Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám
V nejbližší době

V nejbližší době

30. 7. 2015 | čtvrtek | 21.00

Racoon’s + Rising Spirits
reggae-dub / 100 Kč / na stání
Racoon’s + Rising Spirits Vstupenky


Kapela Racoon´s vznikla zvolna na podzim roku 2007. První impuls přišel ale asi o rok dříve, kdy se Láďa s Vářou potkali v jedné z četných pražských hospod. Tehdy, asi u čtvrtého piva padla věta: „Co kdybysme založili ňákou reggae kapelu?“ Otázka se setkala s úspěchem a po ročním klidu se konala první zkouška…

31. 7. 2015 | pátek | 21.00

Maraca
world music-psychedelic / 150 Kč / na sezení
Maraca Vstupenky


Skupina Maraca je ozdobou české hudební scény. Tenhle fakt, si uvědomí každý kdo slyšel některé z jejich alb, či viděl kapelu naživo. Maraca, která již svým předchozím albem Longe prokázala, že ve svém oboru patří k naší špičce worldmusic, a získala za ní nominaci na žánrovou Cenu hudební akademie Anděl 2004. Tentokráte si přizvala ki nahrávání nového alba indického kytaristu - Amita Chatterjee. Donedávna stálý člen The Zawinul Syndicate patří mezi absolutní kytarovou a pěveckou světovou špičku, spolupracuje s takovými veličinami jako je Sting nebo Carlos Santana. Zpěvačka skupiny Maraca Gabriela Vermelho získala prestižní Cenu Alfréda Radoka 2005 v kategorii talent roku za své účinkování v hudebním představení „Balada pro banditu“. „Starší album Longe už je opravdu hodně daleko“ říká leader skupiny Maraca Petr Filák „a doufám, že to z nového alba bude znát. Je o dost ostřejší a bez kompromisů. Navíc velkým vývojem prošla hlavně Gábina, což je vidět i na získaném ocenění za roli „čarodějnice“ Evy v Baladě pro banditu.“

1. 8. 2015 | sobota

zavřeno

zavřeno

2. 8. 2015 | neděle

zavřeno

zavřeno

3. 8. 2015 | pondělí | 21.00

Honza Jareš & Miki Nop
150 Kč / na sezení
Honza Jareš & Miki Nop Vstupenky


Honza se narodil v roce 1981 v Hradci Králové, své dětství prožil v Brně. Absolvoval základní školu pro nevidomé a souběžně Základní uměleckou školu v Brně - Králově Poli, obor zpěv a klavír. Poté se přestěhoval do Prahy a po několika letech soukromého hudebního vzdělávání byl přijat ke studiu na Pražské konzervatoři. Studium oboru populární zpěv zakončil absolutoriem v roce 2011 jako první nevidomý student v historii školy.

Ze základů vybudovaných na lidových písničkách se Honza postupně profiloval jako zpěvák a klavírista s širokým repertoárem zahrnujícím populární skladby českých i světových autorů. Tím se mu otevřela cesta k veřejnému vystupování nejrůznějšího druhu, pro nejrůznější publikum, s programem předem připraveným i reagujícím na přání posluchačů, bez možnosti schovat se za playback či alespoň nahlédnout do not. V roce 2008 vydal Honza své debutové album "Některý lidi" s písničkami Tomáše Kympla.

Vedle hudby má Honza i další zájmy. Jeho úplně největším koníčkem je cestování, do současné doby stihl navštívit přes 30 zemí. Neméně důležité místo v jeho životě zaujímá i sport, ať už se jedná o plavání, běh, jízdu na kole nebo lyžování.

4. 8. 2015 | úterý | 21.00

BLUES SESSION
150 Kč / na sezení
BLUES SESSION Vstupenky


Pokud mě paměť neklame, prapočátek Blues Sessionu spočívá ve volném večeru Pavla Bobka v Malostranské besedě na přelomu zimy a jara roku 80. Kalandra byl jedním z avizovaných hostů. Nejen proto, že hrával na Bobkových albech. Oba měli rádi rock and roll, folk-rock, to lepší z country. Tehdy ale další Pavlovi pozvaní z nějakých důvodů odpadli. A tak Petr do značné míry táhl vystoupení sám. Sypal z rukávu bluesovky, dylanovky, youngovky, taylorovky, lidovky. Ještě víc než hodinu po produkci taky v předsálí. Přesvědčivě a přitom nonšalantně. Jak to neodolatelně dělával na soukromých večírcích.
Šéf Malostranské Robert Radosta hned po vystoupení přiběhl s diářem v ruce a dohodl další termín ještě před koncem sezóny. Jenomže skoro na poslední chvíli se pak zase - Bůhví už proč - omluvil Bobek. Kalandra se nicméně rozhodl večer zachránit. With The Little Help From His Friends.
A tak jsme den či dva před oním zásadním pátkem seděli slunného dopoledne v obýváku spřízněného kytaristy Adiba Ghaliho na Červeném vrchu mezi instrumenty a aparaturami ve čtyřech. Tedy Petr, Adib, Pavel Skála a já. A lovili z paměti i z hromady elpéček repertoár. Kalandra dorazil poslední, obut do tehdy zcela nevídaných prošívaných "koňů", odžínovaný, dlouhovlasý, s kytarou v ruce a čertví, jestli dokonce ne s kloboukem na hlavě. Vyprávěl euforicky, že si ve Vokovicích stopnul nějakého tiráka a dojel tudíž na zkoušku ty dva tři kilometry stylově. Nevěděli jsme, zda to není jedna z jeho fantazií, do nichž se vciťoval tak, že v jeho mysli přecházely do reality, za níž by dal ruku do ohně. Ale to kerouackovské entréé nás každopádně pobavilo. A okouzlilo. To byl Petrův dar.
Průběh samotného koncertu se mi trochu mísí s těmi dalšími. Asi to byl mišmaš, vlastně trošku nalíznutý jam. I když se všechno točilo kolem Petra, fungovala přirozená demokracie. Kdo chtěl sólovat, sóloval ad libitum, kdo si chtěl zazpívat, nic mu nebránilo. Jakž takž jsme měli cosi připravené - a ne všechno mohlo optimálně vyjít. Přišli si neplánovaně zahrát další muzikanti, protože Petr míval ve zvyku zvát k jammování kdekoho, to byla vlastně podstata toho právě se rodícího podniku. Zřejmě v tom večírku byla jakási autenticita.

Ale podrobnosti už vážně nevím. Je ovšem prokazatelné, že jsme se pak po konzumaci v Besedě přesunuli mejdanovat na blízké Zámecké schody k Michalu Ambrožovi, jednomu z jammistů a zásadních kamarádů.
A počátkem léta mi pak volal vzrušenej Kalandra: "Hele, máme datum v září Na Chmelnici!". A ať prý ihned vymyslím název kapely, plakáty se právě posílají do tiskárny. Že by to bylo napsané jen na něho, rázně odmítl. Zazvonil jsem tudíž po pěti minutách nazpátek: "Blues Session. Nic jinýho mě takhle rychle nenapadá."

"Jo, to je dobrý" řekl Petr. A už to zůstalo.

Zavzpomínal Ondřej Konrád

5. 8. 2015 | středa | 21.00

Bran & Dewi Pajot (CZ/F)/ support: Capitaine Etc. (CH)
190 Kč / na sezení
Bran & Dewi Pajot (CZ/F)/ support: Capitaine Etc. (CH) Vstupenky


Slovo bran znamená v bretonštině havran a v keltských legendách je havran uváděn jako posel zpráv. V případě této kapely je havran poslem zpráv těch navýsost nejlepších. Bran, to je profesionální pojetí hudby vycházející ze starých bretaňských lidových motivů, dávných tanců a zpěvů moře. Moderní instrumentace je podpořena dynamickou a pulsující rytmikou. Osobitě zpracované tradiční tance a písně, doplněné vlastními skladbami členů kapely, vytvářejí zvláštní svět, ve kterém mají rozhodující slovo sny. Takové je i zatím poslední album „Le carnet noir“, které skupina nyní na svém turné propaguje.

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Hlavní partner Malostranské besedy

Media Channel

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Advokacie Praha PPS Tarakan, a.s.

Partneři klubu

Stock Plzeň-Božkov M.S.A. production s.r.o. Agentura Delta – grafika, tisk, výroba reklamy PPS

Mediální partneři

Beat Radio Country radio Český rozhlas Regina

Spolupracujeme

Hudební klub Blues sklep Fringe Festival Praha United Island of Prague Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan Ája Dvořáčková – Photo & GraphicE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2015 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru