Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám

V nejbližší době

2. 9. 2014 | úterý | 20.30

Bílá nemoc / host: Circus Ponorka
folk–rock / 150 Kč
Bílá nemoc / host: Circus Ponorka Vstupenky


"Správnej doktor musí bejt pořádnej rocker" – odpověděli kdysi hlavní protagonisté Bílé nemoci spíkrovi v rádiu na otázku, jak se svazuje jejich původní povolání lékařů s rockovou muzikou, která je – vyjma jejich záslužné profese – jediným "koněm", přesněji možná posedlostí. Odtud i název kapely. Zpěvák Zdeněk Hříbal (ne náhodou "osobní lékař" Ivana Hlase a české bigbítové obce) i kapelník Tomáš Poláček tehdy v rádiu propagovali první album skupiny nazvané Hodiny v nás (vydal Panton). Oba se slavnou folkovou minulostí (Bonsai) – podobně jako ve světě Bob Dylan nebo u nás doma třeba Marsyas – logicky dospěli k rockové sestavě a k žánru, který od šedesátých let ve světě stále kvete – rockové písničce. Bílá nemoc druhým albem Lahvový a stesk (vydalo PP Production) prokazatelně popošla dál do rockových polí a vyzývavě se tam rozkročila. V místech, která v posledních letech kolíkovali právě Bob Dylan, Dire Straits, Leonard Cohen či Suzane Vega a u nás – vedle zmíněných Marsyas a Ivana Hlase – třeba Vladimír Mišík a Michal Prokop.

Esence je mladá pražská kapela, jejíž styl lze pro nedostatek lepších výrazů označit za pop-rock. Páteř její tvorby tvoří skladby s klasickým písňovým formátem bez delších instrumentálních pasáží. Klade akcent na výrazné a přesto nevtíravé melodie a nápadité české texty s častým sociálně-kritickým přesahem. Od ostatních žánrově spřízněných kapel se liší především nezaměnitelným zvukem elektrických houslí, důležitou roli hrají v poslední době progresivní klávesové party. Kromě pravidelné koncertní činnosti se může eSeNCe pochlubit vítězstvím v několika talentových soutěžích a příznivými reakcemi kritiky na živá vystoupení i nahrávky.

3. 9. 2014 | středa | 20.30

Skoumal – Nejezchleba – Kovács
150 Kč / na sezení
Skoumal – Nejezchleba – Kovács Vstupenky


Výjimečné setkání tří hudebních osobností.
Uslyšíte písničky Petra Skoumala a Olina Nejezchleby, užijete si virtuózní hru kytaristy Norbiho Kovácse. A rozhodně nebude chybět i nějaké to povídání.

4. 9. 2014 | čtvrtek | 20.30

Guma 70 – NOVEMBER 2nd, T4, Anna K
narozeninový koncert Gumy Kulhánka / 350 Kč / na sezení
Guma 70 – NOVEMBER 2nd, T4, Anna K Vstupenky


Vladimír „Guma“ Kulhánek je přední český baskytarista. Byl členem mnoha významných českých hudebních skupin např. Flamengo, Bohemia, Blues Band, Etc…, Stromboli, nebo Krausberry. Je oblíbeným studiovým hráčem a podílel se na dlouhé řadě hudebních alb různých žánrů.
Má velmi osobitý a nezaměnitelný styl plný bohatých figur. Jako jeden z mála českých baskytaristů používá bezpražcovou baskytaru. Jeho velkým vzorem je Jaco Pastorius.

Kulhánek vystudoval VŠCHT, ale už od studentských let se věnoval hudbě. Nejprve hrál na kytaru, pak se shodou náhod dostal k baskytaře a u té už zůstal. První významnější kapelou, ve které hrál byla skupina Donald. Se skupinou Flamengo natočil desku Kuře v hodinkách, která je považována za důležitý mezník české beatové hudby.

Od roku 1972 hrál v Semaforu. Pak následovalo působení v doprovodné kapele Evy Pilarové a krátké působení v předříhovské skupině Katapult. Dalšími zastaveními byla pop rocková kapela Bohemia Leška Semelky, Kroky Františka Janečka a kapela Jany Kratochvílové. V letech 1981 – 1984 hrál společně s Lubošem Andrštem a Petrem Lipou v kapele Blues Band Luboše Andršta. Od roku 1985 vystupoval s Etc… Vladimíra Mišíka. V té době se zúčastňoval i jiných projektů – byl hostem Pražského výběru, s Michalem Pavlíčkem a Bárou Basikovou vytvořil Stromboli.

Po opuštění Etc hrál ve skupine Krausberry, doprovází zpěvačku Annu K a vystupuje společně se Stanislavem Kubešem a Romanem Dragounem ve formaci T4. Také hraje ve skupině November 2nd a od listopadu 2011 v blues rockové kapele Kulhánek – Holeček – Razím – Kowacz.

Ke všem vyjmenovaným skupinám je potřeba připočítat ještě velké množství studiových nahrávek. Vladimír Kulhánek nemá přesný přehled o všech nahrávkách, odhaduje tento počet asi na osmdesát.

5. 9. 2014 | pátek | 20.30

Těla
rock / 150 Kč / na sezení
Těla Vstupenky


Ještě dříve než vznikla skupina TĚLA, existovalo v Liberci sdružení tří muzikantů, kteří si říkali Palečkovi nevolníci. Tvořili ji kamarádi Honza Skrbek, Martin Pospíchal a Láďa Třmínek. Tou dobou se světem potloukali také muzikanti Luboš Beránek a Petr Gros. Náhoda tomu chtěla a jednoho dne se tito mladí lidé potkali a zjistili, že se muzikantsky vzájemně potřebují. Na podzim roku 1992 začali všichni dohromady zkoušet již jako kompletní kapela. Menší zádrhel nastal při vymýšlení názvu skupiny - padaly návrhy jako "Lidi", "Tvoři", "Lidské bytosti", nekonvenční "Do půl těla" a odtud byl už jen krůček k názvu dnešnímu, poněkud sarkastickému – TĚLA…

6. 9. 2014 | sobota | 15.00

Prasátko Pigy a průšvih s mapou
divadlo pro děti / 120 Kč / na sezení
Prasátko Pigy a průšvih s mapou Vstupenky


Pigy uvádí své první divadelní představení!
Prasátko Pigy a neposedný kocourek Vojta jsou velcí kamarádi, co se pořád pošťuchují a občas se dostanou do nějakého maléru. Nechte si od nich vyprávět příběh o průšvihu se zničenou mapou! Setkáte se s mnoha zvířátky z lesa, zažijete veršovanou palačinkiádu a nakonec můžete pomoct zničenou mapu opět obnovit!
Hrané divadlo s loutkami pro děti od 3 let.

Scénář: Tereza Karpianus
Režie: Jiří Šponar

Hrají: Hana Marie Maroušková, Václav Hanzl

6. 9. 2014 | sobota | 20.30

Screwballs The Rockabilly Band
rock’n’roll-rockabilly / 150 Kč / na sezení & tančení :)
Screwballs The Rockabilly Band Vstupenky


Pokud máte rádi retro dobu, styl kdy hudebnímu světu vládl starý dobrý rock ‘n‘ roll, dobu kdy Elvis Presley byl idolem nejen Ameriky, tak Frankova produkce vás příjemně nostalgicky navodí do atmosféry těch dávných let.

Zakladatel a frontman první, svého času i nejlepší rockabilly skupiny v Čechách Screwballs je tu po dlouhých letech pro vás zpět a ve skvělé formě!

Frankův vokální projev spojuje poctivý old feeling, energii a intonační profesionalitu. Playlist na vystoupení je namíchán k tanci a poslechu jak z osvědčených fláků klasického repertoáru světových hvězd rock‘n‘rollu, rockabilly, blues či country tak i z vlastní autorské tvorby.
Od roku 2011 vystupuje Frank s vlastní doprovodnou skupinou složenou z profesionálních muzikantů, kterou tvoří jádro z kapely Crazy Band s názvem Frankie Trier Band ve složení:

Frankie Trier – zpěv, kytara (ex–Rynaways, Greyhounds, Screwballs, Flashback, Matchballs, O’Harry, Crazy Band)

Petr Branda – solová kytara (ex–Classic Rock ’n’ roll Band, Crazy Band, nyní Rock ’n’ roll Gang Tonyho Škráška, Vrať se do hrobu)

Josef Petrásek – baskytara (ex–Vehamijo, Hangmans, Smolaři, Vega, Mistrál, Minimax, Maximum Petra Haninga, Polo, Žižkov Arytmic Orchestra, Rock ’n’ roll Gang, Crazy Band, nyní Extempore, Garden Party Project)

Pavel Skala – bicí (ex–Vladimír Mišík a Etc…, Ivan Hlas a Nahlas, Luboš Pospíšil a 5P, SLS, OK Band, Žentour, Raketa, Rollovers, Vrať se do hrobu, nyní Blanka Šrůmová Band, Garden Party Project)

Mirek Bureš – tenor saxofon (ex–Crazy Band, nyní The Bolesti, The Bodytalks, Zapařený koule, Juice Freak, jako host v Rock ’n’ roll Gang Tonyho Škráška, Cadillac Pavla Sedláčka, projekt Live Sax)

7. 9. 2014 | neděle

zavřeno

zavřeno

Aktuálně

Předprodej – ŘÍJEN 2014

Předprodej vstupenek na měsíc říjen 2014 zahájen!

Martin Kráľovský, MB

JÁRA CIMRMAN v Malostranské besedě

Začátkem října 2012 tomu bylo 45 let, co se v Malostranské besedě v Praze poprvé představilo Divadlo Járy Cimrmana. Stopy fiktivního českého génia, vynálezce, cestovatele a vlastence v tomto prostoru mapuje stálá expozice, kterou otevřeli protagonisté této scény. Relikvie, vystavené v uplynulých letech v suterénu rozhledny na Petříně, jsou instalovány ve všech prostorách tohoto objektu.

Buďte srdečně zváni!
Malostranská beseda

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Media Channel Advokacie Praha PPS Tarakan, a.s.

Partneři klubu

Stock Plzeň-Božkov M.S.A. production s.r.o. Agentura Delta – grafika, tisk, výroba reklamy PPS Zumtobel Lighting s.r.o.

Mediální partneři

Beat Radio Country radio Český rozhlas Regina

Spolupracujeme

Hudební klub Blues sklep Fringe Festival Praha United Island of Prague Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan Ája Dvořáčková – Photo & GraphicE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2014 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru