Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám

V nejbližší době

10. 2. 2016 | středa | 20.30

Ivan Hlas Trio
folk–rock / 190 Kč (předprodej) – 220 Kč (na místě) / na sezení
Ivan Hlas Trio Vstupenky


Říká se, že Ivan Hlas je jediný český písničkář, který umí psát nejen o nešťastné, ale i o šťastné lásce. Možná na tom něco bude – tohle téma je pro něj celoživotní jedničkou, a ačkoli je svými kořeny bluesman, pocházející z pražské čtvrti, tomuto žánru zasvěcené už od konce 60. let, tedy z Hanspaulky, v jeho rukopisu žádné beznadějné stížnosti nenajdete.

Po dlouhých letech se v poslední době Ivan Hlas vrátil do klubů s menší muzikantskou sestavou. V triu jej skutečně kongeniálně doprovázejí kytarista Norbi Kovács a violoncellista Jaroslav Olin Nejezchleba. Ale i když se hraje na akustické nástroje, žádné bezzubé „kotlíkaření" nečekejte. Všichni tři muzikanti jsou rockeři, kteří se nezapřou ani po „vytažení ze zásuvky".

11. 2. 2016 | čtvrtek | 20.30

Ester Kočičková & Luboš Nohavica
šansonový večer / 200 Kč / na sezení
Ester Kočičková & Luboš Nohavica Vstupenky


Ester Kočičková v roli zpěvačky a textařky a zpívající skladatel a klavírista Lubomír Nohavica tvoří téměř dvacet let pozoruhodnou autorsko-interpretační dvojici, o jejíž existenci se ovšem z médií příliš seriózního nedozvíte. Asi, že Lubomír není Jaromír a Ester bývá ukládána do škatulky Komik v sukních. Přesto mají věrné posluchače po celé republice a pražské publikum je mohlo dlouho pravidelně vídat v Salmovské literární kavárně. Tu teď mění za větší a vyšší pódium Malostranské besedy, aby pustili nové podněty a svěží vítr do svého „manželství v písních“- v písních s důrazem na text, jak oba šansonům říkají. A oba se také poctivě snaží vyhýbat se slovním i hudebním klišé, která tenhle žánr charakterizují.

V průběhu vzácně komorního recitálu uslyšíte skladby osvědčené a žádané, ale i ty úplně nové, z připravovaného pátého alba. Višničkou na dortu večera se pak jistě stane vystoupení atraktivního hosta, jehož jméno však zůstane tajemstvím do poslední chvíle…

12. 2. 2016 | pátek | 19.30

Svatovalentinský karneval
100 Kč / na stání
Svatovalentinský karneval Vstupenky


Portugalské centrum v Praze a Malostranská beseda srdečně zvou na další nezapomenutelný ročník karnevalové noci s maskami, koktejlem caipirinha, tombolou a živou hudbou. Letošní karneval bude v duchu žhavého tance z brazilského Severovýchodu s názvem forró. Malostranskou besedu roztančí kapela brazilského hudebníka žijícího v Praze Giovanniho Mazzioty Annima e o seu Forró Apertado. Pro zájemce bude připraven také workshop tance forró se zkušenými lektory z Forró Prague Group.
O afterparty se postará DJ Monstro.

Jako každý rok bude oceněn nejoriginálnější převlek a mnoho cen čeká na vylosované v tombole!!

13. 2. 2016 | sobota | 20.30

MIB Quartet / host: Simona Babčáková
koncert se koná v rámci projektu Mladostranská beseda / 199 (předprodej) – 249 (na místě) / na sezení
MIB Quartet / host: Simona Babčáková Vstupenky


MIB Quartet je mladé moderní dynamické smyčcové kvarteto složené z profesionálních hudebníků. V jeho širokém repertoáru naleznete hudbu mnoha stylů, od jazzu, rocku, popu, přes blues až k vážné hudbě. Základem repertoáru jsou vlastní aranže.

Neváhejte a volejte! Kvarteto účinkuje nejen na koncertech, ale i na svatbách, rautech, golfových turnajích, oslavách a jiných akcích v ČR i zahraničí. Chcete-li obohatit Vaši akci netradičním zážitkem, je MIB Quartet tou správnou volbou. Samozřejmostí je sestavení hudebního programu přímo na míru dle Vašich přesných požadavků.

14. 2. 2016 | neděle | 19.30

Kolega Mela Gibsona - One Man Show Martina Trnavského
divadelní představení / 300 Kč / na sezení
Kolega Mela Gibsona - One Man Show Martina Trnavského Vstupenky


Komorní příběh jednoho herce. Začíná ve chvíli, kdy je hlavní hrdina, druhořadý herec provinčního divadla, zatčen za loupežné přepadení banky a vyslýchán policií. Během necelé hodiny a půl nám povypráví svůj příběh, během něhož se dozvíme nejen o jeho pohnutém hereckém i osobním životě, ale i jak se jednou setkal v letadle z Kanady do Frankfurtu s Melem Gibsonem a to jej zasáhlo na celý život.

Divadelní spolek Frída, se souhlasem autora, připravil toto monodrama přímo na tělo protagonistovi Martinovi Trnavskému. Text byl aktualizován a přenesen do českých reálií. S písničkami a tanečními kreacemi je skvělým zážitkem s překvapivou pointou.

Jedná se o komedii - One man show, která se stane třináctým autorským představením Divadelního spolku Frída.

Scénář: Tomasz Jachimek
Překlad a úprava: Martin Trnavský
Režie: Jakub Nvota
Hudba: Kamil Mikulčík
Scéna a kostýmy: Diana Strauszová
Hrají: Martin Trnavský

15. 2. 2016 | pondělí | 20.30

Fragile (SK)
a capella / 250 (předprodej) – 300 (na místě) / na stání!
Fragile (SK) Vstupenky


FRAGILE – slovenská vokální hudební skupina, kterou tvoří osobnosti známé z televizních obrazovek a divadel. Věnuje se interpretaci známých hitů, bez hudebního doprovodu (tedy „a capella“). Tímto je specifická. Patří nejen ke slovenské, ale bez nadsázky i k evropské špičce. Již třetím rokem vystupuje v projektu Hlasy společně s československou legendou Richardem Müllerem v desítkách měst Čech a Slovenska. Představení FRAGILE jsou plné nejen výborné hudby, ale také skvělého humoru. Díky tomu máte šanci zažít s FRAGILE neopakovatelný večer plný jedinečné zábavy. Energie, kterou Vám členové skupiny odevzdají z pódia se dá jenom velmi těžko popsat slovy. Musíte ji prostě zažít na vlastní kůži!

16. 2. 2016 | úterý | 19.30

Stařenky
170 Kč / na sezení
Stařenky Vstupenky


Snad to již ani není pravda - před čtyřicetipěti lety Schovanky - dnes Stařenky. Trefný název - co myslíte? Jsme to však stále my - jak by řekl Jára Cimrman - sice trochu zestárlé, ale stále šarmatní.

Po několikaleté pauze jsme se v roce 1995 při příležitosti vydání našich „sebraných“ nahrávek z české televize na CD, opět chopily našich již dávno odložených nástrojů. Bylo třeba, abychom živě zahrály na křtu desky. A šlo to… sice ztuha, ale vystoupení jsme zvládly. A tak jsme si začaly pravidelně jen tak pro sebe doma muzicírovat.

V roce 2003 jsme na naléhání našich věrných příznivců přijaly pozvání skupiny Scarabeus ke společnému vystoupení v Malostranské Besedě, kde jsme před mnoha lety začínaly jako Schovanky. A protože reakce publika byla příznivá, bylo rozhodnuto – budeme zase hrát. Žádné fortissimo, pěkně „piánko“, jak se na náš věk sluší. Jen několik vystoupení ročně. V Praze hrajeme nejčastěji v divadle Na Prádle, v Malostranské Besedě, v hudebním klubu Carpe Diem, v kulturním zařízení Mlejn, v Domě barikádníků (Barča), v Mánesu. Koncertujeme však běžně i mimo Prahu.

Upravily jsme repertoár a ke svým původním „schovankovským“skladbám jsme přidaly mnoho dalších. Nehrajeme dnes již jen bluegrass, rády zabrousíme například do folku nebo blues. Někdy hrajeme jako hostující kapela, jindy je to stejně jako zamlada samostatný celovečerní koncert. Zatím se důsledně držíme zásady hrát pouze na akustické nástroje a ovládáme jich zatím celkem 10. Koncerty si samy uvádíme a nebojíme se na sebe „prásknout“ i to, co většina žen přísně tají, a tak bývá nálada v hledišti i na jevišti velmi příjemná a veselá.

Aktuálně

UZAVŘENÍ POKLADNY – ÚNOR 2016

Ve dnech 12., 14. a 18.2. února 2016 bude pokladna klubu z organizačních důvodů uzavřena.

Děkujeme za pochopení.
Ticketstream

Předprodej vstupenek – BŘEZEN 2016

Předprodej vstupenek na měsíc BŘEZEN 2016 spuštěn!

Těšíme se na Vás!
Martin Kráľovský

Vstupenky na Čechomor a Olympic

Od 1. února jsou pro vás k dispozici vstupenky na koncert Čechomoru (20. dubna) a kapely Olympic (28. dubna).

Pokud budete mít zájem, volejte nebo pište na pokladnu Malostranské besedy.

telefon: 257 409 123
e–mail: pokladna@malostranska-beseda.cz

Děkujeme!
Martin Kráľovský

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Hlavní partner Malostranské besedy

Media Channel

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Advokacie Praha PPS Tarakan, a.s.

Partneři klubu

Stock Plzeň-Božkov M.S.A. production s.r.o. Agentura Delta – grafika, tisk, výroba reklamy PPS

Mediální partneři

Beat Radio Country radio Český rozhlas Regina

Spolupracujeme

Hudební klub Blues sklep Fringe Festival Praha United Island of Prague Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan Ája Dvořáčková – Photo & GraphicE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2016 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru