Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám
V nejbližší době

V nejbližší době

26. 10. 2014 | neděle | 20.00

Gary Edwards and the Statement
jazz / 350 Kč / na sezení
Gary Edwards and the Statement Vstupenky


Devítičlenné jazzové uskupení hrající ryze autorskou hudbu s důrazem na vokální harmonie. Gary Edwards studoval jazz a kompozici v Kalifornii. Hovoří sedmi jazyky, hraje na bezpočet nástrojů a skládá. Napsal a uvedl tři muzikály, stovky pisní a po celém světě produkoval vlastní hudební komediální představení. Známý je u nás především jako zakladatel občanského sdružení Zdravotní klaun, které rozveseluje ročně tisíce dětí a seniorů v českých nemocnicích. Ve své kapele se obklopil profesionálními hudebníky z České republiky a Slovenska.

27. 10. 2014 | pondělí | 20.00

Sedírna s OLATS OTESOC
150 Kč – 80 Kč (studenti) / na sezení & k tanci
Sedírna s OLATS OTESOC Vstupenky


Sedavá zábava s Olats Otesoc vypukne 27. listopadu přesně ve 20.00 v Malostranské besedě. Zmobilizujte své hýždě, šaty, partnery a přijďte se podívat na nefalšovanou zábavu. K poslechu zahraje kapela Olats Otesoc, mluveným slovem bude doprovázet Petr Vančura.

28. 10. 2014 | úterý | 20.30

Kočičková, Nohavica, Kujooni – křest alba!
dech-off–ka / 150 Kč / sezení & stání
Kočičková, Nohavica, Kujooni – křest alba! Vstupenky


Ester Kočičková a Lubomír Nohavica se po čtyřech albech původních šansonů rozhodli pro experiment a pod vlastní značkou Rumpsum nahráli pásmo devatenácti překvapivě odlehčených písní s názvem Hudba, tanec, klobása. V úterý 28. října je pokřtí v pražské Malostranské besedě společně se slánským orchestrem Kujooni, který se s nadhledem sobě vlastním i na nahrávce postaral o typicky vesnický sound.

(Už z titulů jednotlivých skladeb je patrné, že autorkou textů je opět Kočičková: Tři Ukrajinci, Kůže, guma, igelit, Nemocnice v Semilech, Apokalypso, Dobytek… Jak Ester říká, šlo jí o to, aby měli mladí, populárních tanců chtiví lidé k dispozici nejen osvědčené pecky zímovského střihu, ale i písně s aktuálním sdělením, jež by je mohlo oslovit svou palčivostí. A jistě to myslela vážně!
Luboš Nohavica zase dokázal, že komponovat stylově vytříbené hity v jiných než bigbítových a šansonových mantinelech umí také, čehož důkazem je spousta nadšených párů, které si na mnohých zkušebních produkcích nadšeně vystřihli valčík, polku, tango, pogo či třeba rumbu.)

Kdo se stane albu Hudba, tanec, klobása kmotrem, to je zatím tajemstvím. Ale diváci se určitě mohou těšit na CD ve slevě, na netradiční občerstvení, i na již populární a notně kujónskou tombolu.

29. 10. 2014 | středa | 10.00

Prasátko Pigy a průšvih s mapou
divadlo pro děti / 120 Kč / na sezení
Prasátko Pigy a průšvih s mapou Vstupenky


Pigy uvádí své první divadelní představení!
Prasátko Pigy a neposedný kocourek Vojta jsou velcí kamarádi, co se pořád pošťuchují a občas se dostanou do nějakého maléru. Nechte si od nich vyprávět příběh o průšvihu se zničenou mapou! Setkáte se s mnoha zvířátky z lesa, zažijete veršovanou palačinkiádu a nakonec můžete pomoct zničenou mapu opět obnovit!
Hrané divadlo s loutkami pro děti od 3 let.

Scénář: Tereza Karpianus
Režie: Jiří Šponar

Hrají: Hana Marie Maroušková, Václav Hanzl

29. 10. 2014 | středa | 20.00

Potlach: Pacifik + Pouta
uvádí Tony Linhart / 150 Kč / na sezení
Potlach: Pacifik + Pouta Vstupenky


Potlach je tradičním trampským programem, jehož první večer proběhl na scéně Malostranské besedy v roce 1971. Již v jeho premiéře hrála skupina Pacifik, která je dodnes stálicí tohoto programu a nejinak tomu bude i tentokrát.

30. 10. 2014 | čtvrtek | 20.30

Rezavá klec – 20 let / host: Bratři v triku
blues–rock / 150 Kč
Rezavá klec – 20 let / host: Bratři v triku Vstupenky


Kapela Rezavá klec vznikla v Brně dne 28. října L.P. 1994. Zakládající členové se znali již drahný čas, neboť pocházejí z jedné rozvětvené rodiny (RK tvoří bratranci a sestřenice). Zpočátku se ve tvorbě míchaly zejména komponenty folku a hard rocku. Později se muzika začala profilovat spíše do rockového písničkářství, někdy okořeněného funkem, blues, reggae a snad i keltskou muzikou.

Kapela od svého začátku až do roku 2001 pravidelně koncertovala v klubech a po festivalech po celé republice, často také se spřátelenými kapelami ECHT!, Bílá nemoc, Závodníci, Zelená pára a Oboroh. V roce 1997 jsme vydali první demo, v roce 1999 jsme dokonce hráli na miniturné ve Francii. V roce 2000 jsme pak vydali debutové album „The Rusty Cage“. Zakládající členové i stálí hosté působí v řadě dalších kapel (Bratři v triku, Závodní ovce,…). Od roku 2001 kapela působí jako občasné sdružení, které hraje zejména při svých výročích…v roce 2014 to je 20 let!

31. 10. 2014 | pátek | 20.30

Bran
190 Kč / na sezení
Bran Vstupenky


Slovo bran znamená v bretonštině havran a v keltských legendách je havran uváděn jako posel zpráv. V případě této kapely je havran poslem zpráv těch navýsost nejlepších. Bran, to je profesionální pojetí hudby vycházející ze starých bretaňských lidových motivů, dávných tanců a zpěvů moře. Moderní instrumentace je podpořena dynamickou a pulsující rytmikou. Osobitě zpracované tradiční tance a písně, doplněné vlastními skladbami členů kapely, vytvářejí zvláštní svět, ve kterém mají rozhodující slovo sny. Takové je i zatím poslední album „Le carnet noir“, které skupina nyní na svém turné propaguje.

Aktuálně

KONCERT ROBERTA KŘESŤANA V PŮVODNÍM TERMÍNU 10. LISTOPADU

Vážení a milí!

Koncert Roberta Křesťana a Druhé trávy, se nakonec uskuteční 10. listopadu 2014!!!

Omlouváme se za zmatky, ale vyšší moci někdy neporučíte. :)

Děkujeme za pochopení.
Martin Kráľovský

JÁRA CIMRMAN v Malostranské besedě

Začátkem října 2012 tomu bylo 45 let, co se v Malostranské besedě v Praze poprvé představilo Divadlo Járy Cimrmana. Stopy fiktivního českého génia, vynálezce, cestovatele a vlastence v tomto prostoru mapuje stálá expozice, kterou otevřeli protagonisté této scény. Relikvie, vystavené v uplynulých letech v suterénu rozhledny na Petříně, jsou instalovány ve všech prostorách tohoto objektu.

Buďte srdečně zváni!
Malostranská beseda

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Media Channel Advokacie Praha PPS Tarakan, a.s.

Partneři klubu

Stock Plzeň-Božkov M.S.A. production s.r.o. Agentura Delta – grafika, tisk, výroba reklamy PPS Zumtobel Lighting s.r.o.

Mediální partneři

Beat Radio Country radio Český rozhlas Regina

Spolupracujeme

Hudební klub Blues sklep Fringe Festival Praha United Island of Prague Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan Ája Dvořáčková – Photo & GraphicE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2014 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru