Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám
V nejbližší době

V nejbližší době

1. 11. 2014 | sobota | 14.00

První halloweenský Pigybál
účinkují: Pavel Kožíšek, skupina Pískomil, En.Dru / 200 Kč
První halloweenský Pigybál Vstupenky


Ahoj děti,
víte, že se pomalu blíží noc všech duchuuůů a příííííšerek, vylezou čaroděěěějnice a kouzelníci….Všude budou vydlabané dýně, ve kterých bude hořet svíčka. A tak jsem pro vás připravil První halloweenský Pigybál. Maškarní ples pro pro všechny malé příšerky se koná v sobotu 1. listopadu 2014 v Malostranské besedě v Praze.

Vyndejte ze skříně svou nejhrůznější strašidelnou masku, oprašte ji a přijďte si s námi opět zaskotačit. Užijete si kouzlení s Pavlem Kožíškem, budeme tančit a zpívat se skupinou Pískomil se vrací, zahrajeme vám divadélko "Prasátko Pigy a průšvih s roztrženou mapou… Bálem vás provede En.Dru.

2. 11. 2014 | neděle | 20.00

Gogol na stojáka aneb Ženitba (účinkují: L. Pavlásek, E. Kočičková…)
divadelní představení / 200 Kč
Gogol na stojáka aneb Ženitba (účinkují: L. Pavlásek, E. Kočičková…) Vstupenky


Gogol Na stojáka aneb Ženitba
Hvězdy pořadu Na stojáka v charakterních rolích ruské klasiky!

Velmi neotřelá adaptace ruského klasika rozhodně uchvátí jak znalce mistrova díla tak i neznalce z řad fanoušků stand-up comedy. Takhle jste si Gogola představit nedokázali. V hlavních rolích Lukáš Pavlásek a Ester Kočičková. Dále hrají: Lenka Vychodilová, Jana Tučková, Lumír Tuček, Lukáš Pavlásek, Karel Hynek, Petr Vydra, Richard Němec. Režie:Serge Butko.

3. 11. 2014 | pondělí | 20.30

Eggnoise play Simon and Garfunkel
pop–jazz / 150 Kč / sezení & tančení :)
Eggnoise play Simon and Garfunkel Vstupenky


Tak jako v sobě slovo eggnoise spojuje maximální řád s chaosem, tak mísí kapela eggnoise sofistikovanou hudební kompozici s punkovým drivem a živelností. Kapela počala svou pouť kolem roku 1994 a od té doby se neustále vyvíjí ve všech ohledech. Křivka kterou rýsuje procházejíc hudebními žánry jako grunge, punk, rock, jazz a pop se neustále rozšiřuje jakousi odstředivou silou. Není možné zůstat na jednom místě, ale není ani možné opustit dobytá hudební území. Dokladem této centrifugální tendence kapely je její nové album ALBUMEN, které je samo explozí stylů a různorodých přístupů k hudbě.

Kapela má nyní na svém kontě dvě alba. První, nesoucí název WHAT A WORLD, vyšlo v roce 2003, obsahuje patnáct skladeb a může být vhodným úvodem do písničkářského umění kapely. I přes komplikované aranže a burácející kytary má veskrze akustický charakter. Album si vysloužilo nominaci na cenu Akademie populární hudby v kategorii jazz/blues. (To ale jenom proto, že neměli škatulku punk-jazz.) Po čtyřech letech přichází kapela s novým albem, které se od prvního naprosto liší. Na desce producentsky spolupracovali Vladimír Pecha (Načeva, Soil, Lenka Dusilová), Martin Gašpar (Peter Lipa Band, Jana Kirschner, No Name atd.), Peter Binder (Karel Plíhal, Aneta Langerová, Pavla Milcová, Ester Kočičková), Dušan Lipert (Ohm Square, Colourfactory, Sebastians), Daniel Salontay (Longital, Zuzana Homolová), Michal Pajdiak (Alvik) a Tomáš Jakl (Jedly). Díky této spolupráci se kapele eggnoise podařilo rozšířit svůj zvuk o elektronické zvuky a o modernější žánry. Album nese název ALBUMEN a vychází na jaře 2007. Zatímco album WHAT A WORLD bylo vydáno pod hlavičkou Sony/BMG, aktuální deska vychází na vlastním labelu.

Přes svou zálibu v experimentech studiové tvorby zůstává kapela eggnoise živou kapelou. Její koncertní vystoupení jsou pokaždé plná energie, humoru a jedinečných okamžiků.

4. 11. 2014 | úterý | 20.00

JAZZ BLUFFERS točí LIVE CD / host: IVAN MLÁDEK
150 Kč / na sezení
JAZZ BLUFFERS točí LIVE CD / host: IVAN MLÁDEK Vstupenky


Jazz Bluffers je kapela, která hraje radostnou, optimistickou a pohodovou muziku v duchu amerických orchestrů z první třetiny minulého století k tanci, poslechu a dobré náladě. Je složená z pěti profesionálních hudebníků, kteří vystupovali na různých jazzových scénách nejen v České republice, ale také v Německu, Rakousku, Španělsku, Holandsku, Americe a už její nástrojové obsazení - trubka, klarinet, bicí, banjo a suzafon - navozuje atmosféru starého jazzu.

5. 11. 2014 | středa

klub zadán

klub zadán

6. 11. 2014 | čtvrtek | 20.30

30 let písní Tomáše Berky
250 Kč / na sezení
30 let písní Tomáše Berky Vstupenky


Počítáme – li i léta strávená výukou hry, čili od prvního roku výuky na LŠU, tak na kytaru hraje od roku 1977. Jako kytarista spolupracoval s řadou hudebních skupin a interpretů. Nejvýraznější stopu asi zanechal na poli české folkové a folkrockové scény. Zejména pak ve skupině Corpus Delicti kterou založili se svým spolužákem na chmelové brigádě někdy na podzim roku 1984, ve které realizoval podstatnou část své tvorby. Nesmíme však zapomenout na ostatní dominanty českého folkrocku devadesátých let jako byly De Já Vu Michala Braxatorise (kytara) či Bonsai Františka Stralczynského (perkuse a rytmika) atd…
Byl poctěn spoluprací s interprety mnoha zvučných jmen české hudební scény bez rozdílu žánrů.

Jeho velikou vášní je restaurování starých drnkacích hudebních nástrojů zejména kytar. Věnoval a věnuje se též filmové hudbě, pedagogické činnosti v oboru klasická kytara, hudební a zvukové režii, navrhování architektury audiosystémů, dokonce moderování na soukromém rádiu, nebo umělecké fotografii.

7. 11. 2014 | pátek

klub zadán

klub zadán

Aktuálně

Uzavření Galerie - 1. 11. 2014

Dne 1. listopadu 2014 bude GALERIE Malostranské besedy z oraganizačních důvodů UZAVŘENA.

Děkujeme za pochopení.
Galerie MB

Předprodej – PROSINEC 2014

Předprodej vstupenek na měsíc PROSINEC 2014 bude zahájen v pondělí 3. listopadu v 18.00.

Martin Kráľovský

KONCERT ROBERTA KŘESŤANA V PŮVODNÍM TERMÍNU 10. LISTOPADU

Vážení a milí!

Koncert Roberta Křesťana a Druhé trávy, se nakonec uskuteční 10. listopadu 2014!!!

Omlouváme se za zmatky, ale vyšší moci někdy neporučíte. :)

Děkujeme za pochopení.
Martin Kráľovský

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Media Channel Advokacie Praha PPS Tarakan, a.s.

Partneři klubu

Stock Plzeň-Božkov M.S.A. production s.r.o. Agentura Delta – grafika, tisk, výroba reklamy PPS Zumtobel Lighting s.r.o.

Mediální partneři

Beat Radio Country radio Český rozhlas Regina

Spolupracujeme

Hudební klub Blues sklep Fringe Festival Praha United Island of Prague Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan Ája Dvořáčková – Photo & GraphicE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2014 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru