Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám

V nejbližší době

16. 9. 2014 | úterý | 20.30

Žalman & Spol.
folk / 180 Kč / na sezení
Žalman & Spol. Vstupenky


Pavel Lohonka – nestor folkové hudby, který se na českých a přilehlých scénách pohybuje už čtyři desetiletí. Bývalý člen skupiny Minnesengři, od roku 1982 vedoucí vlastního sdružení Žalman & Spol. Autor několika stovek písní, básní, pohádek a filmových scénářů. Jeho hudební tvorba je rozeseta na bezmála padesáti titulech (albech skupin Minnesengři, Žalman a spol. a různých samplerech), kromě skupiny Nezmaři jeho písně hrají (a nahrávají) např. skupiny Stopa, Madalen, Jaroslav Lenk, Vlasta Redl, Slávek Janoušek a Věra Martinová.

17. 9. 2014 | středa | 20.30

The S!STERS / hosté: Justin Lavash, Antoines
150 Kč / na stání
The S!STERS / hosté: Justin Lavash, Antoines Vstupenky


The S!STERS - to jsou čtyři muzikanti a čtyři společně odehrané roky. A to je ten správný čas na křest jejich prvního alba, jež nese název „From Outer Space“. Hrají úderný garage rock a mezi hlavní témata jejich ztřeštěných textů patří zvířátka, vesmír a ideálně pak zvířátka ve vesmíru.
Hosty budou britský písničkář Justin Lavash a další, ale překvapení se nemají prozrazovat dopředu.

18. 9. 2014 | čtvrtek | 20.30

Blaženka
rock / 150 Kč / na sezení & stání
Blaženka Vstupenky


Pražská rocková skupina Blaženka vznikla v roce 1989 a první vystoupení zvládla o rok později na Slunečnici, tehdy ještě s dvěma sboristkami a violoncellistkou. Bylo to hektické období, které ovlivňovalo každého z nás. Nemá smysl jmenovat tehdejší členy skupiny a prostory, kde všude jsme hráli. Za zmínku stojí místa, která nám byla i zkušebnou, např. klub Blaženka & Julek na Staroměstském náměstí, či klub Alterna Komotovka. Byly to naše domovské scény.

Touha prezentovat se, i mediálně, vyústila v roce 1995 v natočení CD. Po marném hledání vydavatele jsme jej v roce 1996 vydali na vlastní náklady a v Akropoli pokřtili.

Místo toho, abychom začali pořádně hrát, jsme se v roce 1997 rozešli. Není třeba vysvětlovat proč. Škoda tehdejšího zájmu o naší muziku a docela početného publika….

19. 9. 2014 | pátek | 20.30

Špuntkvaně – narozeninový koncert
půlpunk / 100 Kč / na stání
Špuntkvaně – narozeninový koncert Vstupenky


Mladá pražská kapela Špuntkvaně mísí klasický český punk s rockovými riffy a popovými aranžemi, ale nebojí se ani výletů do odlišných žánrů. Punkové razanci ulevují klávesy, které se místy pohybují na pomezí psychedelických prvků z 60. let minulého století. Šikovně svázané nálady, inspirované bluesrockovými melodiemi, se spojují s mladým a moderním pojetím hudby. To vše je doplněno česky zpívanými, neotřelými, hravými a poetickými texty. Velikou předností kapely je energie, která tryská z každého živého vystoupení a přenáší se na většinu diváků. V Malostranské besedě vystupuje pravidelně a je zde známá zvláště pro své narozeninové a vánoční večírky. Za zmínku stojí i letošní unikátní turné po řece Vltavě na kánoích a raftech nebo loňské vystoupení na festivalu Colours of Ostrava.

20. 9. 2014 | sobota | 20.30

Wooden shoes
bigbít / 100 Kč / na sezení & k tanci
Wooden shoes Vstupenky


Legendární hanspaulská kapela Wooden Shoes spatřila světlo světa ve školním roce 1974 / 75 na ZDŠ Sušická v Praze 6, kam spolu do stejné třídy chodili zakládající opory WS:

Jeňýček Fischer (kytara a zpěv)
Yanek Emmer (bicí)
Čamrák Holub (basa)
Ota Kundík Erhart (klávesy)
a po čase přibyl do kapely i Petr Smetišťák Šebelka (kytara)

V týhle době měla kapela 3 velký hity, Pepe vem bidlo, Zmiz (vlastní tvorba) a Child in Time ve vlastní úpravě od Párplů. Vrcholem byl koncert v KD Zavadilka (dnes hotel Zlatá Praha) a zájezd na tancovačku v Tuchoměřicích jako předkapela skupiny Atomic Jirky Báči a Pavla Podpěry. V roce 1977 se kapela v tichosti rozešla a jako odnože vznikly různý další soubory, podle toho, kdo se s kým zrovna spojil nebo rozešel. Pytel s listím, Dědous, Hanspaulský Bimband a další.

21. 9. 2014 | neděle | 20.00

Divadlo v Besedě: MĚSTEČKO PALERMO
100 Kč / na sezení
Divadlo v Besedě: MĚSTEČKO PALERMO Vstupenky


MĚSTEČKO PALERMO
Rambousek - Lexová – Patráková – II. Pád

hrají: Vít Pískala, Vašek Dvořák, Bohdan Špondr, Ivo Krejčiřík, Jana Filová, Jana Kalvodová, Zuzana Kuricová a další

režie: Tereza Lexová
dramaturgie: Zuzana Patráková
scéna a kostýmy: Klára Vincourová
světla: Honza Laichman
hudba: Martin Krajíček

 
Rok 1948. Začátek čtyřletého příběhu, čtyřleté inscenace, čtyřleté hry na městečko Palermo, kdy se toto "naše" městečko znovu a znovu probouzí bez některého svého obyvatele.

Kam všichni odcházejí? Za hranice? Těžko… Do vězení? Nejspíš… Na smrt? Možná…

A městečko Palermo hlasuje o vrahovi a hlasuje a počet obětí se zvyšuje a už ani nezáleží, zda bude odpraven nevinný člověk, či naopak…

A skutečným vrahem, může být snad už jen zahradník…

22. 9. 2014 | pondělí | 20.30

Burianova kulturní ozdravovna
ze zdravotních důvodů zrušeno
Burianova kulturní ozdravovna Zrušeno


Jan Burian – písničkář – od roku 1970 vystoupil na téměř čtyřech tisících koncertů, většinou sólově za doprovodu klavíru, ale také v různých formacích. V současné době vystupuje mimo jiné i se svou skupinou Křehcí muži… Vydal více než deset samostatných písňových alb, debut Hodina duchů (1989) vyšel již ve třech vydáních, poslední dvě desky jsou věnovány osudům žen – Dívčí válka (2006) a nedokonalosti mužů – Muži jsou křehcí (2007) v dubnu 2010 vydal album Dvanáct druhů samoty (…a jedna něžná píseň navíc).

Aktuálně

KONCERT Jana Buriana ZRUŠEN

Je nám to velice líto, ale koncert Jana Buriana, který se měl uskutečnit v pondělí 22. 9. je bohužel ze zdravotních důvodů ZRUŠEN.

Vstupenky, prosím, vraťte v místě zakoupení.

Děkujeme za pochopení.
Martin Kráľovský, MB

Předprodej – ŘÍJEN 2014

Předprodej vstupenek na měsíc říjen 2014 zahájen!

Martin Kráľovský, MB

JÁRA CIMRMAN v Malostranské besedě

Začátkem října 2012 tomu bylo 45 let, co se v Malostranské besedě v Praze poprvé představilo Divadlo Járy Cimrmana. Stopy fiktivního českého génia, vynálezce, cestovatele a vlastence v tomto prostoru mapuje stálá expozice, kterou otevřeli protagonisté této scény. Relikvie, vystavené v uplynulých letech v suterénu rozhledny na Petříně, jsou instalovány ve všech prostorách tohoto objektu.

Buďte srdečně zváni!
Malostranská beseda

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Media Channel Advokacie Praha PPS Tarakan, a.s.

Partneři klubu

Stock Plzeň-Božkov M.S.A. production s.r.o. Agentura Delta – grafika, tisk, výroba reklamy PPS Zumtobel Lighting s.r.o.

Mediální partneři

Beat Radio Country radio Český rozhlas Regina

Spolupracujeme

Hudební klub Blues sklep Fringe Festival Praha United Island of Prague Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan Ája Dvořáčková – Photo & GraphicE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2014 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru