Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám

V nejbližší době

21. 8. 2014 | čtvrtek | 21.00

Portless
190 Kč / na stání
Portless Vstupenky


Kapela Portless naděluje svým fanouškům specialni akustický koncert.
Spolu s kapelou se představí několik zajímavých hostů!

22. 8. 2014 | pátek | 21.00

Peter Lipa Band (SK)
jazz & blues / 350 Kč / na sezení
Peter Lipa Band (SK) Vstupenky


Peter Lipa je najvýznamnejšia osobnosť slovenskej jazzovej scény. Vytvoril osobitý vokálny prejav s dôrazom na text. Jeho hudba vychádza zo spojenia jazzu a blues. Využíva výhodu spevákov, ktorí okrem hudobného materiálu, teda tónov, harmónie a rytmu, môžu publikum osloviť aj textom. Ako prvý spevák na Slovensku uplatňuje v jazzovej hudbe slovenčinu. Vychádza z rytmických možností textu a prenáša ich do hudobného prejavu. V jeho repertoári nájdeme tradicionály, štandardy z oblasti swingu a moderného jazzu.

23. 8. 2014 | sobota

zavřeno

zavřeno

24. 8. 2014 | neděle

zavřeno

zavřeno

25. 8. 2014 | pondělí | 21.00

Jablkoň / host: Martina Trchová
200 Kč / na sezení
Jablkoň / host: Martina Trchová Vstupenky


Jablkoň je setkáním Georga Friedricha Händela s pračlověkem. Tato velmi stručná charakteristika publicisty Jiřího Černého asi nejlépe vystihuje svéráznou hudbu ryze české (pražské) skupiny, která se s nevšedním nadhledem pohybuje na hranících moderní vážné hudby a popu. Skupina vznikla před více než třiceti lety a její začátky jsou spojeny především spoluprací s Jazzovou sekcí. Díky své „nezařaditelnosti“ se stejně samozřejmě pohybovala v oblasti folku, rocku, ale i jazzu a později také vážné hudby. Koncem osmdesátých let Jablkoň navázala pravidelnou spolupráci s houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným (Jablkoň & Svěcený) a následně i s Českým symfonickým orchestrem (FISYO) v projektu Symphonic Jablkoň. V té době také využila otevření hranic a začala velmi intenzivně koncertovat v zahraničí (Evropa, Severní Amerika, Afrika). Postupem let skupina sice omládla, ale svůj tradičně jablkoňsko - originální přístup k hudbě si ponechala. Kromě koncertování a natáčení desek dělá i hudbu k filmům (např. Smradi) a divadelním či televizním inscenacím. V současnosti hraje Jablkoň v této sestavě: Michal Němec (jediný zakládající člen) – zpěv, kytara; Martin Carvan – kytary, sbor; Johnny Judl – fagot, baskytara, el. kytara, sbor; Petr Chlouba – bicí, perkuse, sbor. Nepravidelným hostem je herečka (např. Ypsilonka, Husa na Provázku a další) Anička Duchaňová – zpěv, tenorsaxofon. Všichni jsou absolventy Konzervatoře, nebo Akademie muzických umění.

26. 8. 2014 | úterý | 21.00

Lili Marlene
futuristický šanson / 150 Kč / na sezení & stání
Lili Marlene Vstupenky


Hudební skupina Lili Marlene je autorským projektem klávesisty a kapelníka Martina Němce (Precedens), který by se snad dal nazvat „futuristickým šansonem“. Seskupení vévodí expresivní alt zpěvačky Dáši Součkové, která mimo jiné slavila před časem úspěch u publika i kritiky při koncertech v Argentině. Hudba a texty Martina Němce se odehrávají na pomyslném průsečíku pouličních balad začátku minulého století se současnými trendy elektroniky a rocku.

27. 8. 2014 | středa | 20.00

Mimořádný prázdninový Potlach: Pacifik & Rangers Band
uvádí Tony Linhart / 200 Kč / na sezení
Mimořádný prázdninový Potlach: Pacifik & Rangers Band Vstupenky


Potlach je nejstarší hudební program Malostranské besedy, který uvádíme obnovené premiéře. Tradici založili na prahu 70. let Tony Linhart se svojí kapelou Pacifik a bratry Ryvolovými a jejich legendárními Hoboes. Potlach se tenkrát záhy stal „vlajkovou lodí“ moderní trampské písničky. Na programu MB vytrval, vyjma vynucené proluky v 80. letech, přes třicet let, až do její rekonstrukce…

Aktuálně

Předprodej – ŘÍJEN 2014

Předprodej vstupenek na měsíc říjen 2014 bude zahájen 1. září v 18.00.

Martin Kráľovský, MB

JÁRA CIMRMAN v Malostranské besedě

Začátkem října 2012 tomu bylo 45 let, co se v Malostranské besedě v Praze poprvé představilo Divadlo Járy Cimrmana. Stopy fiktivního českého génia, vynálezce, cestovatele a vlastence v tomto prostoru mapuje stálá expozice, kterou otevřeli protagonisté této scény. Relikvie, vystavené v uplynulých letech v suterénu rozhledny na Petříně, jsou instalovány ve všech prostorách tohoto objektu.

Buďte srdečně zváni!
Malostranská beseda

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Media Channel Advokacie Praha PPS Tarakan, a.s.

Partneři klubu

Stock Plzeň-Božkov M.S.A. production s.r.o. Agentura Delta – grafika, tisk, výroba reklamy PPS Zumtobel Lighting s.r.o.

Mediální partneři

Beat Radio Country radio Český rozhlas Regina

Spolupracujeme

Hudební klub Blues sklep Fringe Festival Praha United Island of Prague Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan Ája Dvořáčková – Photo & GraphicE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2014 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru