Program klubu

05. 06. 2023 | Pondělí | 20:00

Šansonový večer Báry Kodetové

šanson | 500 Kč v předprodeji, 550 Kč na místě | na sezení
Šansonový večer Báry Kodetové

Bára Kodetová připravila pro své fanoušky a posluchače výjimečný večer složený z písní z repertoáru Hany Hegerové, Hany Zagorové, Radůzy a mnoha dalších autorů české písňové, šansonové i světové muzikálové tvorby. Večer plný krásných písní, radosti, vzpomínek na rodinu, ale nejen ji... „Kromě rodiny bych ráda zavzpomínala na velké osobnosti českého divadla, vyznala se ze své lásky k písním a hudbě. Tak, jak mě to naučil můj táta, který hudbu miloval.“ S Bárou dlouhodobě spolupracuje klavírista, skladatel a aranžér Michal Worek, který je nedílnou součástí vystoupení.

06. 06. 2023 | Úterý | 20:00

Petr Linhart & Josef Štěpánek Křest alba To bylo to Kladno (live)

folk | 150 Kč v předprodeji , 200 Kč na místě | na sezení
Petr Linhart & Josef Štěpánek
Křest alba To bylo to Kladno (live)
Pomyslné „best of“ Petra Linharta, výrazné osobnosti tuzemské folkové scény, přichází po pěti řadových albech a naplňuje očekávání příznivců. Koncert, který Linhart odehrál spolu s kytaristou a producentem Josefem Štěpánkem před rokem v prostorách nezávislé scény Pod Třešní ve svém rodném Kladně, a jehož záznam právě vychází v nakladatelství Galén, představí oba hudebníci v Malostranské besedě živě také Pražanům. Program doplní hosté, kmotři, ba i biograf.
07. 06. 2023 | Středa | 20:30

zelí 60

rock | 490 Kč v předprodeji 550 Kč na místě | na stání
zelí 60

Jeden z našich nejlepších a právem také nejvytíženějších bubeníků JIŘÍ „ZELÍ“ Zelenka oslaví své šedesáté narozeniny 7. června v pražské Malostranské besedě! Ke svým kulatinám si připravil koncert, na němž se sejde mnoho zvučných jmen tuzemské rockové scény.

Koncert bude koncipován jako jeden velký jam session, při kterém se fanoušci mohou těšit na hosty, kteří budou reprezentovat různá hudební uskupení ve kterých Jirka Zelenka působil a nebo dodnes působí. Těšit se tak posluchači mohou na různá leckdy překvapivá muzikantská spojení. Pozvání přijali:

Kamil Střihavka, Michal Pavlíček, Jiří Veselý, se kterými se potkal ve slavné formaci BSP. Na začátku devadesátých let vydali dvě ceněné desky. Nejzásadnějšími hity jsou: Holka čapni draka, I Don’t Know, Líbám tě černou a hlavně Země vzdálená.

Olin Nejezchleba, Pavel Skála, Jiří Veselý a samozřejmě Zelí spolu dlouhá léta po boku Vladimíra Mišíka působili v Etc… O tom, že tahle parta zásadním způsobem ovlivnila rockovou scénu, není pochyb. V roce 2011 si Etc… „vypůjčil“ Vladimír Metra a nahrál s nimi výborné album Ponorná řeka. Také oni přijdou Zelímu do Malostranské besedy pogratulovat.

Norbi Kovács, Olin Nejezchleba, Pavel Skála za Zelenkovy bubenické podpory spolu stále muzicírují ve skupinách Kybabu a Malý bobr. Zatímco prvně jmenovaná se orientuje převážně na vlastní repertoár z Olinova pera, ta druhá v paměti posluchačů udržuje neúnavně odkaz Petra Skoumala.

Opomenout nelze ani Krausberry, kde Zelí dlouhá léta nejen bubnoval, ale i zpíval a tančil. Na Jirkově koncertě tedy nemůže chybět ani zpěvák a showman Martin Kraus!

Ondřej Hejma a Petr „Rošky“ Roškaňuk připomenou dobu, kdy Zelí těsně po vojně nastoupil do Žlutého psa. Tady měl Zelí společně s Klaudiem Kryšpínem bubenické duo. Z těchto plánů však sešlo, protože Kryšpín emigroval a Zelenka za bicími zůstal sám. Vydržel zde dvacet let.

Bratry Ebeny, s nimiž Zelí hraje dodnes, bude společně s kytaristou Pavlem Skálou zastupovat Marek Eben. Jejich zatím posledním počinem je Čas holin (2014) s pohodovými písničkami a chytrými texty. V Malostranské besedě se tedy můžeme těšit nejen na Markův laskavý humor.

Zpěvák a klávesista Honza Holeček a baskytarista Vladimír „Guma“ Kulhánek s Jirkou hrají dlouhá léta. Od roku 2012 společně působili v obnoveném Energitu. Když v roce 2021 zemřel Luboš Andršt, stála trojice Holeček, Kulhánek, Zelenka u návratu legendárního Flamenga, které vystupuje pod názvem Flamengo Reunion Session. V loňském roce oslavili půl století od vydání zásadní desky Kuře v hodinkách. Každý jejich koncert je svátkem nejen pro dříve narozené rockery.

 

 

 

08. 06. 2023 | Čtvrtek | 20:30

st.johnny

blues rock | 200 Kč v předprodeji, 250 Kč na místě | na sezení
st.johnny

ST.JOHNNY je kapela hrající rock’n’roll, boogie a blues. Jan Stehlík založil kapelu inspirován svými cestami po USA. Jeho syrový projev a energická rytmika (Zdeněk "Wimpy" Tichota - basa, Kamil Němec - bicí) tvoří vysoce chytlavou směs. 

09. 06. 2023 | Pátek | 20:00

Bára Hrzánová & Condurango

folk | 450 Kč v předprodeji, 500 Kč na místě | na sezení
Bára Hrzánová & Condurango

CONDURANGO – originální latinsko-americká hudba z Budějic v podání Báry Hrzánové (zpěv, perkuse), Míly Šikoly (violoncello, basa), Ivo Nováka (kytara, zpěv), Matyáše Mejzra (bicí, perkuse), Antonína Holuba (baskytara, housle), Mária Biháriho (akordeon, zpěv) a Nicholase Roye Arthofera (trubka, zpěv).

10. 06. 2023 | Sobota | 20:30

Red Baron Band křest alba Last chance

rock | 250 Kč v předprodeji, 300 Kč na místě | na stání
Red Baron Band křest alba Last chance

Kapela Red Baron Band  pokřtí své páté studiové album Last Chance které oficiálně vychází 30.6. na CD a 25.8. na vinylové desce u britského vydavatelství Roulette records. Během vystoupení zazní písně z nové desky ale i z dřívější tvorby skupiny.  Tento speciální koncert bude jediným letošním vystoupením Red Baron Band v Praze a na pódiu můžete čekat zajímavé hosty.  Těsně před koncertem kapela zveřejní třetí singl z nového alba, skladba Holy Water vyjde 2.6.  a k písni bude zveřejněný i videoklip.  

11. 06. 2023 | Neděle | 19:00

321 Jedem!: Ondřej Ruml

impro talkshow | 321 Kč , studenti 231 Kč | na sezení
321 Jedem!: Ondřej Ruml

Impro talk show, jedinečný formát pořadu, ve kterém herce – improvizátory inspiruje zajímavý host. Účastníci mohou sledovat, jak se rozhovor mění ve scénku, historka v píseň. I publikum rozhoduje, kam se bude večer dál vyvíjet. 321 Jedem! je možnost poznat zajímavého hosta v nečekaných a hravých situacích, v jakých ho člověk jinde neuvidí, obklíčeného improvizátory z divadelní skupiny Just! Impro.

Hostem tohoto dílu bude herec Ondřej Ruml.

Účinkují: Nikola Orozovič a další členové Just! Impro Hudební doprovod: Václav Tobrman

12. 06. 2023 | Pondělí | 20:30

Lili Marlene

futuristický šanson | 290 Kč v předprodeji 320 Kč na místě | na sezení a stání
Lili Marlene

Hudební skupina Lili Marlene je autorským projektem klávesisty a kapelníka Martina Němce (Precedens), který by se snad dal nazvat "futuristickým šansonem". Seskupení vévodí expresivní alt zpěvačky Dáši Součkové, která mimo jiné slavila před časem úspěch u publika i kritiky při koncertech v Argentině. Hudba a texty Martina Němce se odehrávají na pomyslném průsečíku pouličních balad začátku minulého století se současnými trendy elektroniky a rocku

13. 06. 2023 | Úterý | 20:30

ivan hlas trio

folk rock | 350 Kč v předprodeji, 400 Kč na místě | na sezení
ivan hlas trio

Ivan Hlas (10. 5. 1954) skladatel, zpěvák, kytarista.

Proslavil se především písněmi k filmu Šakalí léta, za něž v roce 1993 obdržel Českého lva za nejlepší hudbu. Je držitelem dvou cen Akademie populární hudby a autorem řady hitů, z nichž mnohé doslova zlidověly, jako například Malagelo, Karlín, Aranka umí hula hop, Miláčku, vrať se.

Vyrůstal v pražské čtvrti Hanspaulka, líhni proslulých dejvických kapel. Vyučil se knihkupcem a tuto práci nějakou dobu skutečně dělal. Poté vystřídal mnoho dalších zaměstnání, pracoval jako topič, dělník, pošťák, zelinář, kulisák a další. V roce 1968 založil školní skupinu The Mice a v roce 1971 společně s Janem Velebou Žízeň. Později založil a vedl skupiny Navi Papaya, Ivan Hlas a Nahlas. Hrál i s kapelou Yo Yo Band  nebo Ondřejem Hejmou. Od roku 2004 vystupuje s excelentními muzikanty - kytaristou Norbim Kovácsem a violoncellistou Jaroslavem Olinem Nejezchlebou v Triu Ivana Hlase. Zatím jejich posledním počinem je CD Krásnej dar (2016).

 

 

 

Jaroslav "Olin" Nejezchleba – violoncello

 

Narodil  se 10. ledna 1960 v Kyjově. Vystudoval  hru na violoncello na brněnské Státní konzervatoři. V době studií hrával s cimbálovou muzikou Písečan.V roce 1981 odešel do Prahy, kde nastoupil na post baskytaristy ve skupině Marsyas. Odtud přešel  k Vladimíru Mišíkovi do Etc...,  kde zůstal 18 let do roku 2003. S Vladimírem Mišíkem v té době hrával  ve volném akustickém sdružení Čunderground, s Petrem Kalandrou v jeho Blues Session, a spolupracoval s celou řadou dalších hudebních osobností (namátkou Čechomor, Vlasta Redl, Petr Skoumal, Jan Burian, Michal Prokop, Nerez, Jiří Bílý, Anna K., Radůza, Vlasta Třešňák a další).

 

 V současné době  hraje v Triu Ivana Hlase, je frontmanem obnovených Blues Session, své moravské kořeny zúročil ve skupině Njorek a občas hostuje s Etc... Jeho hudební kariéru mapuje výběrové 2CD “25 let v tom...”, které v roce 2008 vydalo Indies Happy Trail. V lednu 2010 vydává label 100PROmotion Olinovo první studiové CD s názvem “Noční lov” a v roce 2018 album “Nečekaná návštěva”.

Norbi Kovács - kytara, zpěv

Narodil se v roce 1968 v Šale na Slovensku, ale v jeho žilách koluje maďarská krev. Do Prahy se přestěhoval v roce 1992 a od té doby hrál s různými kapelami a řadou interpretů, především s písničkářkou Radůzou, Petrem Skoumalem či Máriem Bihárim. V současnosti je členem skupin Ivan Hlas Trio a  Lokomotiva. Kromě toho se věnuje i hudbě filmové (například hudba k filmu U mě dobrý).  V roce 2013 vydal sólové instrumentální album Takžetak, které vychází z klasických kytaristických forem, jako je ragtime, folk, trocha blues, patrné jsou i stopy gypsy jazzu či flamenka.V roce 2018 si pak nadělil ke svým padesátým narozeninám album “13:31”. Norbi Kovács je nejen fenomenálním kytaristou, ale také výborným fotografem a má za sebou již několik úspěšných výstav.

 

14. 06. 2023 | Středa | 20:30

Hanspaulské blues pro Petara Introviče

blues | 220 Kč v předprodeji, 280 Kč na místě | na sezení
Hanspaulské blues pro Petara Introviče

Vzpomínka na Petara Introviče. Legendární hanspaulské bluesové fláky si dají k jeho narozeninám BBBoys, Bluesberry a hosté Mário Císař, Zdeněk Hříbal, Jan Kalousek, Martin Kraus a další.

15. 06. 2023 | Čtvrtek | 20:30

Orginal vintage orchestra

swing punk | 590 Kč v předprodeji , 650 Kč na místě | na sezení
Orginal vintage orchestra

Strhující swing -punková show, kde se všechno může stát a skoro všechno se taky stane. Big Band v čele s Petrem Kroutilem nabízí opět neuvěřitelně dynamickou show, jak ji znáte.

16. 06. 2023 | Pátek | 20:00

vniturblok + maja

indie pop rock | 180 Kč v předprodeji, 220 Kč na místě , 150 Kč studenti | na stání
vniturblok + maja

Společný koncert kapel VNITRUBLOK a MAJA.

Vnitrublok je pražská kapela, která vznikla kolem písničkářky Alžběty Dudové. V repertoáru má jak kapelní aranže původně folkových písní, tak barvité nové písně, vypůjčující si prvky různorodých žánrů, od pop-rocku přes dream-pop až po elektroniku, které již vznikaly s tvůrčím přínosem dalších členů kapely. Představí vám živě své debutové album.

MAJA je alternativní elektro popové uskupení kolem hudebníka a skladatele Ondřeje Kunsta. Svezte se na vlnách hlasů tří zpěvaček, živých rytmů, divokého sága s trombonem a textů vystihující každodenní životní útrapy tak, že si k nim budete chtít zatrsat.

17. 06. 2023 | Sobota | 20:00

klub zadán

klub zadán
18. 06. 2023 | Neděle | 19:00

Pingls aneb Hot Café Revue

taneční groteska | 460 Kč | na sezení
Pingls aneb Hot Café Revue

Pohybové divadlo LINDO, HOP! a ORIGINÁLNÍ PRAŽSKÝ SYNKOPICKÝ ORCHESTR si vás dovolují pozvati na hudebně-taneční grotesku Pingls aneb Hot Café Revue. Ve stylové kavárně 20. let minulého století poněkud prapodivný personál podávati bude menu vskutku exklusivní: pravý raný americký jazz, step i tanec s příchutí jemného drama a řízného humoru. V druhé půli to můžete roztančiti i vy. Račte se vstoupiti.

19. 06. 2023 | Pondělí | 19:00

DUM DOOBIE DOOBIE BAND
 

rock and roll, woogie, blues | 200 Kč | na stání
<div>DUM DOOBIE DOOBIE BAND</div>
<div>&nbsp;</div>

Již téměř čtvrtstoletí hudební styl z konce padesátých a zlatých šedesátých let minulého století, styl plný melodičnosti a výrazného rytmu s vícehlasým aranžmá vybízející k tanci a příjemné náladě. Při tanečních vystoupeních DDDB si přijdou na své příznivci rock´n´rollu, twistu, boogie, blues, nechybí však ani cha-cha, rumba či mambo. Vyhraněný dobový americko-český repertoár, jehož představiteli jsou např. Beach Boys, Presley, Dion, Shannon, Tillotson, Chesterfields, Ronnets, Shirelles, Cookies a další hvězdy slavné éry rokenrolu, doplňují také skladby vzniklé v pozdějším období, jako jsou např. muzikály The Grease nebo Dirty Dancing a dále pak tvorba skupin Showwaddywaddy, Darts a ELO, a to vše ve zcela dokonalém retro stylu

Nahrávám...