Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám
V nejbližší době

V nejbližší době

20. 12. 2014 | sobota | 20.30

Esence
rock–pop / 100 Kč / na sezení & stání
Esence Vstupenky


Esence je mladá pražská kapela, jejíž styl lze pro nedostatek lepších výrazů označit za pop-rock. Páteř její tvorby tvoří skladby s klasickým písňovým formátem bez delších instrumentálních pasáží. Klade akcent na výrazné a přesto nevtíravé melodie a nápadité české texty s častým sociálně-kritickým přesahem. Od ostatních žánrově spřízněných kapel se liší především nezaměnitelným zvukem elektrických houslí, důležitou roli hrají v poslední době progresivní klávesové party. Kromě pravidelné koncertní činnosti se může eSeNCe pochlubit vítězstvím v několika talentových soutěžích a příznivými reakcemi kritiky na živá vystoupení i nahrávky.

21. 12. 2014 | neděle | 20.00

Divadlo Zaseto: "A DÁ MI TADY NĚKDO ASPOŇ PUSU?"
divadelní představení / 150 Kč / na sezení
Divadlo Zaseto: "A DÁ MI TADY NĚKDO ASPOŇ PUSU?" Vyprodáno


"A DÁ MI TADY NĚKDO ASPOŇ PUSU?"

Nová autorská komedie, která nemilosrdně roztavuje iluzi dogmaticky
smýšlejícím heterosexuálním a monogamním párům.
Monogamie je rozhodnutí, ale je stejně obtížné, jako přestat kouřit.

Divadlo Zaseto
Námět/scénář: Martin Procházka
Režie: Martin Čermák

Hrají:
Bohouš: Martin Procházka
Saša: Josef Valenta
Marie: Hana Kostrhúnová
Ludmila: Rudyna Šafusová
Pingl: Jindřich Kopáček

22. 12. 2014 | pondělí | 20.30

Los Culos
120 Kč / na stání
Los Culos Vstupenky


Kapela Los Culos hraje Latino Rock. Její repertoár zahrnuje hlavně písně latinskoamerických a španělských kapel jako třeba Los Fabulosos Cadillacs, La Vela Puerca, Bersuit Vergarabat, Eskorzo a dalších.

Na Los Culos je možné narazit zejména na pražských scénách, ale často i na regionálních akcích různorodého zaměření. Současné složení kapely se ustálilo v roce 2009: Roman Casado (kytara, zpěv) Filip Štědrý (kytara, zpěv), Michal Čížek (basa), Aleš Klokan (cajón).

23. 12. 2014 | úterý | 20.30

Vánoční Jablkoň
200 Kč / na sezení
Vánoční Jablkoň Vyprodáno


Jablkoň je setkáním Georga Friedricha Händela s pračlověkem. Tato velmi stručná charakteristika publicisty Jiřího Černého asi nejlépe vystihuje svéráznou hudbu ryze české (pražské) skupiny, která se s nevšedním nadhledem pohybuje na hranících moderní vážné hudby a popu. Skupina vznikla před více než třiceti lety a její začátky jsou spojeny především spoluprací s Jazzovou sekcí. Díky své „nezařaditelnosti“ se stejně samozřejmě pohybovala v oblasti folku, rocku, ale i jazzu a později také vážné hudby. Koncem osmdesátých let Jablkoň navázala pravidelnou spolupráci s houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným (Jablkoň & Svěcený) a následně i s Českým symfonickým orchestrem (FISYO) v projektu Symphonic Jablkoň. V té době také využila otevření hranic a začala velmi intenzivně koncertovat v zahraničí (Evropa, Severní Amerika, Afrika). Postupem let skupina sice omládla, ale svůj tradičně jablkoňsko - originální přístup k hudbě si ponechala. Kromě koncertování a natáčení desek dělá i hudbu k filmům (např. Smradi) a divadelním či televizním inscenacím. V současnosti hraje Jablkoň v této sestavě: Michal Němec (jediný zakládající člen) – zpěv, kytara; Martin Carvan – kytary, sbor; Johnny Judl – fagot, baskytara, el. kytara, sbor; Petr Chlouba – bicí, perkuse, sbor.

24. 12. 2014 | středa

zavřeno
veselé vánoce přejí chobotnice
zavřeno

25. 12. 2014 | čtvrtek

zavřeno
veselé vánoce přejí chobotnice
zavřeno

26. 12. 2014 | pátek | 20.30

Screwballs The Rockabilly Band
rock’n’roll-rockabilly / 150 Kč / na sezení & tančení :)
Screwballs The Rockabilly Band Vstupenky


Pokud máte rádi retro dobu, styl kdy hudebnímu světu vládl starý dobrý rock ‘n‘ roll, dobu kdy Elvis Presley byl idolem nejen Ameriky, tak Frankova produkce vás příjemně nostalgicky navodí do atmosféry těch dávných let.

Zakladatel a frontman první, svého času i nejlepší rockabilly skupiny v Čechách Screwballs je tu po dlouhých letech pro vás zpět a ve skvělé formě!

Frankův vokální projev spojuje poctivý old feeling, energii a intonační profesionalitu. Playlist na vystoupení je namíchán k tanci a poslechu jak z osvědčených fláků klasického repertoáru světových hvězd rock‘n‘rollu, rockabilly, blues či country tak i z vlastní autorské tvorby.
Od roku 2011 vystupuje Frank s vlastní doprovodnou skupinou složenou z profesionálních muzikantů, kterou tvoří jádro z kapely Crazy Band s názvem Frankie Trier Band ve složení:

Frankie Trier – zpěv, kytara (ex–Rynaways, Greyhounds, Screwballs, Flashback, Matchballs, O’Harry, Crazy Band)

Petr Branda – solová kytara (ex–Classic Rock ’n’ roll Band, Crazy Band, nyní Rock ’n’ roll Gang Tonyho Škráška, Vrať se do hrobu)

Josef Petrásek – baskytara (ex–Vehamijo, Hangmans, Smolaři, Vega, Mistrál, Minimax, Maximum Petra Haninga, Polo, Žižkov Arytmic Orchestra, Rock ’n’ roll Gang, Crazy Band, nyní Extempore, Garden Party Project)

Pavel Skala – bicí (ex–Vladimír Mišík a Etc…, Ivan Hlas a Nahlas, Luboš Pospíšil a 5P, SLS, OK Band, Žentour, Raketa, Rollovers, Vrať se do hrobu, nyní Blanka Šrůmová Band, Garden Party Project)

Mirek Bureš – tenor saxofon (ex–Crazy Band, nyní The Bolesti, The Bodytalks, Zapařený koule, Juice Freak, jako host v Rock ’n’ roll Gang Tonyho Škráška, Cadillac Pavla Sedláčka, projekt Live Sax)

Aktuálně

VSTUPENKA jako VÁNOČNÍ DÁREK

Přátelé, kamarádi!

Pokud budete chtít potěšit o Vánocích své blízké vstupenkou na koncert do Malostranské besedy, spustili jsme pro Vás z velké části lednový předprodej.

V předprodeji je už i únorový koncert Lucie Bílé s Petrem Maláskem a pár vybraných koncertů v březnu – Jiří Schmitzer, Sto zvířat a Radůza s kapelou.

Hezké Vánoce přeje
Malostranská beseda

Předprodej – LEDEN ’15

Předprodej vstupenek na měsíc LEDEN 2015 zahájen

Těšíme se na Vás!
Martin Kráľovský

POKLADNA UZAVŘENA – PROSINEC 2014

Ve dnech 10., 11., 12., 15., 18., 19. ,24., 25. a 31.12. bude pokladna klubu uzavřena.

Děkujeme za pochopení.
Ticketstream

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Media Channel Advokacie Praha PPS Tarakan, a.s.

Partneři klubu

Stock Plzeň-Božkov M.S.A. production s.r.o. Agentura Delta – grafika, tisk, výroba reklamy PPS Zumtobel Lighting s.r.o.

Mediální partneři

Beat Radio Country radio Český rozhlas Regina

Spolupracujeme

Hudební klub Blues sklep Fringe Festival Praha United Island of Prague Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan Ája Dvořáčková – Photo & GraphicE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2014 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru