Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám
V nejbližší době

V nejbližší době

30. 3. 2015 | pondělí | 19.00

Zelené peří – pořad s poezií nezavedených autorů
uvádí Mirek Kovářík, spoluúčinkuje: Radek Bláha / 60 Kč / TRICK BAR (2.patro)
Zelené peří – pořad s poezií nezavedených autorů Vstupenky


Nová vlna básnického přílivu pardubického vysokoškoláka Ondřeje Kunsta (27) – „ elektrické bouře připojené k síti kolektivního bezvědomí…“

Loňská debutantka Zeleného peří Lucie Ottová (18) na další etapě básnické cesty „…v kapičkách deštivého baletu lapat tvůj smích..“

Návrat Víta Procházky (27), posluchače Západočeské university, k poezii jako lyrickému i sarkastickému glosování „pěny dní“ : Směji se a zpoza zubů crčí potůčky krve….

Křest sbírky S/VÍ/TÁNÍ Michala Štěpánka (1984) připomene vklad strakonického básníka do prvních klubových setkání Zeleného peří a patronka nymburské básnické scény Eva Hrubá uvede apelativní texty své dosud nepublikované poezie.

30. 3. 2015 | pondělí | 20.30

C&K Vocal
150 Kč / na sezení
C&K Vocal Vstupenky


Vokální těleso C&K Vocal založili dva dlouholetí souputníci Jiří Cerha a Ladislav Kantor (stal se na dvě desetiletí vedoucím souboru) už v roce 1970. V prvním období kapela obrážela hlavně folk & country přehlídky, neboť se zaměřovala na přednes folkových skladeb a spirituálů. Také její obsazení se v té době často měnilo, až se někdy kolem roku 1972 ustálilo na sestavě: Ladislav Kantor, Jiří Cerha, Luboš Pospíšil, Zdena Adamová, Milena Červená a Helena Arnetová. V tomtéž roce dostal soubor nabídku od divadla Semafor, kde vystupoval (např. „Kytice“) až do roku 1975.

Zároveň však v roce 1973 v divadle Ateliér poprvé uvedl svůj koncertní program nazvaný Generace, který měl již daleko blíže rocku než folku. V roce 1976 soubor natočil anglicky zpívané exportní LP „Generation“, které o rok později vyšlo i v česky. Obě alba obsahovala množství coververzí (např. Uriah Heep, Flamengo), i když zvláště na tom českém začíná mít výrazný podíl i autorská dvojice Cerha (hudba) a Kantor (text). O hudební doprovod se postarali tehdejší slavní čeští rockeři (Ota Petřina, Pavel Fořt, Guma Kulhánek, Jan Kubík, Tolja Kohout a další)…

31. 3. 2015 | úterý | 20.30

Marien
folk / 150 Kč / na sezení
Marien Vstupenky


Hudební skupina Marien z Pardubic patří k nejvýraznějším tvářím nastupující generace v žánru folkové, country a trampské hudby. Věnují se akustické kytarové muzice a vícehlasému zpívaní, hrají melodické písně převážně z dílny Víta Troníčka. Přes progresivnější vítr v plachtách skupina staví na tradičních hodnotách FCT hudby a tím zůstává přitažlivá i pro starší generace posluchačů. Skupina Marien existuje od roku 2004, stala se trojnásobnou držitelkou Porty, také prestižního Krtečka z největšího festivalu FC hudby Zahrada v Náměšti na Hané a řady dalších ocenění. Vystupují na předních festivalech i vlastních koncertech po celé republice. Píseň Memento mori v roce 2006 pět měsíců vedla televizní hitparádu žánrového pořadu České televize Na Moll. Hitem se díky internetem šířenému záznamu z pouličního vystoupení stala píseň Kluk z Pardubic, která v současnosti patří k nejhranějším skladbám ve vysílání Českého rozhlasu Pardubice. V roce 2009 vyšlo pod křídly vydavatelství Good day records debutové album Marien s názvem Krajina v Tobě. Skupina se podílí na organizaci festivalu Folkové Chvojení ve Vysokém Chvojně a několika dalších akcí, stala se také iniciátorem kampaně „Folk žije!“ snažící se upoutat pozornost médii k tomuto opomíjenému hudebnímu žánru.

1. 4. 2015 | středa | 20.30

Bílá nemoc + Bonsai
folk–rock / 150 Kč / na stání
Bílá nemoc + Bonsai Vstupenky


Aprílová středa v Malostranské Besedě - vystoupí členové legendární folkové formace Bonsai - Ája Suková,Martin Keler,Zdeněk Hříbal a Jindřich Poláček, zazní písně Tomáše Poláčka a Františka Stralczynského za doprovodu muzikantů z Bílé Nemoci, která zahraje v druhé polovině pořadu v kompletní sestavě s božským saxofonistou Boryshem Seckým.

Exkluzivními hosty pořadu budou pánové Vít Sázavský a Zdeněk Vřešťál- společně s Ájou zahrají a zazpívají písně z repertoáru skupiny NEREZ, jako vzpomínku na Zuzanu Navarovou.

2. 4. 2015 | čtvrtek | 20.30

Laura a její tygři – natáčení live CD
150 Kč / na stání
Laura a její tygři – natáčení live CD Vstupenky


černé kalhoty a funky drive
černé brýle a soulová naléhavost
černé kravaty a jazzová elegance
bílé košile a rocková energie

Na konci roku 1985 Karel Šůcha inspirován novelou Williama Saroyana Tracyho tygr zakládá v Neprakta klubu v Mostě rockovou skupinu Laura a její tygři. Dívčí jméno Laura evokuje něhu a krásu, tygři jsou symbolem nezkrotnosti a divokosti, černé brýle, bílé košile, černé kravaty a černé kalhoty vytváří nezaměnitelnou image skupiny…

3. 4. 2015 | pátek | 20.30

Krausberry
190 Kč / na stání
Krausberry Vstupenky


„Ivane, Richarde, Mário
nezajdem večer na pivo?“
„Jo, jo, to by šlo. A kam?“
„Do Houtyše, kam jinam!“
„Hele, to chce buben a kytaru,
dáme blues, tak nějak postaru.
Jo, a taky nebudeme bez zpěvu,
přijde Martin, právě sestavuje kapelu.“
Tak takhle jednou v neděli
vznikly skvělý Krausberry…

4. 4. 2015 | sobota | 20.00

Barování se Sandrou Novákovou a Filipem Rajmontem
fenomenální večírek / 250 Kč / na sezení
Barování se Sandrou Novákovou a Filipem Rajmontem Vyprodáno


Příjemný večer s písničkami v podání řady překvapivých hostů – známych i dosud neznámych. Vše v netradiční moderátorské režii Filipa Rajmonta.

Přijďte prožít neotřelou atmosféru tohoto večera!E-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2015 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru