Videokavárna Trick Bar Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku:
B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

napište nám
Listopad 2018

Listopad 2018

4. 11. 2018 | neděle | 15.00

Kočovné divadlo Rózy Blechové: O pejskovi a kočičce
nedělní pohádka pro děti / děti 80 Kč - dospělí 50 Kč / na sezení
Kočovné divadlo Rózy Blechové: O pejskovi a kočičce


Několik příběhů ze života dvou slavných kamarádů podle knihy Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce. Co se skrývá ve starém kufru? Vzpomínky, dva plyšáci a hodně legrace.

Pro diváky všeho věku – hrajeme i pro nejmenší.

7. 11. 2018 | středa | 19.00

Kačer & Venclík uvádějí: "Nový způsob starého humanismu"- Vlastimil Venclík
čtené divadlo / 100 Kč / na sezení
Kačer & Venclík uvádějí:  "Nový způsob starého humanismu"- Vlastimil Venclík


Komedie o tragédii
HRAJÍ:V.Venclík, J. Kačer, R. Hájek, T.Fischerová, V.Harapes, H. Ševčíková, M.Chytilová, R.Hoppe, V.Kudla, S.Prasková, T.Plátenková, R.Jančíková, J.Johanisová, K.Švejdová, L.Figarová

Unikátní večery „čteného divadla – neboli divadelních čtených zkoušek“, pod vedením režisérů Jana Kačera a Vlastimila Venclíka. Každý večer je jedinečným originálem. Hledáme témata, hry, poezii, osobnosti, nová nastudování komorní hudby. Děláme všechno, aby jste byli překvapeni a někdy i užaslí a hlavně spokojení.

11. 11. 2018 | neděle

divadlo Toy Machine: Golem
nedělní pohádka pro děti / děti 80 Kč - dospělí 50 Kč / na sezení
divadlo Toy Machine: Golem


Loutková pohádka na motivy starých židovských pohádek, obzvláště pak legendy o Golemovi.

Náš příběh se odehrává v období vlády Rudolfa II. Na pražský hrad se sjíždí nejvýznamnější alchymisté a umělci své doby. Proradný rádce se snaží co nejvíce si namastit kapsy, a tak lidé v podhradí zažívají krušné chvíle. Rabín Löwe proto na pomoc povolá hrdinu z hlíny - Golema. Golemova síla je však tak velká, že i samotného císaře uchvátí touha se ho zmocnit a využít ho jako válečnou zbraň. Díky odvaze rabínovy dcery Ester však příběh, jak už tomu v pohádkách bývá, nakonec dobře skončí.

Slovo golem znamená v hebrejštině neúplný, nedokonalý. Stejně je v židovských legendách pojímána i tato oživená bytost, neměla vlastní myšlenky ani vlastní vůli, jen doslovně plnila příkazy svého pána.

Vhodné pro děti od 6 let a jejich rodiče

Délka představení: 40 minut

Projekt vznikl s laskavou podporou Hlavního města Prahy a MKČR
Projekt podpořila také Nadace Život umělce
Koncept, režie: Tomáš Podrazil
Scénografie: Marie Hásková
Hraje: Tomáš Podrazil

14. 11. 2018 | středa | 19.00

Evangelium sv. Matouše
promítání filmu
Evangelium sv. Matouše


Jeden z nejznámějších snímků Piera Paola Pasoliniho patří mezi nejvýznamnější filmová díla s biblickou novozákonní tematikou. Kontroverzní italský autor v něm použil striktně doslovné citace z Matoušova evangelia (byť některé části vypustil a jiné přesunul), ale při inscenování se vůbec neohlížel na historickou věrohodnost: celý snímek vznikl v autentických prostředích nejzaostalejšího jihoitalského kraje Basilicata a objevují se v něm ve stylizovaných kostýmech výhradně neherci (Ježíše ztvárnil španělský student, zestárlou Marii Pasoliniho matka, Jidáše hraje řidič náklaďáku). V době uvedení však snímek vyvolal rozruch nejen svým zpracováním, ale i faktem, že jej natočil marxisticky smýšlející homosexuál. Tvůrce tak vzbudil nedůvěru u ateistické části publika i v náboženských kruzích (kde však bylo dílo nakonec přijato). Pasolini byl znám jako odpůrce církve, avšak jeho (milovaná) matka byla oddanou katoličkou; dílo je navíc věnováno papeži Janu XXIII. Ten prosazoval mj. reformy uvnitř církve a dialog se socialistickými státy…

21. 11. 2018 | středa | 19.00

Kačer & Venclík uvádějí: " Kontrola nemocného " - Vlastimil Venclík
čtené divadlo / 100 Kč / na sezení
Kačer & Venclík uvádějí: " Kontrola nemocného " - Vlastimil Venclík Vstupenky


Komedie o ztracené důvěře
HRAJÍ: V. Venclík, R. Hájek, H. Ševčíková

Unikátní večery „čteného divadla – neboli divadelních čtených zkoušek“, pod vedením režisérů Jana Kačera a Vlastimila Venclíka. Každý večer je jedinečným originálem. Hledáme témata, hry, poezii, osobnosti, nová nastudování komorní hudby. Děláme všechno, aby jste byli překvapeni a někdy i užaslí a hlavně spokojení.

25. 11. 2018 | neděle

divadlo Ka2: Malá mořská víla
nedělní pohádka pro děti / děti 80 Kč - dospělí 50 Kč / na sezení
divadlo Ka2: Malá mořská víla


Divadlo Ka2 uvádí:
Literární pořad s loutkovými vstupy
MALÁ MOŘSKÁ VÍLA
O dvou světech, které na jedné straně spojuje touha po lásce a na druhé dělí nepřekonatelná vzdálenost hlubin moře a pozemského života.
Ptáci jsou létající ryby, lidské nohy jen dva ošklivé pahýly. Pro tvou lásku, princi, pro nesmrtelnou duši se vzdávám svého hlasu i ploutve, co mi sluší. Tvá malá mořská víla
Hraje: Divadlo Ka2 - Kateřina Tichá a Kateřina Tschornová
Doporučeno pro diváky od 5 let
Délka představení 45 min

26. 11. 2018 | pondělí | 19.00

LISTOPADOVÁ literárně kritická seance ZELENÉ PEŘÍ
uvádí Mirek Kovářík, spoluúčinkuje: Radek Bláha / 50 Kč (studenti) – 100 Kč
LISTOPADOVÁ literárně kritická seance ZELENÉ PEŘÍ Vstupenky


Legendární pořad Zelené peří, který objevuje mladé literární talenty do třiceti let, je po skončení rozhlasové podoby na stanici Praha po dvouleté odmlce obnoven. A to opět ve své scénické klubové podobě. Zelené peří založil divadelník, recitátor, publicista a pedagog Miroslav Kovářík v roce 1976. Pořad byl ve studiu Rubín jedinečnou platformou pro mladou poezii až do roku 1990. Měl 230 repríz.

Andrea M. Kapustová /1982/ :
vystudovala bohemistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kde v současné době také působí. Poezii začala psát v gymnaziálních letech, účastnila se literárních soutěží „Hořovice Václava Hraběte“ /2004/, "Poetický zámek Uherský Ostroh“ / 1998 a 1999 / a dalších; publikovala i v rozhlasovém Zeleném peří 2009. Její básně jsou součástí sbírky tří básníků Stálice (2010), poslední profilový výběr v jičínském časopise „Čaj“ /2018/. Psaní poezie, jakož i jiné nakládání s literaturou, je pro ni především hledáním jazyka k vyjádření: „Ukážu ti své srdce / rychle, neopatrně /zableskne se chirurgická ocel a rouška doktorova / vyjmu jej na okamžik / (ty ho pak rozčtvrtíš) / a podáš mi ho zpět / bypass lidského vztahu“

Lucie Ottová /1996/ :
studia na Pražské konzervatoři, nyní herečka . První básně publikovala v Nymburském deníku, několikrát již i v každoročním Almanachu české poezie. Většina jejích textů z připravované sbírky Korzet duše, osobité cool poetiky s nádechy nesnadno dobývaných osobních vyznání : „Hudba z vinylové desky /Choulím se do peřiny vyhřáté dechem radiátorových žeber / Poslouchám omamnou hudbu / Dohrává / Probouzím se z mazlivosti tónů / vedle mne propast samoty / Dlaní hledám dlaň jež by mne pohladila po tváři / v níž pod úsměvem duhy a všech lampionů drtím žiletky / Prosím /Miluj světlo co nosí bolesti / víc než mělo by…“ Noční saxofon

Matěj Ovsík /2002/:
Pražský středoškolák, podílník klubových autorských čtení poezie i prózy . První básně napsal jako ozvěny poetik inspirativních autorů, jak k němu přicházely: „…zlom možná nastal asi rok a půl nazpět, kdy se mi dostala do ruky knížečka Východ Slunce od neznámého českého autora Jaromíra Rašína z roku 1928. Je to povídka, ale má v sobě zahrnuty dvě básně. A ty mne tak učarovaly, že od té doby si občas v poezii listuji… … V současnosti už rok pracuji na své první knize Nad prázdnotou…“ Z ní úryvek z programového textu Provazochodec na stínu: „Chci / A stačí tak málo /Chci se vypařit / Chci zmizet / A stačí tak málo / Chci odletět na křídlech sokolů / Chci odjet na kolech života / A stačí tak málo /Stačí se zvednout / vzít si klobouk /zmáčknout rozpálenou kliku života / podívat se plané existenci do očí / a říci Sbohem // A právě ten pohled / do vodnatých očí plané existence /asi nedokážu“… … …“.

28. 11. 2018 | středa | 19.00

Kačer & Venclík uvádějí: "Spravedliví" - Albert Camus
čtené divadlo / 100 Kč / na sezení
Kačer & Venclík uvádějí: "Spravedliví" - Albert Camus Vstupenky


Divadelní hra slavného francouzského spisovatele a filozofa z roku 1949.
Pravdivý příběh skupiny revolucionářů, kteří v roce 1905 zabili velkovévodu Sergeje Alexandroviče.

HRAJÍ: J.Kačer, N.Divíšková, R.Hájek, R.Herrmannová, V.Kudla, R.Hoppe, M.Chytilová, S.Prasková


Unikátní večery „čteného divadla – neboli divadelních čtených zkoušek“, pod vedením režisérů Jana Kačera a Vlastimila Venclíka. Každý večer je jedinečným originálem. Hledáme témata, hry, poezii, osobnosti, nová nastudování komorní hudby. Děláme všechno, aby jste byli překvapeni a někdy i užaslí a hlavně spokojení.

Aktuálně

Pohádky pro děti

Od října jsme pro vás a vaše děti připravili nedělní pohádky. Přijďte si zpříjemnit neděli divadlem, v krásném prostoru Trickbaru ve druhém patře Malostranské besedy.

Pohádky začínají v 15:00 a startujeme již 7.10.

Těšíme se na vás.
Malostranská beseda

Trick bar i na FACEBOOKU

Pokud se o nás budete chtít vědět víc a připojit se k nám i přes sociální síť, využijte náš facebookový profil

Trick Bar

Změna provozní doby

Vážení hosté Trick baru,

od 1. 9. 2016 došlo ke změně provozní doby. Prostory budou otevřeny po předchozí rezervaci na telefonním čísle 603 153 440 nebo emailu tesarek@malostranska-beseda.cz.

Dále dle měsíčního programu, který naleznete na www.malostranska-beseda.cz.

K posezení mimo tyto dny můžete využít naši kavárnu, restauraci nebo pivnici.

Děkujeme za pochopení.
Tým Trick baru

Videokavárna Trick Bar

Trick Bar
Program
Fotogalerie
Nápojový lístek
Catering
Technické vybavení
Kontaktujte nás

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Hlavní partner Malostranské besedy

Media Channel

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Advokacie Praha PPS J&T BankE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2018 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru