Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám
V nejbližší době

V nejbližší době

22. 12. 2014 | pondělí | 20.30

Los Culos
120 Kč / na stání
Los Culos Vstupenky


Kapela Los Culos hraje Latino Rock. Její repertoár zahrnuje hlavně písně latinskoamerických a španělských kapel jako třeba Los Fabulosos Cadillacs, La Vela Puerca, Bersuit Vergarabat, Eskorzo a dalších.

Na Los Culos je možné narazit zejména na pražských scénách, ale často i na regionálních akcích různorodého zaměření. Současné složení kapely se ustálilo v roce 2009: Roman Casado (kytara, zpěv) Filip Štědrý (kytara, zpěv), Michal Čížek (basa), Aleš Klokan (cajón).

23. 12. 2014 | úterý | 20.30

Vánoční Jablkoň
200 Kč / na sezení
Vánoční Jablkoň Vyprodáno


Jablkoň je setkáním Georga Friedricha Händela s pračlověkem. Tato velmi stručná charakteristika publicisty Jiřího Černého asi nejlépe vystihuje svéráznou hudbu ryze české (pražské) skupiny, která se s nevšedním nadhledem pohybuje na hranících moderní vážné hudby a popu. Skupina vznikla před více než třiceti lety a její začátky jsou spojeny především spoluprací s Jazzovou sekcí. Díky své „nezařaditelnosti“ se stejně samozřejmě pohybovala v oblasti folku, rocku, ale i jazzu a později také vážné hudby. Koncem osmdesátých let Jablkoň navázala pravidelnou spolupráci s houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným (Jablkoň & Svěcený) a následně i s Českým symfonickým orchestrem (FISYO) v projektu Symphonic Jablkoň. V té době také využila otevření hranic a začala velmi intenzivně koncertovat v zahraničí (Evropa, Severní Amerika, Afrika). Postupem let skupina sice omládla, ale svůj tradičně jablkoňsko - originální přístup k hudbě si ponechala. Kromě koncertování a natáčení desek dělá i hudbu k filmům (např. Smradi) a divadelním či televizním inscenacím. V současnosti hraje Jablkoň v této sestavě: Michal Němec (jediný zakládající člen) – zpěv, kytara; Martin Carvan – kytary, sbor; Johnny Judl – fagot, baskytara, el. kytara, sbor; Petr Chlouba – bicí, perkuse, sbor.

24. 12. 2014 | středa

zavřeno
veselé vánoce přejí chobotnice
zavřeno

25. 12. 2014 | čtvrtek

zavřeno
veselé vánoce přejí chobotnice
zavřeno

26. 12. 2014 | pátek | 20.30

Screwballs The Rockabilly Band
rock’n’roll-rockabilly / 150 Kč / na sezení & tančení :)
Screwballs The Rockabilly Band Vstupenky


Pokud máte rádi retro dobu, styl kdy hudebnímu světu vládl starý dobrý rock ‘n‘ roll, dobu kdy Elvis Presley byl idolem nejen Ameriky, tak Frankova produkce vás příjemně nostalgicky navodí do atmosféry těch dávných let. Zakladatel a frontman první, svého času i nejlepší rockabilly skupiny v Čechách Screwballs je tu po dlouhých letech pro vás zpět a ve skvělé formě!

Frankův vokální projev spojuje poctivý old feeling, energii a intonační profesionalitu. Playlist na vystoupení je namíchán k tanci a poslechu jak z osvědčených fláků klasického repertoáru světových hvězd rock‘n‘rollu, rockabilly, blues či country tak i z vlastní autorské tvorby. Od roku 2011 vystupuje Frank s vlastní doprovodnou skupinou složenou z profesionálních muzikantů:

Frankie Trier – zpěv, kytara
Petr Branda – solová kytara
Josef Petrásek – baskytara
Pavel Skala – bicí
Mirek Bureš – tenor saxofon

27. 12. 2014 | sobota | 20.30

5P LUBOŠE POSPÍŠILA
180 (předprodej) – 220 Kč (na místě) / na sezení
5P LUBOŠE POSPÍŠILA Vstupenky


„Se svým naléhavým přednesem nemá u nás mezi zpěváky konkurenci,“ napsal v recenzi na Pospíšilovo best of album publicista Leoš Kofroň.

Luboš Pospíšil zahájil svou hudební pouť v roce 1969 v řadách populárního C&K Vocalu a brzy se stal jeho nejoblíbenějším členem. Zásadně se podílel např. na průlomovém cd Generace, zejména v druhé půlce sedmé dekády se ale stále častěji prosazoval s písněmi, které z tvorby mateřského souboru vybočovaly a paralelně jezdil po tuzemských sálech sám s kytarou…

Luboš Pospíšil decentně slaví – třicet let od první sólové desky Tenhle vítr jsem měl rád a 300.000 jen na Supraphonu prodaných nosičů. V jednom z jeho nejoblíbenějších sálů, pražské Malostranské besedě, se Luboš a představí s kapelou 5P, mladými parťáky z velmi úspěšných posledních sezón.

28. 12. 2014 | neděle | 20.30

Velký Vánoční Ukulele Večer s Pražským Ukulele Bandem
150 Kč / na sezení
Velký Vánoční Ukulele Večer s Pražským Ukulele Bandem Vstupenky


Vznik hudebního tělesa Pražský Ukulele Band přímo souvisí s jedním z oborů sběratelství - filokartií. Záliba jednoho ze zakládajících členů ve starých pohlednicích a fotografiích přispěla ke zjištění, že až do začátku druhé světové války existovalo v širším okolí jeho bydliště několik tamburašských souborů. U každé pořádné hospody vybavené sálem působili kromě sokolského oddílu a ochotnického spolku i tamburaši.

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Media Channel Advokacie Praha PPS Tarakan, a.s.

Partneři klubu

Stock Plzeň-Božkov M.S.A. production s.r.o. Agentura Delta – grafika, tisk, výroba reklamy PPS Zumtobel Lighting s.r.o.

Mediální partneři

Beat Radio Country radio Český rozhlas Regina

Spolupracujeme

Hudební klub Blues sklep Fringe Festival Praha United Island of Prague Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan Ája Dvořáčková – Photo & GraphicE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2014 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru