Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám
V nejbližší době

V nejbližší době

23. 10. 2014 | čtvrtek | 20.30

Hot Sisters & The Electroswing Orchestra
150 Kč / na stání
Hot Sisters & The Electroswing Orchestra Vstupenky


Nemáte doma gramofón? Nevadí! Hot Jazz tria zpěvaček a 10ti-členného orchestru Vás jistě nenechá chladnými!

24. 10. 2014 | pátek | 20.00

LORDI - (The Lords) – Rajmont, Hofmann, Butko
divadelní představení / 300 Kč / na sezení
LORDI - (The Lords) – Rajmont, Hofmann,  Butko Vstupenky


Nově objevené salonní komedie Oscara Wildea s Robbieho Rosse s „jemnými“ erotickými prvky.

Ještě nikdy nehraná bulvární komedie O. Wildea a R. Rosse. Tři lordi si rozdělují dámy a za sexuální úspěchy či neúspěchy si nadělují červené a černé body. Až jednoho dne … Hra se odehrává během dvou večerů v tajném gentlemanském klubu, kde se pravidelně scházejí tři lordi. Lord Remington, lord Buttfield a Lord Bobkins. Tito pánové mezi sebou hrají tajnou hru. Vždy si v klubu rozdělí dámy, které musí svést. Podle toho jak se jim to daří, nebo nedaří, nadělují si navzájem červené a černé body. Až jednoho dne, se jim celá situace nekontrolovatelně vymkne z rukou a jejich tajné přátelství se málem zhroutí, díky zradě které se jeden z nich dopustí. Konverzační salonní komedie, plná gagů, slovního humoru a nečekaných zvratů, plně využívá zaběhlého humoru z prostředí anglické šlechty, která jakoby však vznikla a žila na slovenském venkově. Představení je nevhodné pro mládež do 18 let a puritánsky založené dámy po padesátce.

25. 10. 2014 | sobota | 20.00

Improliga: Praha x Pardubice
120 Kč – 80 Kč (studenti) / na sezení
Improliga: Praha x Pardubice Vstupenky


Zápas v improvizaci – Improvizace jako hokejový zápas. Dva týmy hráčů, nesmlouvavý rozhodčí a diváci, kteří hlasují jaký tým se je více zaujal! přijďte fandit, hlasovat, zapískat si na rozhodčího a hlavně vymýšlet témata improvizací. Tento večer bude na divácká témata a jaké bude skóre to záleží na vás:))) Hrají týmy z Improliga.cz

CO JE TO IMPROLIGA?
Improliga je malinko o sportu, ale především o divadle. Dva týmy se navzájem utkávají v improvizacích na divácká témata. Cílem NENÍ navzájem se vyřadit, ale SPOLEČNĚ vytvářet kvalitní improvizaci, mít radost ze hry, moci si kdykoliv zahrát/zaimprovizovat s různými týmy z různých mést. Hráči hrají SPOLU, a ne PROTI SOBĚ. Nestranný hlavní rozhodčí a jeho dva pomocníci dohlížejí na dodržování etických a improvizačních pravidel ustanovených Českou Improvizační ligou – Improligou. Ve hře existuje tajné trojspojenectví obou týmů mezi sebou a diváky, jež tvoří opozici proti přísnému a nesmlouvavému tandemu tří rozhodčích (hlavní a dva pomocní). Jde o hru, chuť improvizovat, naslouchat kolegům z vlastního i opačného týmu a SPOLEČNĚ si zahrát.

26. 10. 2014 | neděle | 20.00

Gary Edwards and the Statement
jazz / 350 Kč / na sezení
Gary Edwards and the Statement Vstupenky


Devítičlenné jazzové uskupení hrající ryze autorskou hudbu s důrazem na vokální harmonie. Gary Edwards studoval jazz a kompozici v Kalifornii. Hovoří sedmi jazyky, hraje na bezpočet nástrojů a skládá. Napsal a uvedl tři muzikály, stovky pisní a po celém světě produkoval vlastní hudební komediální představení. Známý je u nás především jako zakladatel občanského sdružení Zdravotní klaun, které rozveseluje ročně tisíce dětí a seniorů v českých nemocnicích. Ve své kapele se obklopil profesionálními hudebníky z České republiky a Slovenska.

27. 10. 2014 | pondělí | 20.00

Sedírna s OLATS OTESOC
150 Kč – 80 Kč (studenti) / na sezení & k tanci
Sedírna s OLATS OTESOC Vstupenky


Sedavá zábava s Olats Otesoc vypukne 27. listopadu přesně ve 20.00 v Malostranské besedě. Zmobilizujte své hýždě, šaty, partnery a přijďte se podívat na nefalšovanou zábavu. K poslechu zahraje kapela Olats Otesoc, mluveným slovem bude doprovázet Petr Vančura.

28. 10. 2014 | úterý | 20.30

Kočičková, Nohavica, Kujooni – křest alba!
dech-off–ka / 150 Kč / sezení & stání
Kočičková, Nohavica, Kujooni – křest alba! Vstupenky


Ester Kočičková a Lubomír Nohavica se po čtyřech albech původních šansonů rozhodli pro experiment a pod vlastní značkou Rumpsum nahráli pásmo devatenácti překvapivě odlehčených písní s názvem Hudba, tanec, klobása. V úterý 28. října je pokřtí v pražské Malostranské besedě společně se slánským orchestrem Kujooni, který se s nadhledem sobě vlastním i na nahrávce postaral o typicky vesnický sound.

(Už z titulů jednotlivých skladeb je patrné, že autorkou textů je opět Kočičková: Tři Ukrajinci, Kůže, guma, igelit, Nemocnice v Semilech, Apokalypso, Dobytek… Jak Ester říká, šlo jí o to, aby měli mladí, populárních tanců chtiví lidé k dispozici nejen osvědčené pecky zímovského střihu, ale i písně s aktuálním sdělením, jež by je mohlo oslovit svou palčivostí. A jistě to myslela vážně!
Luboš Nohavica zase dokázal, že komponovat stylově vytříbené hity v jiných než bigbítových a šansonových mantinelech umí také, čehož důkazem je spousta nadšených párů, které si na mnohých zkušebních produkcích nadšeně vystřihli valčík, polku, tango, pogo či třeba rumbu.)

Kdo se stane albu Hudba, tanec, klobása kmotrem, to je zatím tajemstvím. Ale diváci se určitě mohou těšit na CD ve slevě, na netradiční občerstvení, i na již populární a notně kujónskou tombolu.

29. 10. 2014 | středa | 10.00

Prasátko Pigy a průšvih s mapou
divadlo pro děti / 120 Kč / na sezení
Prasátko Pigy a průšvih s mapou Vstupenky


Pigy uvádí své první divadelní představení!
Prasátko Pigy a neposedný kocourek Vojta jsou velcí kamarádi, co se pořád pošťuchují a občas se dostanou do nějakého maléru. Nechte si od nich vyprávět příběh o průšvihu se zničenou mapou! Setkáte se s mnoha zvířátky z lesa, zažijete veršovanou palačinkiádu a nakonec můžete pomoct zničenou mapu opět obnovit!
Hrané divadlo s loutkami pro děti od 3 let.

Scénář: Tereza Karpianus
Režie: Jiří Šponar

Hrají: Hana Marie Maroušková, Václav Hanzl

Aktuálně

KONCERT ROBERTA KŘESŤANA V PŮVODNÍM TERMÍNU 10. LISTOPADU

Vážení a milí!

Koncert Roberta Křesťana a Druhé trávy, se nakonec uskuteční 10. listopadu 2014!!!

Omlouváme se za zmatky, ale vyšší moci někdy neporučíte. :)

Děkujeme za pochopení.
Martin Kráľovský

Uzavření Galerie - 21. a 23. 10. 2014

Velice se omlouváme za omezení provozu Galerie Malostranské besedy, ale je našou povinností oznámit Vám, že…

21. října bude Galerie UZAVŘENA!
23. října bude Galerie OTEVŘENA POUZE DO 15.30!

Děkujeme za pochopení.
Galerie MB

JÁRA CIMRMAN v Malostranské besedě

Začátkem října 2012 tomu bylo 45 let, co se v Malostranské besedě v Praze poprvé představilo Divadlo Járy Cimrmana. Stopy fiktivního českého génia, vynálezce, cestovatele a vlastence v tomto prostoru mapuje stálá expozice, kterou otevřeli protagonisté této scény. Relikvie, vystavené v uplynulých letech v suterénu rozhledny na Petříně, jsou instalovány ve všech prostorách tohoto objektu.

Buďte srdečně zváni!
Malostranská beseda

Uzavření Galerie - 21. a 23. 10. 2014

21. října je Galerie Malostranské besedy UZAVŘENA!

23. října 2014 bude Galerie Malostranské besedy OTEVŘENA POUZE DO 15.30!

Děkujeme za pochopení.
Galerie MB

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Media Channel Advokacie Praha PPS Tarakan, a.s.

Partneři klubu

Stock Plzeň-Božkov M.S.A. production s.r.o. Agentura Delta – grafika, tisk, výroba reklamy PPS Zumtobel Lighting s.r.o.

Mediální partneři

Beat Radio Country radio Český rozhlas Regina

Spolupracujeme

Hudební klub Blues sklep Fringe Festival Praha United Island of Prague Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan Ája Dvořáčková – Photo & GraphicE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2014 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru