Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám
V nejbližší době

V nejbližší době

2. 8. 2015 | neděle

zavřeno

zavřeno

3. 8. 2015 | pondělí | 21.00

Honza Jareš & Miki Nop
150 Kč / na sezení
Honza Jareš & Miki Nop Vstupenky


Honza se narodil v roce 1981 v Hradci Králové, své dětství prožil v Brně. Absolvoval základní školu pro nevidomé a souběžně Základní uměleckou školu v Brně - Králově Poli, obor zpěv a klavír. Poté se přestěhoval do Prahy a po několika letech soukromého hudebního vzdělávání byl přijat ke studiu na Pražské konzervatoři. Studium oboru populární zpěv zakončil absolutoriem v roce 2011 jako první nevidomý student v historii školy.

Ze základů vybudovaných na lidových písničkách se Honza postupně profiloval jako zpěvák a klavírista s širokým repertoárem zahrnujícím populární skladby českých i světových autorů. Tím se mu otevřela cesta k veřejnému vystupování nejrůznějšího druhu, pro nejrůznější publikum, s programem předem připraveným i reagujícím na přání posluchačů, bez možnosti schovat se za playback či alespoň nahlédnout do not. V roce 2008 vydal Honza své debutové album "Některý lidi" s písničkami Tomáše Kympla.

Vedle hudby má Honza i další zájmy. Jeho úplně největším koníčkem je cestování, do současné doby stihl navštívit přes 30 zemí. Neméně důležité místo v jeho životě zaujímá i sport, ať už se jedná o plavání, běh, jízdu na kole nebo lyžování.

4. 8. 2015 | úterý | 21.00

BLUES SESSION
150 Kč / na sezení
BLUES SESSION Vstupenky


Pokud mě paměť neklame, prapočátek Blues Sessionu spočívá ve volném večeru Pavla Bobka v Malostranské besedě na přelomu zimy a jara roku 80. Kalandra byl jedním z avizovaných hostů. Nejen proto, že hrával na Bobkových albech. Oba měli rádi rock and roll, folk-rock, to lepší z country. Tehdy ale další Pavlovi pozvaní z nějakých důvodů odpadli. A tak Petr do značné míry táhl vystoupení sám. Sypal z rukávu bluesovky, dylanovky, youngovky, taylorovky, lidovky. Ještě víc než hodinu po produkci taky v předsálí. Přesvědčivě a přitom nonšalantně. Jak to neodolatelně dělával na soukromých večírcích.
Šéf Malostranské Robert Radosta hned po vystoupení přiběhl s diářem v ruce a dohodl další termín ještě před koncem sezóny. Jenomže skoro na poslední chvíli se pak zase - Bůhví už proč - omluvil Bobek. Kalandra se nicméně rozhodl večer zachránit. With The Little Help From His Friends.
A tak jsme den či dva před oním zásadním pátkem seděli slunného dopoledne v obýváku spřízněného kytaristy Adiba Ghaliho na Červeném vrchu mezi instrumenty a aparaturami ve čtyřech. Tedy Petr, Adib, Pavel Skála a já. A lovili z paměti i z hromady elpéček repertoár. Kalandra dorazil poslední, obut do tehdy zcela nevídaných prošívaných "koňů", odžínovaný, dlouhovlasý, s kytarou v ruce a čertví, jestli dokonce ne s kloboukem na hlavě. Vyprávěl euforicky, že si ve Vokovicích stopnul nějakého tiráka a dojel tudíž na zkoušku ty dva tři kilometry stylově. Nevěděli jsme, zda to není jedna z jeho fantazií, do nichž se vciťoval tak, že v jeho mysli přecházely do reality, za níž by dal ruku do ohně. Ale to kerouackovské entréé nás každopádně pobavilo. A okouzlilo. To byl Petrův dar.
Průběh samotného koncertu se mi trochu mísí s těmi dalšími. Asi to byl mišmaš, vlastně trošku nalíznutý jam. I když se všechno točilo kolem Petra, fungovala přirozená demokracie. Kdo chtěl sólovat, sóloval ad libitum, kdo si chtěl zazpívat, nic mu nebránilo. Jakž takž jsme měli cosi připravené - a ne všechno mohlo optimálně vyjít. Přišli si neplánovaně zahrát další muzikanti, protože Petr míval ve zvyku zvát k jammování kdekoho, to byla vlastně podstata toho právě se rodícího podniku. Zřejmě v tom večírku byla jakási autenticita.

Ale podrobnosti už vážně nevím. Je ovšem prokazatelné, že jsme se pak po konzumaci v Besedě přesunuli mejdanovat na blízké Zámecké schody k Michalu Ambrožovi, jednomu z jammistů a zásadních kamarádů.
A počátkem léta mi pak volal vzrušenej Kalandra: "Hele, máme datum v září Na Chmelnici!". A ať prý ihned vymyslím název kapely, plakáty se právě posílají do tiskárny. Že by to bylo napsané jen na něho, rázně odmítl. Zazvonil jsem tudíž po pěti minutách nazpátek: "Blues Session. Nic jinýho mě takhle rychle nenapadá."

"Jo, to je dobrý" řekl Petr. A už to zůstalo.

Zavzpomínal Ondřej Konrád

5. 8. 2015 | středa | 21.00

Bran & Dewi Pajot (CZ/F)/ support: Capitaine Etc. (CH)
190 Kč / na sezení
Bran & Dewi Pajot (CZ/F)/ support: Capitaine Etc. (CH) Vstupenky


Slovo bran znamená v bretonštině havran a v keltských legendách je havran uváděn jako posel zpráv. V případě této kapely je havran poslem zpráv těch navýsost nejlepších. Bran, to je profesionální pojetí hudby vycházející ze starých bretaňských lidových motivů, dávných tanců a zpěvů moře. Moderní instrumentace je podpořena dynamickou a pulsující rytmikou. Osobitě zpracované tradiční tance a písně, doplněné vlastními skladbami členů kapely, vytvářejí zvláštní svět, ve kterém mají rozhodující slovo sny. Takové je i zatím poslední album „Le carnet noir“, které skupina nyní na svém turné propaguje.

6. 8. 2015 | čtvrtek | 21.00

Vložte kočku
emo-electronica / 100 Kč
Vložte kočku Vstupenky


Vložte kočku jsou čtyři lidé, co dělají hudbu. Vložte kočku, to je kombinace živé elektroniky, natriggerovaných bicích, pětistrunných houslí, pianina a surreálných textů.

V březnu 2012 vydali Tátu, první dlouhé album, které sklidilo několik téměř nadšených recenzí a nominaci na Anděla v kategorii elektronická hudba. Tátu si v prvním roce od vydání stáhla tisícovka lidí. Ve světě je i 144 chlupatých flashek s Tátou a s bonusy v podobě všech předchozích nahrávek a video záznamu Landmine Alert Live Sessions 2011 ze střechy někde na Národní třídě.

20.11.2013 premiérově zaznělo nejnovější album s názvem SEAT. Na brněnské Flédě tomu přihlížely tři stovky návštěvníků. Práce na albu se tentokrát odehrávaly v mnohem rychlejším tempu, měsíc na zkoušení, týden nahrávání, tři týdny mixu a něco málo masteringu. Cílem bylo dosáhnout co největší "živosti", protože deska je o lásce (smrti). Album ve fyzické podobě je k dostání na ručně vyráběných zvířecích flashkách a na kazetách (do auta).

Kapela v červenci 2013 vyrobila soundtrack k němému filmu Deník ztracené, který na živo představila na LFŠ 2013 v Uherském hradišti (recenze fmzine). Další promítání-koncert se chystá na březen do pražského Bio Oko.


VK mají za sebou pět let existence, kolem sto padesáti koncertů (kdo by počítal) od Bělehradu po Vrchlabí, od Bohumína po Nepomuk. Za zmínku stojí úspěšná účast na Colours of Ostrava 2013 (recenze indiemusic) , nebo zaznamenané vystoupení v karlínském Studiu A Českého rozhlasu v rámci Radio Wave Live Sessions 2012.

VK vytvořili hudbu ke čtyřem divadelním představením (Turista, Krásná z Roissy, O Ohlédnutí, Nosorožec) a jednomu krátkému filmu (Vše za 39). Hudba z EP Toxoplazmo si našla cestu do dokumentárního snímku L.H.

7. 8. 2015 | pátek | 21.00

Krausberry
190 Kč / na stání
Krausberry Vstupenky


„Ivane, Richarde, Mário
nezajdem večer na pivo?“
„Jo, jo, to by šlo. A kam?“
„Do Houtyše, kam jinam!“
„Hele, to chce buben a kytaru,
dáme blues, tak nějak postaru.
Jo, a taky nebudeme bez zpěvu,
přijde Martin, právě sestavuje kapelu.“
Tak takhle jednou v neděli
vznikly skvělý Krausberry…

8. 8. 2015 | sobota

zavřeno

zavřeno

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Hlavní partner Malostranské besedy

Media Channel

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Advokacie Praha PPS Tarakan, a.s.

Partneři klubu

Stock Plzeň-Božkov M.S.A. production s.r.o. Agentura Delta – grafika, tisk, výroba reklamy PPS

Mediální partneři

Beat Radio Country radio Český rozhlas Regina

Spolupracujeme

Hudební klub Blues sklep Fringe Festival Praha United Island of Prague Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan Ája Dvořáčková – Photo & GraphicE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2015 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru