Ivan Kral & Band

Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám
V nejbližší době

V nejbližší době

23. 7. 2014 | středa | 20.00

Kontaktní večírek Kláry Kubištové v táborákovém stylu
100 Kč (studenti) – 150 Kč / na sezení
Kontaktní večírek Kláry Kubištové v táborákovém stylu Vstupenky


Hudebně dramatický večer zpívající herečky Kláry Kubištové a jejich hostů, kde by měl každý z nazvaných účinkujících zazpívat alespoň jednu píseň v zadaném žánru pro daný večer a další dle vlastního uvážení. Můžete se těšit na známé i zatím neznámé osobnosti z řad herců, zpěváků či studentů konzervatoří, DAMU, JAMU či VOŠH.

24. 7. 2014 | čtvrtek | 21.00

Vlasta Redl
350 Kč / na sezení
Vlasta Redl Vstupenky


Vlasta Redl patří mezi nejosobitější a nejsvéráznější české muzikanty, je autorem mnoha zlidovělých písniček. Od hudebních publicistů se dočkal spousty lichotivých přízvisek: Moravský Mozart. Génius z Tramtárie. Folkař, který je folku nevěrný s rockem. Rocker, který je rocku nevěrný s folklórem. Ten, jemuž by mohli předskakovat Stouni.

25. 7. 2014 | pátek | 21.00

Střídmí klusáci v kulisách višní
pop-folk / 150 Kč
Střídmí klusáci v kulisách višní Vstupenky


Jsme 4. Našli jsme mezeru neboli díru zející v současné české hudební scéně, které si všimlo jen málo jiných. Snažíme se, seč můžeme, pomoci jim ji zaplnit a snad i více než zarovnat. Navršit spíše kopec, nový Říp, z nějž bylo by možno opět zahlédnout slunce; a upozornit tak na to, že většina české popmusic postrádá jakýkoli hudební nebo lyrický nápad a tvoří nudně šedostejný překypělý oblak národního mainstreamu dost nešikovně však efektivně zastiňujícího tvořivé umění. Navraťme vkus cočechovi tomuzikantovi!!!

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.

26. 7. 2014 | sobota

zavřeno

zavřeno

27. 7. 2014 | neděle | 20.30

Ivan Kral & Band
rock / 550 Kč / na stání
Ivan Kral & Band Vstupenky


Jeden z nejzásadnějších českých hudebníků Ivan Král se po třech letech vrátí do České republiky, aby v Malostranské besedě odehrál jediný klubový koncert. Vše se uskuteční v neděli 27. července od 20.30.

Pětašedesátiletý muzikant, který se proslavil jako baskytarista skupiny Patti Smith Group již v 70. letech a později hrál i s Iggy Popem či v kapele Johna Calea z Velvet Underground, se na výjimečném vystoupení obklopí předními českými hráči. Vystoupí s ním kytarista Honza Ponocný (Meky Žbirka, Circus Praha…), bubeník Roman Vícha (Ewa Farna, Toxique…) a baskytarista Jan Lstibůrek (Tomáš Klus, Toxique…),

Spolupracovník takových světových hvězd, jakými jsou Iggy Pop, Patti Smith, John Cale, Debbie Harry nebo David Bowie, žije v USA od roku 1966, kdy následoval své rodiče pracující ve službách OSN.

V 90. letech se začal vracet do rodných Čech, stal se vyhledávaným producentem i koncertním umělcem. Vydal tu pět sólových alb, dvojalbum Best Of a produkoval alba českých interpretů (Lucie, Walk-Choc-Ice, Garáž, Mňága a Žďorp). Spolupracoval s Jankem Ledeckým, Jiřím Suchým i Miro Žbirkou.

28. 7. 2014 | pondělí | 21.00

Robert Křesťan a Druhá tráva
bluegrass / 300 Kč / na sezení
Robert Křesťan a Druhá tráva Vstupenky


Robert Křesťan – uznávaný skladatel, textař, básník a osobitý zpěvák, ale také hráč na banjo, kytaru a mandolínu. Již na gymnáziu založil skupinu Trapeři, ve které hraje na banjo (zde se potkává se svým současným spoluhráčem Petrem Surým). První větší úspěchy slavil s brněnskými Poutníky, kteří se jeho příchodem dostali na špičku českého bluegrassu osmdesátých let. Skladby jako Panenka či Podobenství o náramcích ze supraphonského alba Poutníci (1987) zlidověly a Robert Křesťan se stal držitelem tří autorských cen festivalu Porta. Po svém odchodu společně s Lubošem Malinou založil Druhou trávu, se kterou následně vydal řadu kritikou i publikem ceněných alb nejen v česku, ale i v USA, kam se každoročně vydává na koncertní turné. V anketě Bluegassové asociace byl několikrát zvolen jako Zpěvák roku. V posledních letech se Robert Křesťan také profiluje jako překladatel americké prózy (W. Eastlake, J. Harrison, N. Mailer).

29. 7. 2014 | úterý | 21.00

Henry D & Dj Chef
oldschool hip hop / 150 Kč / na stání
Henry D & Dj Chef Vstupenky


Henry D si na vás už chystá pořadný balík jak starých, tak nových pecek z jeho připravovaného alba D STYLES a Dj Chef vám naservíruje poctivou a nefalšovanou porci oldschool hip hopu bez barviv, umělých sladidel a jiných sraček. Přijďte to večer rozbalit na parket!!!

Aktuálně

Předprodej – SRPEN 2014

Předprodej vstupenek na měsíc SRPEN 2014 zahájen.

Martin Kráľovský, MB

JÁRA CIMRMAN v Malostranské besedě

Začátkem října 2012 tomu bylo 45 let, co se v Malostranské besedě v Praze poprvé představilo Divadlo Járy Cimrmana. Stopy fiktivního českého génia, vynálezce, cestovatele a vlastence v tomto prostoru mapuje stálá expozice, kterou otevřeli protagonisté této scény. Relikvie, vystavené v uplynulých letech v suterénu rozhledny na Petříně, jsou instalovány ve všech prostorách tohoto objektu.

Buďte srdečně zváni!
Malostranská beseda

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Media Channel Advokacie Praha PPS Tarakan, a.s.

Partneři klubu

Stock Plzeň-Božkov M.S.A. production s.r.o. Agentura Delta – grafika, tisk, výroba reklamy PPS Zumtobel Lighting s.r.o.

Mediální partneři

Beat Radio Country radio Český rozhlas Regina

Spolupracujeme

Hudební klub Blues sklep Fringe Festival Praha United Island of Prague Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan Ája Dvořáčková – Photo & GraphicE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2014 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru