Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám

V nejbližší době

14. 2. 2016 | neděle | 19.30

Kolega Mela Gibsona - One Man Show Martina Trnavského
divadelní představení / 300 Kč / na sezení
Kolega Mela Gibsona - One Man Show Martina Trnavského Vstupenky


Komorní příběh jednoho herce. Začíná ve chvíli, kdy je hlavní hrdina, druhořadý herec provinčního divadla, zatčen za loupežné přepadení banky a vyslýchán policií. Během necelé hodiny a půl nám povypráví svůj příběh, během něhož se dozvíme nejen o jeho pohnutém hereckém i osobním životě, ale i jak se jednou setkal v letadle z Kanady do Frankfurtu s Melem Gibsonem a to jej zasáhlo na celý život.

Divadelní spolek Frída, se souhlasem autora, připravil toto monodrama přímo na tělo protagonistovi Martinovi Trnavskému. Text byl aktualizován a přenesen do českých reálií. S písničkami a tanečními kreacemi je skvělým zážitkem s překvapivou pointou.

Jedná se o komedii - One man show, která se stane třináctým autorským představením Divadelního spolku Frída.

Scénář: Tomasz Jachimek
Překlad a úprava: Martin Trnavský
Režie: Jakub Nvota
Hudba: Kamil Mikulčík
Scéna a kostýmy: Diana Strauszová
Hrají: Martin Trnavský

15. 2. 2016 | pondělí | 20.30

Fragile (SK)
a capella / 250 (předprodej) – 300 (na místě) / na stání!
Fragile (SK) Vstupenky


FRAGILE – slovenská vokální hudební skupina, kterou tvoří osobnosti známé z televizních obrazovek a divadel. Věnuje se interpretaci známých hitů, bez hudebního doprovodu (tedy „a capella“). Tímto je specifická. Patří nejen ke slovenské, ale bez nadsázky i k evropské špičce. Již třetím rokem vystupuje v projektu Hlasy společně s československou legendou Richardem Müllerem v desítkách měst Čech a Slovenska. Představení FRAGILE jsou plné nejen výborné hudby, ale také skvělého humoru. Díky tomu máte šanci zažít s FRAGILE neopakovatelný večer plný jedinečné zábavy. Energie, kterou Vám členové skupiny odevzdají z pódia se dá jenom velmi těžko popsat slovy. Musíte ji prostě zažít na vlastní kůži!

16. 2. 2016 | úterý | 19.30

Stařenky
170 Kč / na sezení
Stařenky Vstupenky


Snad to již ani není pravda - před čtyřicetipěti lety Schovanky - dnes Stařenky. Trefný název - co myslíte? Jsme to však stále my - jak by řekl Jára Cimrman - sice trochu zestárlé, ale stále šarmatní.

Po několikaleté pauze jsme se v roce 1995 při příležitosti vydání našich „sebraných“ nahrávek z české televize na CD, opět chopily našich již dávno odložených nástrojů. Bylo třeba, abychom živě zahrály na křtu desky. A šlo to… sice ztuha, ale vystoupení jsme zvládly. A tak jsme si začaly pravidelně jen tak pro sebe doma muzicírovat.

V roce 2003 jsme na naléhání našich věrných příznivců přijaly pozvání skupiny Scarabeus ke společnému vystoupení v Malostranské Besedě, kde jsme před mnoha lety začínaly jako Schovanky. A protože reakce publika byla příznivá, bylo rozhodnuto – budeme zase hrát. Žádné fortissimo, pěkně „piánko“, jak se na náš věk sluší. Jen několik vystoupení ročně. V Praze hrajeme nejčastěji v divadle Na Prádle, v Malostranské Besedě, v hudebním klubu Carpe Diem, v kulturním zařízení Mlejn, v Domě barikádníků (Barča), v Mánesu. Koncertujeme však běžně i mimo Prahu.

Upravily jsme repertoár a ke svým původním „schovankovským“skladbám jsme přidaly mnoho dalších. Nehrajeme dnes již jen bluegrass, rády zabrousíme například do folku nebo blues. Někdy hrajeme jako hostující kapela, jindy je to stejně jako zamlada samostatný celovečerní koncert. Zatím se důsledně držíme zásady hrát pouze na akustické nástroje a ovládáme jich zatím celkem 10. Koncerty si samy uvádíme a nebojíme se na sebe „prásknout“ i to, co většina žen přísně tají, a tak bývá nálada v hledišti i na jevišti velmi příjemná a veselá.

17. 2. 2016 | středa | 20.30

Jan Spálený & ASPM
jazz&blues / 150 Kč / sezení
Jan Spálený & ASPM Vstupenky


Původně folkbluesové Trio léty dospělo a koncem minulého tisíciletí vyzrálo do podoby crossoverového kvintetu. ASPM (Amatérské sdružení profesionálních muzikantů) se pohybuje virtuózně na pomezí žánrů blues, jazz, gumbo, folk a jejich vzájemným dotýkáním si vytváří vlastní nezaměnitelné výrazivo.

Hřídelí ASPM je Jan Spálený – muzikant – vypravěč, který je autorem většiny písní, zpěvákem i hráčem na kornet a piano. Každý další člen ASPM je svébytnou osobností, jejíž význam přesahuje nejen ASPM, ale i příslušný hudební klokot v této zemi: Michael Gera – trubka, křídlovka, Radek Krampl – vibrafon, synthmarimba, hammond, Filip Spálený – kontrabasová tuba, basový trombon, kontrabas, basové kytary s pražci i bez a Filip Jeníček – bicí nástroje, perkuse.

18. 2. 2016 | čtvrtek | 19.00

Zimní VlčkoviceFest 2016: Špuntkvaně, Disabled, Jiříkovo vidění, Strom stínu
80–150 Kč / na stání
Zimní VlčkoviceFest 2016: Špuntkvaně, Disabled, Jiříkovo vidění, Strom stínu Vstupenky


Již tradičně se v únoru koná Zimní VlčkoviceFest. Tentokrát za zvuku kapel Strom stínu, Disabled, Špuntkvaně a Jiříkovo vidění. Přijďte si zatrsat, poveselit se s přáteli, zavzpomínat na všechny alotrie a mlhavé zážitky z festivalů minulých a podpořit Statek Vlčkovice, o.p.s. Těšíme se na vás!

19. 2. 2016 | pátek | 20.30

Blaženka – křest alba! / host: Jana Šteflíčková
rock / 150 Kč / sezení & stání
Blaženka – křest alba! / host: Jana Šteflíčková Vstupenky


Pražská rocková skupina Blaženka vznikla v roce 1989 a první vystoupení zvládla o rok později na Slunečnici, tehdy ještě s dvěma sboristkami a violoncellistkou. Bylo to hektické období, které ovlivňovalo každého z nás. Nemá smysl jmenovat tehdejší členy skupiny a prostory, kde všude jsme hráli. Za zmínku stojí místa, která nám byla i zkušebnou, např. klub Blaženka & Julek na Staroměstském náměstí, či klub Alterna Komotovka. Byly to naše domovské scény.

Touha prezentovat se, i mediálně, vyústila v roce 1995 v natočení CD. Po marném hledání vydavatele jsme jej v roce 1996 vydali na vlastní náklady a v Akropoli pokřtili.

Místo toho, abychom začali pořádně hrát, jsme se v roce 1997 rozešli. Není třeba vysvětlovat proč. Škoda tehdejšího zájmu o naší muziku a docela početného publika…

20. 2. 2016 | sobota | 20.30

Jan Kalousek & Band
190 Kč / na stání
Jan Kalousek & Band Vstupenky


Bicí: Andres Bermudes “Felipe” (Kolumbie)
Basa: Luis Franco Jachu (Mexiko)
Klávesy: Meli Bahmann (Dejvice)
Vokály: Míša Šrámková a Andrea Cejpková

Aktuálně

ZRUŠENÉ PŘEDSTAVENÍ Milana Markoviče

Přátelé, kamarádi!

Je nám to velice líto, ale z vážných zdravotních důvodů jsme nuceni zrušit představení Milan Markovič & Páni Bratia, které se mělo uskutečnit v neděli 21. února 2016.

Velice se omlouváme za vzniklé potíže. Vstupenky, prosím, vraťte v místě zakoupení.

Děkujeme za porozumění.

Martin Kráľovský

UZAVŘENÍ POKLADNY – ÚNOR 2016

Ve dnech 12., 14. a 18.2. února 2016 bude pokladna klubu z organizačních důvodů uzavřena.

Děkujeme za pochopení.
Ticketstream

Předprodej vstupenek – BŘEZEN 2016

Předprodej vstupenek na měsíc BŘEZEN 2016 spuštěn!

Těšíme se na Vás!
Martin Kráľovský

Vstupenky na Čechomor a Olympic

Od 1. února jsou pro vás k dispozici vstupenky na koncert Čechomoru (20. dubna) a kapely Olympic (28. dubna).

Pokud budete mít zájem, volejte nebo pište na pokladnu Malostranské besedy.

telefon: 257 409 123
e–mail: pokladna@malostranska-beseda.cz

Děkujeme!
Martin Kráľovský

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Hlavní partner Malostranské besedy

Media Channel

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Advokacie Praha PPS Tarakan, a.s.

Partneři klubu

Stock Plzeň-Božkov M.S.A. production s.r.o. Agentura Delta – grafika, tisk, výroba reklamy PPS

Mediální partneři

Beat Radio Country radio Český rozhlas Regina

Spolupracujeme

Hudební klub Blues sklep Fringe Festival Praha United Island of Prague Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan Ája Dvořáčková – Photo & GraphicE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2016 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru