Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám
V nejbližší době

V nejbližší době

20. 10. 2014 | pondělí | 20.00

Barování se Sandrou Novákovou
fenomenální večírek / 250 Kč / na sezení
Barování se Sandrou Novákovou Vyprodáno


Příjemný večer s písničkami v podání řady překvapivých hostů – známych i dosud neznámych. Vše v netradiční moderátorské režii Filipa Rajmonta.

Přijďte prožít neotřelou atmosféru tohoto večera!

21. 10. 2014 | úterý | 20.30

Traband
150 Kč / na stání
Traband Vstupenky


Legendami a humornými průpovídkami opředené lidové vozítko z NDR nebylo tou hlavní inspirací pro název kapely, i když velká podobnost tu je: Také nadělá spoustu kraválu a pěkně vám natřese kosti. Dvoutaktní beat, um-ca, um-ca, polka i pogo. Ale spíše než trabant - prskolet, páchnoucí pivem a humorem 5. cenové kategorie, to byl trabant v původním významu toho slova: průvodce, ozbrojený ochránce, životní strážce. Bodyguard, řeklo by se dnes. Někdo, v jehož přítomnosti se můžete cítit bezpečně a bezstarostně, i když kolem zuří bouře nebo třetí světová. A pak, ta lákavá hra se slovy: tra-band, troj-bend, kapela ze tří muzikantů. Protože na počátku byli tři.

TRABAND – brázdí podia od roku 1995, posbíral několik hudebních cen Anděl a přestože vystřídal několik hudebních stylů, vždy zůstal nezaměnitelný a to hlavně díky skladatelskému rukopisu leadra Jardy Svobody. Po rockových začátcích, veleúspěšném "balkánském dechnu" přišlo období písničkaření s harmoniem, které se postupně proměnilo v aktuální rockovější Traband.

22. 10. 2014 | středa | 20.30

Ivan Hlas Trio – křest alba!
folk–rock / 200 Kč / na sezení
Ivan Hlas Trio – křest alba! Vyprodáno


Říká se, že Ivan Hlas je jediný český písničkář, který umí psát nejen o nešťastné, ale i o šťastné lásce. Možná na tom něco bude – tohle téma je pro něj celoživotní jedničkou, a ačkoli je svými kořeny bluesman, pocházející z pražské čtvrti, tomuto žánru zasvěcené už od konce 60. let, tedy z Hanspaulky, v jeho rukopisu žádné beznadějné stížnosti nenajdete.

Po dlouhých letech se v poslední době Ivan Hlas vrátil do klubů s menší muzikantskou sestavou. V triu jej skutečně kongeniálně doprovázejí kytarista Norbi Kovács a violoncellista Jaroslav Olin Nejezchleba. Ale i když se hraje na akustické nástroje, žádné bezzubé „kotlíkaření" nečekejte. Všichni tři muzikanti jsou rockeři, kteří se nezapřou ani po „vytažení ze zásuvky". Svědčí o tom i jejich skvělé album Láska jako oliva.

23. 10. 2014 | čtvrtek | 20.30

Hot Sisters & The Electroswing Orchestra
150 Kč / na stání
Hot Sisters & The Electroswing Orchestra Vstupenky


Nemáte doma gramofón? Nevadí! Hot Jazz tria zpěvaček a 10ti-členného orchestru Vás jistě nenechá chladnými!

24. 10. 2014 | pátek | 20.00

LORDI - (The Lords) – Rajmont, Hofmann, Butko
divadelní představení / 300 Kč / na sezení
LORDI - (The Lords) – Rajmont, Hofmann,  Butko Vstupenky


Nově objevené salonní komedie Oscara Wildea s Robbieho Rosse s „jemnými“ erotickými prvky.

Ještě nikdy nehraná bulvární komedie O. Wildea a R. Rosse. Tři lordi si rozdělují dámy a za sexuální úspěchy či neúspěchy si nadělují červené a černé body. Až jednoho dne … Hra se odehrává během dvou večerů v tajném gentlemanském klubu, kde se pravidelně scházejí tři lordi. Lord Remington, lord Buttfield a Lord Bobkins. Tito pánové mezi sebou hrají tajnou hru. Vždy si v klubu rozdělí dámy, které musí svést. Podle toho jak se jim to daří, nebo nedaří, nadělují si navzájem červené a černé body. Až jednoho dne, se jim celá situace nekontrolovatelně vymkne z rukou a jejich tajné přátelství se málem zhroutí, díky zradě které se jeden z nich dopustí. Konverzační salonní komedie, plná gagů, slovního humoru a nečekaných zvratů, plně využívá zaběhlého humoru z prostředí anglické šlechty, která jakoby však vznikla a žila na slovenském venkově. Představení je nevhodné pro mládež do 18 let a puritánsky založené dámy po padesátce.

25. 10. 2014 | sobota | 20.00

Improliga: Praha x Pardubice
120 Kč – 80 Kč (studenti) / na sezení
Improliga: Praha x Pardubice Vstupenky


Zápas v improvizaci – Improvizace jako hokejový zápas. Dva týmy hráčů, nesmlouvavý rozhodčí a diváci, kteří hlasují jaký tým se je více zaujal! přijďte fandit, hlasovat, zapískat si na rozhodčího a hlavně vymýšlet témata improvizací. Tento večer bude na divácká témata a jaké bude skóre to záleží na vás:))) Hrají týmy z Improliga.cz

CO JE TO IMPROLIGA?
Improliga je malinko o sportu, ale především o divadle. Dva týmy se navzájem utkávají v improvizacích na divácká témata. Cílem NENÍ navzájem se vyřadit, ale SPOLEČNĚ vytvářet kvalitní improvizaci, mít radost ze hry, moci si kdykoliv zahrát/zaimprovizovat s různými týmy z různých mést. Hráči hrají SPOLU, a ne PROTI SOBĚ. Nestranný hlavní rozhodčí a jeho dva pomocníci dohlížejí na dodržování etických a improvizačních pravidel ustanovených Českou Improvizační ligou – Improligou. Ve hře existuje tajné trojspojenectví obou týmů mezi sebou a diváky, jež tvoří opozici proti přísnému a nesmlouvavému tandemu tří rozhodčích (hlavní a dva pomocní). Jde o hru, chuť improvizovat, naslouchat kolegům z vlastního i opačného týmu a SPOLEČNĚ si zahrát.

26. 10. 2014 | neděle | 20.00

Gary Edwards and the Statement
jazz / 350 Kč / na sezení
Gary Edwards and the Statement Vstupenky


Devítičlenné jazzové uskupení hrající ryze autorskou hudbu s důrazem na vokální harmonie. Gary Edwards studoval jazz a kompozici v Kalifornii. Hovoří sedmi jazyky, hraje na bezpočet nástrojů a skládá. Napsal a uvedl tři muzikály, stovky pisní a po celém světě produkoval vlastní hudební komediální představení. Známý je u nás především jako zakladatel občanského sdružení Zdravotní klaun, které rozveseluje ročně tisíce dětí a seniorů v českých nemocnicích. Ve své kapele se obklopil profesionálními hudebníky z České republiky a Slovenska.

Aktuálně

PŘESUNUTÍ KONCERTU ROBERTA KŘESŤANA

Velice se omlouváme, ale koncert Roberta Křesťana a Druhé trávy, který se měl v Malostranské besedě uskutečnit 10. listopadu 2014, je z organizačních důvodů přenusut na 28. prosince 2014.

Původní vstupenky jsou platné na prosincový termín. Pokud Vám nový termín nevyhovuje, vraťte, prosím, vstupenky v místě zakoupení do 30. listopadu 2014.

Děkujeme za pochopení.
Martin Kráľovský

Uzavření Galerie - 21. a 23. 10. 2014

Velice se omlouváme za omezení provozu Galerie Malostranské besedy, ale je našou povinností oznámit Vám, že…

21. října bude Galerie UZAVŘENA!
23. října bude Galerie OTEVŘENA POUZE DO 15.30!

Děkujeme za pochopení.
Galerie MB

JÁRA CIMRMAN v Malostranské besedě

Začátkem října 2012 tomu bylo 45 let, co se v Malostranské besedě v Praze poprvé představilo Divadlo Járy Cimrmana. Stopy fiktivního českého génia, vynálezce, cestovatele a vlastence v tomto prostoru mapuje stálá expozice, kterou otevřeli protagonisté této scény. Relikvie, vystavené v uplynulých letech v suterénu rozhledny na Petříně, jsou instalovány ve všech prostorách tohoto objektu.

Buďte srdečně zváni!
Malostranská beseda

Uzavření Galerie - 21. a 23. 10. 2014

21. října je Galerie Malostranské besedy UZAVŘENA!

23. října 2014 bude Galerie Malostranské besedy OTEVŘENA POUZE DO 15.30!

Děkujeme za pochopení.
Galerie MB

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Media Channel Advokacie Praha PPS Tarakan, a.s.

Partneři klubu

Stock Plzeň-Božkov M.S.A. production s.r.o. Agentura Delta – grafika, tisk, výroba reklamy PPS Zumtobel Lighting s.r.o.

Mediální partneři

Beat Radio Country radio Český rozhlas Regina

Spolupracujeme

Hudební klub Blues sklep Fringe Festival Praha United Island of Prague Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan Ája Dvořáčková – Photo & GraphicE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2014 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru