Videokavárna Trick Bar Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku:
B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

napište nám
Září 2018

Září 2018

11. 9. 2018 | úterý | 19.00

Čarodějné dialogy: Magická láska
účinkuje: Martin Čáp a Markéta Šlaufová / 100 Kč / na sezení
Čarodějné dialogy: Magická láska


Tragikomické příběhy podle knižní přelohy Martina Čápa Čarodějka, o přáních člověka překonávat svoje magické hranice, věčné touze zažít na vlastní kůži to největší kouzlo světa – lásku a pochopitelně o Čarodějce.

12. 9. 2018 | středa | 19.00

VENCLÍKOVO KINO: Smrt v Benátkách
promítání filmu / zdarma
VENCLÍKOVO KINO: Smrt v Benátkách


Hudební skladatel Gustav von Aschenbach, zotavující se po srdečním záchvatu v Benátkách, se již nikdy zdraví ani uspokojení nedočká, stihne se jen platonicky zamilovat do andělsky půvabného polského chlapce Tazia (s nímž nikdy nepromluví, ani se jej nedotkne). Ale více než o znenadání probuzenou erotickou vášeň, i když je ta je přítomna též, jde o uchvácení krásou, která si člověka podmaní a ovládne - ostatně v retrospektivách podloženou bouřlivou diskusí Gustava s přítelem o kráse (zda krásu lze umělecky stvořit či zda ji jen můžeme našimi smysly vnímat, skladatel odmítá přijmout názor, že morálka nemá s tvorbou nic společného). Vizuální ztvárnění filmu, zasazeného do období odeznívající secese, koresponduje s emotivním laděním filmu, do ještě starosvětského hotelu ještě nepronikly znepokojivé zprávy, k nimž se dostane hrdina vyprávění - hrozí epidemie cholery. Vzhled desinfikovaného města, v jehož sirých, nehostinných uličkách se povalují haldy odpadků tak dotváří apokalyptické zarámování melancholického příběhu, který jen předznamenává konečný zánik starého světa a jeho jistot.

19. 9. 2018 | středa | 19.00

Kačer & Venclík uvádějí: A.P.Čechov – Černý mnich
čtené divadlo / 100 Kč / na sezení
Kačer & Venclík uvádějí: A.P.Čechov – Černý mnich


Mystická povídka o fantastických momentech v lidském vědomí hrají: J.Kačer, T.Fischerová, R.Hájek, M.Chytilová, H.Ševčíková, R.Hoppe, V.Kudla, R.Herrmannová

Unikátní večery „čteného divadla – neboli divadelních čtených zkoušek“, pod vedením režisérů Jana Kačera a Vlastimila Venclíka. Každý večer je jedinečným originálem. Hledáme témata, hry, poezii, osobnosti, nová nastudování komorní hudby. Děláme všechno, aby jste byli překvapeni a někdy i užaslí a hlavně spokojení.

24. 9. 2018 | pondělí | 19.00

ZÁŘIOVÁ literárně kritická seance ZELENÉ PEŘÍ
uvádí Mirek Kovářík, spoluúčinkuje: Radek Bláha / 50 Kč (studenti) – 100 Kč
ZÁŘIOVÁ literárně kritická seance ZELENÉ PEŘÍ Vstupenky


Legendární pořad Zelené peří, který objevuje mladé literární talenty do třiceti let, je po skončení rozhlasové podoby na stanici Praha po dvouleté odmlce obnoven. A to opět ve své scénické klubové podobě. Zelené peří založil divadelník, recitátor, publicista a pedagog Miroslav Kovářík v roce 1976. Pořad byl ve studiu Rubín jedinečnou platformou pro mladou poezii až do roku 1990. Měl 230 repríz.

František Václavík /18/ student umělecko-průmyslové školy v Praze 3, básník impulzívní metaforické imaginace a osobitého tematického zázemí.:“…. Slunce vylévá z kapes zlaté stíny. Líbá dlaně polím. Vráskami zorané lány usychají povzdechnutím chrpami rozkvetlé oblohy. Stromy upletly z prstů zelené rámy posmutnělého ticha. // Sedíme v království bělásků, v zádech rozčesané hlavy jabloní nakousané pleší podzimu. Boží muka vrytá do němého úsměvu pole. Letní requiem “. Uvedeme sérii posledních básní a z připravované sbírky „ Životaje pouliční noci“ i zhudebněné texty v autorském podání s kytarovým doprovodem: „… Možná tě doženu, Světe./ Až se zhoupnu na nebeské houpačce a sním všechnu zmrzlinu./ Přijdu ve starém kabátu spleteném z vlasů vzpomínek /… / Opijeme se spolu v mexické hospůdce. /Ale lidskou krev se sodovkou nepiju./ Jen slzy štěstí /Rosu polibků /A pot svítání //Platí?./ Kráčíme tam, kde jsme se zrodili. / Věčná cesta je cíl .“

Milan Rynt /47 pedagog na Dvořákově gymnáziu v Kralupech nad Vltavou. Básně píše od konce 80.let: sbírka Ani jeden šimpanz / 1993 / zahrnuje i texty uváděné na Zeleném peří v Rubínu .K vydání připravena sbírka Klanevírista. Své básně Někde mezi Nikde a Nikdy, divadelní hru Řev motoru Krista a povídkovou knihu Pokusy o močení vydal elektronicky. Věnuje se i výtvarné tvorbě (samostatná výstava v Městském muzeu v Kralupech) . Od roku 2017 svoje básně zhudebňuje a vystupuje jako písničkář Jiný Člověk. Jeho písně bývají označovány jako „reflexivní psycholyrika 21. století: Husákovo nemanželské dítě -:“ S taťkou Husákem pod týlní kostí jdeš na třídní sraz beztřídní společnosti // Nestejná řeka po třiceti letech jednom bypassu dvou rozvodech třech dětech // Milimetr úsměvu a pět deka makeupu víno barvy mazutu // když zaprší schováš se do okapu atributů svého sociálního statutu // Hranaté domy kulaté Rolexy šišaté bazény protáhlé oidipovské komplexy // Deflace Inflace Ovulace Felace a v pondělí do práce jak ježek do klece // Motáš se někde v překladu sebe sama Dnes v Tallinu, zítra v Rize Věčně na útěku //Z existenciální krize středního věku“

Tomáš Göndör / 29 /, vystudoval gymnázium, pracuje v ZOO PRAHA jako výtvarník – tiskař. Jeho poezie působí jako bezprostřední situační potřeba vystihnout komplexní podobu inspirativního okamžiku „… Zmítám se dokola /v pasti svých světů,/ ničeho nevidím,/ snad jen matnou siluetu, /jsem slabý sám, /přec tak silný mezi všemi,/ a mrzce mrhám cennými krůpějemi, / potu, slzí a snů, / brzy již brzy vyhasnu,/ a touha, jež zmáhá mne, čím je mi? / jen krásný balvan,/co drtí mne zde na Zemi,/ v přízemí, /a já čekám dál ve čtvrtém patře,/ chceš-li, / klidně si mě zastřel,… …“. O psychologickém podloží své literární projekce říká: „Často mi přijde že psaní není volba, není to o tom, že bych si řekl tak a teď něco napíšu, ale spíše - je mi zle, nebo dobře, něco prožívám - a najednou se vynoří slova, která to vystihují a tak si je někam zaznamenám nebo nezaznamenám a slova zas zmizí. Nejednou mne psaní drželo při životě, nad vodou… .“ Uvedeme výběr textů z let 2005 – 2018.

26. 9. 2018 | středa | 19.00

VENCLÍKOVO KINO: Jackie Brown
promítání filmu
VENCLÍKOVO KINO: Jackie Brown Zrušeno


Adaptace románu Rum Punch klasika soudobé drsné školy a bestsellerového spisovatele Elmora Leonarda. Jackie Brownová je černá letuška, která si přivydělává pašováním špinavých peněz drogového dealera a obchodníka. Je chycena dvěma policejními agenty, kteří ji však slíbí shovívavost, pokud pomůže svého šéfa dopadnout a usvědčit. Jackie, která je na svobodě jen díky kauci svého milence, zosnuje plán, jak najednou získat milionový balík, zbavit se policistů i nepohodlného šéfa, jehož nejčastější replikou je věta "řekneš slovo a jseš mrtvá". Jenže takový plán má spoustu rizik…

27. 9. 2018 | čtvrtek | 19.00

Kačer & Venclík uvádějí: V.Venclík – Herci
čtené divadlo / 100 Kč / na sezení
Kačer & Venclík uvádějí: V.Venclík – Herci Vstupenky


Hra o starých hercích
Hrají: V.Venclík, Táňa Fischerová, Jan Kačer, Roman Hájek

Unikátní večery „čteného divadla – neboli divadelních čtených zkoušek“, pod vedením režisérů Jana Kačera a Vlastimila Venclíka. Každý večer je jedinečným originálem. Hledáme témata, hry, poezii, osobnosti, nová nastudování komorní hudby. Děláme všechno, aby jste byli překvapeni a někdy i užaslí a hlavně spokojení.

Aktuálně

Pohádky pro děti

Od října jsme pro vás a vaše děti připravili nedělní pohádky. Přijďte si zpříjemnit neděli divadlem, v krásném prostoru Trickbaru ve druhém patře Malostranské besedy.

Pohádky začínají v 15:00 a startujeme již 7.10.

Těšíme se na vás.
Malostranská beseda

Trick bar i na FACEBOOKU

Pokud se o nás budete chtít vědět víc a připojit se k nám i přes sociální síť, využijte náš facebookový profil

Trick Bar

Změna provozní doby

Vážení hosté Trick baru,

od 1. 9. 2016 došlo ke změně provozní doby. Prostory budou otevřeny po předchozí rezervaci na telefonním čísle 603 153 440 nebo emailu tesarek@malostranska-beseda.cz.

Dále dle měsíčního programu, který naleznete na www.malostranska-beseda.cz.

K posezení mimo tyto dny můžete využít naši kavárnu, restauraci nebo pivnici.

Děkujeme za pochopení.
Tým Trick baru

Videokavárna Trick Bar

Trick Bar
Program
Fotogalerie
Nápojový lístek
Catering
Technické vybavení
Kontaktujte nás

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Hlavní partner Malostranské besedy

Media Channel

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Advokacie Praha PPS J&T BankE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2018 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru