Program klubu

01. 09. 2020 | Úterý | 20:30

Vasilův rubáš

folkreggaepunk / 150 Kč / na stání
Vasilův rubáš

Folk-reggae-punkové duo ve složení Filip „Vasilděda“ Novák (kytara, akordeon, zpěv) a Petr „Ruby“ Rubáš (perkuse, zpěv) je novým objevem hudební scény. Nápadité, trefné a vtipné texty, neotřelé a přitom chytlavé melodie, k tomu střídmá instrumentace, zároveň zajímavé aranže – to vše je Vasilův Rubáš. Stylovou nezařaditelností a zároveň otevřeností a dravostí dokáže Vasilův Rubáš zaujmout jak folkové publikum (1. cena v rámci Mezinárodní Porty 2012), tak i festivalové diváky na punkovém festivalu.

Vasilův Rubáš je hudební skupina, která vystupuje od roku 2003 původně na pražské scéně a do širšího povědomí vešla jako vítěz Mezinárodní interpretační soutěže Porta v Ústí nad Labem v roce 2012. Přestože jde o folkovou soutěž, kapela inklinuje k široké škále stylů, např. reggae, ska, punk.

 

 

02. 09. 2020 | Středa | 20:30

Kratochvíl,Ackerman,Zangi a Zangi jn.

jazz / 200 Kč / na sezení
Kratochvíl,Ackerman,Zangi a Zangi jn.

Stará známost uvedla na naši jazzovou scénu nové duo - Martina Kratochvíla a Tonyho Ackermana. Kdo zná dosavadní Kratochvílovou tvorbu, bude možná trochu překvapen: od prvního, ještě amatérského Jazzu Q s Jiřím Stivínem z roku 1965, orientovaného na tehdy nejnovější freejazzové výboje, přes následující jazzrockovou etapu, období úspěchů ve filmové tvorbě a dosud definitivně neuzavřenou kapitolu počítačové hudby se Kratochvíl vrací na začátek své muzikantské kariéry - k akustickému klavíru. A také k hudbě, která je v přímém protikladu k syntezáorovému čarování, jemuž se v letech 1985-6 věnoval nejvíce. Jeho partnerem je tentokráte americký kytarista Tony Ackerman, působící v Praze od roku 1983. Tento světoběžník narozený v Římě (1950) strávil mládí v Kalifornii a s hudbou se nejvíce sžil v bostonském univerzitním předměstí Cambridgi. Už od dětství vedl dvojí hudební život: vážnou hudbu hrál na housle a klavír, jako kytarista se už ve dvanácti letech aktivně podílel na mohutné vlně obnoveného zájmu o folk.Svůj stylový záběr postupně dále rozšířil na bluegrass (jako hráč na banjo a mandolínu), na ragtimové kytarové instrumentálky, na blues a nevynechal ani elektrický rock a free jazz. Po tři roky pak studoval v Římě klasickou kytaru a po návratu do USA se věnoval kompoziční práci. S Martinem Kratochvílem se zná od prvních letmých kontaktů v Praze začátkem 70. let a později se setkali také v USA, kde Kratochvíl studoval na Berklee College of Music. Žádného však ani ve snu nenapadlo,že se jednoho dne sejdou na koncertním pódiu a dokonce ve studiu. Tak odlišné byly směry jejich hudebního vývoje. Avšak právě ona odlišnost jejich hudebního zázemí dodává jejich společné hudbě zvláštní osobitost. Až si poslechnete nahrávky Martina a Tonyho, poznáte, že je to hudba upřímná a prostá. V tématech i improvizacích se dvojakost stává jednotou a oba instrumenty splývají v jeden celek odvíjejícího se přediva. Je to prostě pokaždé trochu jiný družný rozhovor dvou nástrojů, k nimž v dobré pohodě zasedli dva dávní přátelé.

03. 09. 2020 | Čtvrtek | 20:30

ZRUšeno - Jan Spálený & ASPM

blues / 250 Kč (v předprodeji) 300 Kč (na místě / na sezení
ZRUšeno - Jan Spálený & ASPM

Velice se omlouváme, ale koncert Jana Spáleného a ASPM je ze zdravotních důvodů zrušen.

Vstupenky prosím vracejte v místě zakoupení.

Přejeme Janovi brzké uzdravení a těšíme se nashledanou.

04. 09. 2020 | Pátek | 20:30

Ondřej Čepelák a hosté

rock / zdarma / sezení a stání
<p style="margin-bottom: 0cm;"><span lang="cs-CZ">Ondřej Čepelák a hosté</span></p>

Pražský klávesista Ondřej Čepelák pozval při příležitosti svých čtyřicátých narozenin ke společnému koncertu kapely a hudebníky, se kterými vystupuje v současnosti nebo s nimiž hrál dříve. Vystoupí Difference Engine, Tajné Slunce, Forhenc, Swing Cheek, Eva Dobošová-Anderlová, Michal Beneš, Ondřej Štoček, Martin Kmínek, Milan Ort, Marek Vogel a další.

06. 09. 2020 | Neděle | 20:00

petr soukup a hosté

autorské čtení / 250 Kč / na sezení
petr soukup a hosté

Autorské čtení básníka a šprýmaře Petra Soukupa, který si do Malostranské besedy i tentokrát pozval několik hostů. Při vystoupení zároveň proběhne i křest nové sbírky. Autora již tradičně hudebně doprovází Jiří Vidasov. Program bude opět obsahovat čtení povídek, básní a glos, které jsou pro Soukupovu tvorbu typické a hosté vystoupí se svými skladbami. Petr Soukup vydal již 5 sbírek a část své tvorby vkládá na Instagram

Nahrávám...