Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám
V nejbližší době

V nejbližší době

28. 11. 2014 | pátek | 20.30

Bílá nemoc – křest 2CD HISTORKA (Bonsai) / hosté: J. Nohavica, W. Daněk, V. Sázavský a Z. Vřešťál
folk–rock / 200 Kč / na stání
Bílá nemoc – křest 2CD HISTORKA (Bonsai) / hosté: J. Nohavica, W. Daněk, V. Sázavský a Z. Vřešťál Vyprodáno


Skupina Bonsai, folkový předchůdce Bílé nemoci, vydává 2CD pod názvem HISTORKA, archivní nahrávky z let 1982–1988.

Ač kapela v letech 1983 a 1984 dvakrát vyhrála hudební festival PORTA, nenatočila za dobu svého působení kromě jednoho singlu a několika příspěvků na samplerech z Porty žádný záznam své tvorby. Tomáš Hrubý a Zdeněk Hříbal s dalšími nadšenci sestavili z archivních nahrávek z koncertů i studií dvojdesku s obsáhlým slovním a fotografickým doprovodem jako vzpomínku na nežijící členy skupiny a autory naprosté většiny uvedených písní, Františka Stralczynského a Tomáše Poláčka.

**Křest proběhne na domovské scéně v Malostranské besedě v pátek 28. 11. 2014 za účasti milých hostů – kmotrů, přátel z osmdesátých let, kteří TO všechno s námi prožili: pánů Jaromíra Nohavici, Stanislava Wabiho Daňka, Vítka Sázavského a Zdeňka Vřešťála, vystoupí bývalí členové Bonsai – Ája Suková, Eva Kulichová – Hodinová,Jiří Podzimek, Hana Navarová, Jindřich Poláček a skupina Bonsai č.3.

Vycházi ve vydavatelství GALEN – moc rádi s Vámi oslavíme tento zajímavý a vyjímečný hudební počin!

29. 11. 2014 | sobota | 20.30

Abraxas
200 Kč / na stání
Abraxas Vstupenky


Abraxas je česká rocková skupina vzniklá v roce 1976 na troskách pražské skupiny Abraam. Vůdčí osobností skupiny je od samého počátku kytarista a skladatel Slávek Janda.

První sestavu Abraxasu tvořili Slávek Janda (kytara a zpěv), Miroslav Imrich (zpěv), Ivan Sekyra (kytara), Jiří Cendra (klávesy), Antonín Smrčka (basová kytara) a Ivan Pelíšek (bicí). V počátku se v tvorbě skupiny prosadila inspirace skupinou Pink Floyd a velmi postupně se zvuk i jevištní show( na tu dobu neobvyklé jevištní ztvárnění: promítání filmů, projekce diapozitivů, světelné efekty)…

30. 11. 2014 | neděle | 20.00

Barování se Sandrou Novákovou
fenomenální večírek / 250 Kč / na sezení
Barování se Sandrou Novákovou Vyprodáno


Příjemný večer s 6-ti letou tradicí s písničkami v podání řady překvapivých hostů – známých i dosud neznámých. Vše v netradiční moderátorské režii Filipa Rajmonta.

Přijďte prožít neotřelou atmosféru tohoto večera!

1. 12. 2014 | pondělí | 20.30

Blues Session
150 Kč / na sezení
Blues Session Vstupenky


Pokud mě paměť neklame, prapočátek Blues Sessionu spočívá ve volném večeru Pavla Bobka v Malostranské besedě na přelomu zimy a jara roku 80. Kalandra byl jedním z avizovaných hostů. Nejen proto, že hrával na Bobkových albech. Oba měli rádi rock and roll, folk-rock, to lepší z country. Tehdy ale další Pavlovi pozvaní z nějakých důvodů odpadli. A tak Petr do značné míry táhl vystoupení sám. Sypal z rukávu bluesovky, dylanovky, youngovky, taylorovky, lidovky. Ještě víc než hodinu po produkci taky v předsálí. Přesvědčivě a přitom nonšalantně. Jak to neodolatelně dělával na soukromých večírcích…

2. 12. 2014 | úterý

klub zadán

klub zadán

3. 12. 2014 | středa | 20.30

Jananas – tak trochu vánoční koncert!
hardcore-folk / 150 Kč (předprodej) – 200 Kč (na místě) / na sezení & stání
Jananas – tak trochu vánoční koncert! Vstupenky


„Vadí mi, že spousta kapel nepřemýšlí nad svým názvem. My jsme si nechali vypracovat marketingovou studii, ze které vyšlo, že každá česká skupina, která to chce někam dotáhnout, si musí dát dementní jméno. Takže…tady jsme a chceme to někam dotáhnout!“

Jananas JE hudební skupina. Tvoří ji zpěvačka Jana Infeldová, kytarista Jan Vávra, baskytarista Jaromír Fulnek a bubeník Jan Chalupa. Skupina vznikla odhadem v roce 2005, nyní JE na vzestupu. Kam až dostoupá, JE na vás.

4. 12. 2014 | čtvrtek | 20.00

Bezefšeho
multifolk / 130 Kč / na sezení
Bezefšeho Vstupenky


Kapela Bezefšeho je spolek sedmi lidí, které spojuje láska k muzice, radost ze společné práce, nadšení pro hraní v hektické kapele a v neposlední řadě přátelské soužití všech členů, které ji drží pospolu v dobách dobrých i ne tolik dobrých. Hudební styl kapely je poměrně těžko zařaditelný do jednoho "šuplíku", nicméně společná linka, která se prolíná repertoárem kapely, je poměrně živá vícehlasá úprava tradicionálů a černošských spirituálů či vlastních písní. Opatření původních tradicionálů českými texty a úpravu vícehlasů má na svědomí převážně kapelník Michal Miklánek. Konečné provedení je často do jisté míry ovlivněno uměleckou nekázní členů.

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Media Channel Advokacie Praha PPS Tarakan, a.s.

Partneři klubu

Stock Plzeň-Božkov M.S.A. production s.r.o. Agentura Delta – grafika, tisk, výroba reklamy PPS Zumtobel Lighting s.r.o.

Mediální partneři

Beat Radio Country radio Český rozhlas Regina

Spolupracujeme

Hudební klub Blues sklep Fringe Festival Praha United Island of Prague Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan Ája Dvořáčková – Photo & GraphicE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2014 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru