Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám

V nejbližší době

31. 8. 2015 | pondělí | 21.00

Roman Dragoun and His Angels
rock–funk / 150 Kč / na sezení & stání
Roman Dragoun and His Angels Vstupenky


Roman Dragoun již mnoho let patří k legendám domácí rockové hudby. Poprvé se posluchačům představil začátkem 80.let na albu „Třetí kniha džunglí" skupiny PROGRES 2. Poté se stal lídrem kapely FUTURUM, v jejíž znovu obnovené sestavě působí i dnes. Hrál také s Michalem Pavlíčkem ve skupině Stromboli, které pomohl vytvořit album „Shut Down". V poslední době se Dragounova hudební kariéra dělí na sólovou dráhu a působení ve formacích T4, FUTURUM, PROGRES 2 či HIS ANGELS.

1. 9. 2015 | úterý | 20.30

Bílá nemoc
folk–rock / 150 Kč / na stání
Bílá nemoc Vstupenky


"Správnej doktor musí bejt pořádnej rocker" – odpověděli kdysi hlavní protagonisté Bílé nemoci spíkrovi v rádiu na otázku, jak se svazuje jejich původní povolání lékařů s rockovou muzikou, která je - vyjma jejich záslužné profese - jediným "koněm", přesněji možná posedlostí. Odtud i název kapely. Zpěvák Zdeněk Hříbal (ne náhodou "osobní lékař" Ivana Hlase a české bigbítové obce) i kapelník Tomáš Poláček tehdy v rádiu propagovali první album skupiny nazvané Hodiny v nás (vydal Panton). Oba se slavnou folkovou minulostí (Bonsai) - podobně jako ve světě Bob Dylan nebo u nás doma třeba Marsyas - logicky dospěli k rockové sestavě a k žánru, který od šedesátých let ve světě stále kvete - rockové písničce.

Bílá nemoc druhým albem Lahvový a stesk (vydalo PP Production) prokazatelně popošla dál do rockových polí a vyzývavě se tam rozkročila. V místech, která v posledních letech kolíkovali právě Bob Dylan, Dire Straits, Leonard Cohen či Suzane Vega a u nás - vedle zmíněných Marsyas a Ivana Hlase - třeba Vladimír Mišík a Michal Prokop.

2. 9. 2015 | středa | 20.30

Jablkoň
200 Kč / na sezení
Jablkoň Vstupenky


Jablkoň je setkáním Georga Friedricha Händela s pračlověkem. Tato velmi stručná charakteristika publicisty Jiřího Černého asi nejlépe vystihuje svéráznou hudbu ryze české (pražské) skupiny, která se s nevšedním nadhledem pohybuje na hranících moderní vážné hudby a popu. Skupina vznikla před více než třiceti lety a její začátky jsou spojeny především spoluprací s Jazzovou sekcí. Díky své „nezařaditelnosti“ se stejně samozřejmě pohybovala v oblasti folku, rocku, ale i jazzu a později také vážné hudby. Koncem osmdesátých let Jablkoň navázala pravidelnou spolupráci s houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným (Jablkoň & Svěcený) a následně i s Českým symfonickým orchestrem (FISYO) v projektu Symphonic Jablkoň. V té době také využila otevření hranic a začala velmi intenzivně koncertovat v zahraničí (Evropa, Severní Amerika, Afrika). Postupem let skupina sice omládla, ale svůj tradičně jablkoňsko - originální přístup k hudbě si ponechala. Kromě koncertování a natáčení desek dělá i hudbu k filmům (např. Smradi) a divadelním či televizním inscenacím. V současnosti hraje Jablkoň v této sestavě: Michal Němec (jediný zakládající člen) – zpěv, kytara; Martin Carvan – kytary, sbor; Johnny Judl – fagot, baskytara, el. kytara, sbor; Petr Chlouba – bicí, perkuse, sbor.

3. 9. 2015 | čtvrtek | 20.30

Folkový večer s kapelou Devítka
150 Kč / na sezení
Folkový večer s kapelou Devítka Vstupenky


Devítka je hudební skupina s více než dvacetiletou tradicí. V jejím středu je kytarista, zpěvák a písničkář Honza Brož. Patnáct let jste ho spolu s Jindřiškou Brožovou mohli vídat i ve skupině Žalman a spol. Devítka se opírá o dvě dospělé kytary, výbornou baskytaru, barevný vokál, ale hlavně o původní repertoár melodických písniček, nad jejichž texty se dá (ale nemusí) přemýšlet. Kapela vydala devět cd z nichž nejúspěšnější se jmenuje "Duše v peří". Za pozornost stojí i cd s názevem "U Ježíška 9", které je složeno z převážně původních adventních písní.

V současné době s Devítku vystupuje jako host zpěvačka Madla Klupková, která kapelu obohacuje o pátý vokál. V této sestavě si můžete Devítku poslechnout na novém cd "DEVÍTKA LIVE 2013".

4. 9. 2015 | pátek

klub zadán

klub zadán

5. 9. 2015 | sobota | 20.30

Temperamento
150 Kč / na stání
Temperamento Vstupenky


V dobách dávných, kdy se ještě kojoti volně proháněli po prériích, vyrůstal na haciendě uprostřed velké osady Praha chlapec přezdívaný kamarády Azi. Již od útlého dětství uchvátila Aziho hudba, a proto se začal se svým kamarádem Vaňkym ze sousedství učit hře na strunné nástroje.

Čas plynul stejně rychle jako voda v Rio de Vltava a přišla chvíle, kdy se mladý Azi musel postavit na vlastní nohy. Vydal se tedy na studia, na nichž zakrátko potkává další spřízněnou duši, modrookého gringa Mikyho. Aziho láska k hudbě ho přivádí ke skupině tvrdých pistolníků s kytarami, k bandě v širém okolí obávané a známé pod přezdívkou Čtvrtá tvář (Fourth Face). Dlouhé roky se Azi učí, jak být drsným mužem, ale jeho dobrá duše a přátelská povaha mu radí najít si styl hudby bližší jeho srdci. V té době se vydávají za oceán na starý kontinent Lumpové (Rascals). Azi s nimi tráví dva týdny a zdá se, že po setkání s nimi má pušky namířené na správné místo. Vrací se do svého rodného kraje a začíná skládat písně, které hladí po duši a lidem umí vyčarovat úsměv na tváři. Měl však před sebou nelehký úkol, jak své písně uvést v život. Zavzpomínal proto na své nejbližší amigos a slovo dalo slovo. Guitarra a jiné strunné nástroje ožily pod rukama dávného přítele Vankyho, umění pouštět gramofonové desky se brzy naučil bývalý spolužák Miky alias DJ Corleone. Ovlivněni dětskými příběhy Bylo nás cinco od slavného mexického spisovatele Alvara Chalmonidase přibrala k sobě kapela ještě další dva členy – exotického hřebce Loca (kytara) z tlupy Luca Brasi a mladého greenhorna Filipa (bicí). Kapela byla kompletní a název byl již předem jasný… Temperamento!!!

Panenka Marie Guadalupská stála na straně těchto mladých Mariachi a do cesty jim staví dalšího dlouholetého barda Shotka. Z něj se stává patrono pro věci obchodní a Temperamento přihlašuje do národní hudební soutěže (Coca-Cola Popstar 2005). Kapela je radou starších vybrána a každé další postupové kolo v soutěži bere jako možnost zahrát si a pobavit sebe i okolí. Tímto netradičním způsobem se probojuje až do finále, ve kterém vítězí nad desítkami dalších nelítostných bojovníků. Oslavy vítězství neberou konce…
Půl roku od tohoto zdárného vítězství vydávají Temperamento svůj debut „Uno momento“ pod dohledem šerifa Juana Montículo (Honzy Horáčka). „Rozhodli jsme se přibrat mistra guitarry na slovo vzatého,“ vzpomíná Loco na příchod svého krajana Caky. Téhož léta vyráží banda, už v šesti, na úspěšné tour s ostřílenými Mariachi Chinaski. Čas do jara, kdy se rozhodne, že by se mohlo začít pracovat na nové desce, tráví Temperamento většinou klubovými „přestřelkami“.
Během jarních příprav nové desky bandu zasáhnou hned dvě nečekané střely do týla. Kytarový mág Caka se vrací do své rodné země a pár měsíců na to se rozhodne ukončit své působení v Temperamento i bubeník Filip. Těžký to zásah!
Ale správní pistolníci se nevzdávají bez boje! Oslovují optimisticky a rytmem naladěného bubeníka Bokyho. Ten výzvu přijímá a Temperamento se vrací v ještě silnějším a opět pětičlenném seskupení.

Píše se léto roku 2007 a la bando Temperamento tráví čas ve studiu opět u šerifa Juana Montículo. Mezi tím si odskakují na turné s el jimadores Divokej Bill a navštěvují mnoho festivalů po šíré zemi… Roku 2008 vychází druhá deska s názvem Seňorita…

6. 9. 2015 | neděle

zavřeno

zavřeno

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Hlavní partner Malostranské besedy

Media Channel

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Advokacie Praha PPS Tarakan, a.s.

Partneři klubu

Stock Plzeň-Božkov M.S.A. production s.r.o. Agentura Delta – grafika, tisk, výroba reklamy PPS

Mediální partneři

Beat Radio Country radio Český rozhlas Regina

Spolupracujeme

Hudební klub Blues sklep Fringe Festival Praha United Island of Prague Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan Ája Dvořáčková – Photo & GraphicE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2015 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru