Čtvrtek | 20:00

Ondřej Galuška - Křest alba a knihy Stručný úvod do filosofie marnosti

indie folk - electro | 250 Kč v předprodeji 300 Kč na místě | na stání
Ondřej Galuška - Křest alba a knihy Stručný úvod do filosofie marnosti

Ondřej Galuška se svou kapelou The Odd Gifts a mnoha vzácnými hosty pokřtí nové album (vydává Tranzistor) a knihu (vydává Togga) Stručný úvod do filosofie marnosti. Album si vysloužilo 90% v recenzích na Musicserver, Frontman i Headliner. Jako předskokan vystoupí Kittchen a zvláštní set zahrají Eggnoise v poslední koncertní sestavě.

14. 01. 2023 | Sobota | 15:00

Říše loutek: Vánoční ufoun

pohádka | 120 Kč | na sezení
Říše loutek: Vánoční ufoun
Autor: Jakub Hojka Text a režie: Jakub Hojka Výprava: Jitka Hlaváčová Hudba: Vojtěch Frank Premiéra: 2022 Trvání: 45 minut Vhodné pro: děti od tří let Uf, už jsou tu zase svátky. Venku zvoní rolničky. Z reprobeden se linou koledy. Maminka peče vánočku, tatínek jde pro kapra a Josífek s Maruškou sáňkují. Najednou je ale všechno vzhůru nohama. Místo těšení na Ježíška musí celá rodina vzít rozum do hrsti a zachránit Ufouna, malého trosečníka z vánoční planety. Stačí jeden, jeden malý vánoční zázrak a vše bude zase v pořádku. Ale kde vzít zázrak? A co jsou vůbec ty pravé Vánoce?
14. 01. 2023 | Sobota | 20:30

Velký zimní koncert MonoStereo & Willow

Reggae, blues alternative | 150 Kč v předprodeji, 200 Kč na místě | na stání
Velký zimní koncert MonoStereo &amp; Willow

Zveme Vás na “ Velký zimní koncert “ kapely MonoStereo !

Neskutečně se těšíme na tuto hudební událost, která bude plná novinek.

Zahrajeme nové písně, ale samozřejmě i repertoár, který zazněl na několika skvělých letních koncertech! Reggae, blues alternativ je pořád naší nejbližší realizací, ale dostaneme se i do jiných hudebních přístavů, které Vás nenechají v klidu!

Před MonoStereo zahraje skvělá folková kapela Willow: složení cajonu, doprovodné a sólové kytary, houslí a basy.

 

15. 01. 2023 | Neděle | 20:00

Viktorie & František BAND

Barové písně dob minulých | 200 Kč v předprodeji, 250 Kč na místě | na sezení
Viktorie &amp; František BAND

Hudební duo zpěvačky Viktorie Kaplanové a Františka Tomáška působí na české scéně od roku 2010. Od té doby odehráli stovky koncertů po českých hudebních klubech, lodích, kulturních domech i kostelích. S oblibou přizývají ke spolupráci další profesionální hudebníky, jak je tomu také v programu Barové písně dob minulých, představujícím skvosty světové hudby 20. - 70. let. Interpretují šansony, swing, blues a jazz, přičemž hojně využívají české překlady básníka Jiřího Dědečka.

16. 01. 2023 | Pondělí | 20:00

Barbora Šampalíková & kapela | host: Ondřej Ruml

šanson | 250 Kč v předprodeji , 290 Kč na místě | na sezení
Barbora Šampalíková &amp; kapela | host: Ondřej Ruml

Zpěv: Barbora Šampalíková

Klavír: Petr Ožana

Housle: Pavel Hrala

Kontrabas: Klára Pudláková

Bicí a perkuse: Tonda Procházka

Srdečně Vás zveme na již několikátý šansonový koncert v Malostranské besedě. 

Uslyšíte jak autorskou hudbu, tak známé písně Hany Hegerové, Zuzany Navarové a dalších.

 

 

17. 01. 2023 | Úterý | 20:30

jiří schmitzer

folk | 300 Kč v předprodeji, 350 Kč na místě | na sezení
jiří schmitzer

Recitál českého divadelního a filmového herce je nezapomenutelných zážitkem. Hlavní tvůrčí metodou Jiřího Schmitzera je práce s chybou, s kiksem a s vadou. Chytlavé písně se nikdy nepodaří v pořádku dohrát - a právě v této "disciplíně" prokazuje Jiří Schmitzer své skvělé herectví!

18. 01. 2023 | Středa | 20:30

Vlasta Horváth s kapelou

pop rock | 250 Kč v předprodeji, 300 Kč na místě | na sezení
Vlasta Horváth s kapelou

Zpěvák a hudebník Vlasta Horváth, opět zavítá do Malostranské Besedy. 

Srdečně Vás zveme na koncertní vystoupení zpěváka, multiinstrumentalisty, hudebního skladatele a textaře Vlasty Horvátha. Profesionální hudební kariéra Vlasty Horvátha odstartovala v roce 2005 vítězstvím v pěvecké soutěži Česko hledá Superstár. Na hudební scéně letos slaví 18 let. Na svém kontě má kromě svých čtyř autorských alb, řadu hudebních ocenění. Jeho hlas můžete slyšet také např. v pohádkové písni Nejkrásnější hádanka nebo v seriálu Horákovi. Jeho tvorba se opírá o velký muzikantský um a také o hluboké texty s osobním prožitkem.

19. 01. 2023 | Čtvrtek | 20:30

Marek Hlavica & The Seladons

blues | 190 Kč v předprodeji , 250 Kč na místě | na sezení
Marek Hlavica &amp; The Seladons

Když Marek Hlavica jen tak mimochodem loni na závěr vystoupení na festivalu Blues Alive přidal českou písničku – „Že tě mám pořád rád“, objevily se na tvářích posluchačů slzy. Test nového projektu Marek&The Seladons, jehož premiéru právě uvádíme, ukázal, že silný text zaujme i nepřipravené publikum. Práce se slovem je pro Hlavicu denním chlebem – publikum ho může znát jako moderátora Tečky páteční noci, průvodce hudebními festivaly, novináře. Propůjčil hlas zpěvákovi fiktivní skupiny Smoke v hudební komedii Alice Nellis Revival.

Hlavica se autorsky uplatňoval jako frontman funkové kapely Žáha a částečně i v bluesovém triu Tucet. Před covidem vydal opulentní multižánrové autorské album Solitaire MH. Ovšem v angličtině.

Seladoni přicházejí s původním, ryze českým repertoárem. Složení kapely napovídá, že jde spíše o hudbu k poslechu než k tanci. Na klávesy a saxofon hraje vynikající jazzman Jakub Doležal, na basu Eva Holická a kytaru obsluhuje mladý talent Jiří Chmela. Bicí byste v kapele hledali marně. Přesto: funky „Nesezdatelnej“ nebo skočná „Rok 95“ o smutném konci veselých děvčat se obejdou bez nich. Ojedinělí zvukem i obsahem osloví Seladoni každého vnímavého posluchače, který netrvá na tom, že: „Jedině metal!“

20. 01. 2023 | Pátek | 20:30

Trombenik

klezmer- world music | 200 Kč v předprodeji, 250 Kč na místě | na stání
Trombenik

Kapela Trombenik brázdí vlny klezmerové hudby dobu akorát tak dlouhou na to, aby věděla, co jejich taneční verzi sluší.

Cílem Trombeniku je se s posluchači, tanečníky a diváky jednoduše bavit. Kdo ví, co od klezmeru (Trombenikem kovaného) čekat, tak si jde zaskákat či při sklence si poslechnout hudbu, která někomu připomene 30. léta, někomu vylehčené balkánské dechovky, pro někoho zazní trocha jazzu a někomu přijde, že hraná píseň je přímo cikánská.

Prostě radost, společná vlna a energie je matadorům pražské klezmerové scény vlastní.

21. 01. 2023 | Sobota | 15:00

říše loutek: dášeňka

pohádka | 120 Kč | na sezení
říše loutek: dášeňka

DÁŠEŇKA

Námět: Karel Čapek

Režie: Jakub Hojka

Výprava: Tomáš Běhal

Dramaturgie: Anita Ešpandrová

Hudba: Vojtěch Frank

 

Když se to narodilo, bylo to jenom takové bílé nic, do hrsti se to vešlo; ale anžto to mělo

pár černých ušisek a vzadu ocásek, uznali jsme, že to je psisko, a protože jsme si přáli mít

 

psí holčičku, dali jsme tomu jméno Dášeňka.

 

21. 01. 2023 | Sobota | 20:00

Děda Mládek Illegal Band - 25 let

prostě Děda | 250 Kč v předprodeji. 300 Kč na místě | na stání
Děda Mládek Illegal Band - 25 let

Populární revival nestárnoucích hitů Ivana Mládka.

22. 01. 2023 | Neděle | 19:00

Originální Pražský Synkopický Orchestr

raný jazz | 300 Kč | na sezení
Originální Pražský Synkopický Orchestr

ORIGINÁLNÍ PRAŽSKÝ SYNKOPICKÝ ORCHESTR se zabývá stylovou interpretací raného amerického jazzu a blues 20. let na autentické dobové nástroje.

 

Ansámbl byl založen v roce 1974 trumpetistou, pianistou a muzikologem Pavlem Klikarem, předním znalcem a interpretem tohoto žánru. V roce 2018 se vedení orchestru ujali jeho mladí pokračovatelé Jan Pospíšil a Michael Chomiszak za vydatné pomoci pianisty a spoluzakladatele souboru Jiřího Gilíka.

23. 01. 2023 | Pondělí | 19:30

Štěpán Klouček

pop folk | 250 Kč v předprodeji, 300 Kč na místě | na sezení
Štěpán Klouček

Štěpán Klouček - vlastním jménem Štěpán Klouček, leckdy však také vystupuje pod pseudonymem Štěpán Klouček. Často, rád a zcela dobrovolně, se věnuje zpěvu a hře na kytaru. Vystupuje sám, s looperem, s Brigitou Cmuntovou, s kapelou Bizarre Band, v muzikálech, u sebe doma, ve škole, za školou, v neznámém baru, v důvěrně známém baru, v prázdném sále, v natřískaném divadle, na ulici, u plápolajícího táboráku, v zimě, v létě, s kulichem i bez kulichu, v nemoci i ve zdraví, vždy s úsměvem, zazpívá i zahraje šlágry vlastní i cizí.

24. 01. 2023 | Úterý | 20:30

Smějící se bestie
Host: Laadvee

folk rock | 200 Kč v předprodeji, 250 Kč na místě | na sezení a stání
<div>Smějící se bestie</div>
<div>Host: Laadvee</div>

Smějící se bestie - 10 let existence (opožděné výročí)

+ Laadvee a další hosté

25. 01. 2023 | Středa | 20:00

Benefiční Barování se Sandrou Novákovou a Filipem Rajmontem

fenomenální večírek | 750 Kč | na sezení
Benefiční Barování se Sandrou Novákovou a Filipem Rajmontem

Benefiční barování tentokrát podpoří:

Šestnáctiletá dvojčata Johan a Florimon trpí vzácným nervosvalovým onemocněním. Jakoby nestačilo, že mají oba trvalé křeče a trpí postupným selháváním orgánů, Florimon navíc po pádu způsobeném neopatrným zacházením asistentů sám ani nedýchá. Jejich mamince, která je na vše sama, navíc našli nádor na mozku.Benefiční 

Více se o nich můžete dočíst na webu https://www.nfgas.cz/pribehy-podporovanych-rodin

Svou účast zatím potvrdili: Igor Chmela, Marek Němec, David Gránský, Sabina Laurinová Barbora Poláková, Františka Stropnická, Hynek Čermák, Berenika Kohoutová, Jaroslav Diviš, Vladimír Polívka. Marta Werner 

26. 01. 2023 | Čtvrtek | 20:00

kuba červinka 30

narozeninový koncert | dobrovolný vstup | na sezení a stání
kuba červinka 30

Kuba Červinka 30 let

Narozeninový koncert

Vystoupí speciální narozeninová kapela + hosté

Start 20:00

27. 01. 2023 | Pátek | 20:00

Bára Hrzánová & Condurango
předkapela: Lilimat

folk | 450 Kč v předprodeji , 550 Kč na místě | na sezení a stání
<div>Bára Hrzánová &amp; Condurango</div>
<div>předkapela: Lilimat</div>

CONDURANGO – originální latinsko-americká hudba z Budějic v podání Báry Hrzánové (zpěv, perkuse), Míly Šikoly (violoncello, basa), Ivo Nováka (kytara, zpěv), Matyáše Mejzra (bicí, perkuse), Antonína Holuba (baskytara, housle), Mária Biháriho (akordeon, zpěv) a Nicholase Roye Arthofera (trubka, zpěv).

Předkapelou koncertu bude LILIMAT, jazz folková odnož Conduranga ve složení Nicholas Roy Arthofer, Ivo Novák, Matyáš Mejzr a Lucie Flemrová.

 

28. 01. 2023 | Sobota | 20:00

Čtvrt na smrt & Září & Will Eifell

Rock alternative | 160 Kč v předprodeji, 220 Kč na místě | na sezení a stání
Čtvrt na smrt &amp; Září &amp; Will Eifell

Na největší zimní koncert si pražská nefolková kapela Čtvrt na smrt přizvala zlínskou kapelu Září a ústecké uskupení Will Eifell.

Večírek v Malostranské Besedě spojí tři zástupce současného alternativního rocku s českými texty.

29. 01. 2023 | Neděle | 20:00

Hedwig a její Angry Inch

Anatomicky nekorektní rocková show | 380 - 480 Kč | na sezení
Hedwig a její Angry Inch

ČESKÁ PREMIÉRA KULTOVNÍ BROADWAYSKÉ SHOW

2 NOMINACE NA CENU THÁLIE 2022

"Geniální! Nic takového jste v Praze ještě neviděli!" 100%, Musical.cz

Napůl stand-up, napůl rockový koncert. Napůl divadlo, napůl zpověď. Napůl žena, napůl muž. Napůl vás rozesměje, napůl rozbrečí, napůl ji budete milovat a napůl nesnášet. Ale i ona, jako kdokoli z nás, touží po jediném - najít svou druhou polovičku... To je Hedwig, seznamte se. Přijela vám říct, že ať jste, kdo jste, nikdy na to nejste sami.

Ať už se vám to líbí, nebo ne, na naši scénu přichází Hedwig a její Angry Inch! První české nastudování kultovní broadwayské show, ověnčené řadou prestižních cen, je v těch nejlepších rukou: jako Hedwig se představí Roman Tomeš, vyhledávaný talent, který na divadle zazářil v řadě ikonických rockových rolí, po jeho boku stejně respektovaná Vendula Příhodová. Oba byli za své výkony nominováni na prestižní divadelní Cenu Thálie 2022. Představení doprovází čtyřčlenná kapela v čele s uznávaným hudebníkem, skladatelem a producentem Jiřím Vidasovem, překlad českých písňových textů je dílem jedinečného básníka a textaře Petra Soukupa. Režie a překladu se ujal debutující Pavel Košatka.

Představení obsahuje výrazné světelné a stroboskopické efekty.

Délka představení je 1 hodina a 45 minut bez přestávky.

30. 01. 2023 | Pondělí | 19:00

321 Jedem!: Liběna Rochová
 

impro talkshow | 321 Kč | na sezení
<div>321 Jedem!: Liběna Rochová</div>
<div>&nbsp;</div>

Obyčejným talk show odzvonilo. Impro talk show, jedinečný formát pořadu, ve kterém herce – improvizátory inspiruje zajímavý host. Sledujte, jak se rozhovor mění ve scénku, historka v píseň. I vy rozhodujte, kam se bude večer dál vyvíjet. Přijďte poznat zajímavého hosta v nečekaných a hravých situacích, v jakých ho jinde neuvidíte, obklíčeného improvizátory z divadelní skupiny Just! Impro.

Hostem tohoto dílu bude módní návrhářka Liběna Rochová.

Účinkují: Nikola Orozovič a další členové Just! Impro

Hudební doprovod: Václav Tobrman

31. 01. 2023 | Úterý | 20:30

Petr Kroutil 50. | Original Vintage orchestra a hosté

jazz | 550 Kč v předprodeji, 650 Kč na místě | na stání
Petr Kroutil 50. | Original Vintage orchestra a hosté

Petr Kroutil slaví 50. MALOSTRANSKÉ BESEDĚ. A bude to show s novými aranžemi „ušitými na tělo“ pro každého hosta. Vystoupí Original Vintage Orchestra a mnoho hostů – Ondřej Havelka, Dalibor Gondík, Michal Malátný, Jiří Vejdělek? Petr Jablonský a další.