Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám
V nejbližší době

V nejbližší době

29. 1. 2015 | čtvrtek | 20.30

Poletíme?
banjo punk / 150 Kč (předprodej) – 190 Kč (na místě) / na stání
Poletíme? Vstupenky


Poletíme? kladou důraz na vtipné, poetické a současně přímočaré texty. Odlehčenou formou vypráví o složitých nebo smutných věcech, přesto však dýchají barevnou a veselou náladou a jsou plné svižné rytmiky. Na koncertech se budete smát, tančit nebo vám přeběhne mráz po zádech, když v písni pojmenují váš problém.
S Poletíme? se rozhodně nudit nebudete, což mohou potvrdit návštěvníci festivalů United Islands, Colours of Ostrava, Jam Rock, Rock for People, Trutnov a dalších.
Už jen díky netradičnímu nástrojovému obsazení, se kterým kapela dobře zvládá punk, stejně jako jazz. Jejich hudbu si na internetu stáhlo již více než 20.000 lidí. Kapelníkem, hráčem na banjo, zpěvákem, textařem a zásadní osobností kapely je výtvarník Rudolf Brančovský. Umělcův netrénovaný hlas stále více poškozený kouřením a pitím stojí na podiu stejně sebejistě, jako starý kapitán dávné plachetnice pevně rozhodnutý obeplout svět. Jeho posádku pak tvoří pětice mořských vlků, kteří vědí přesně, co mají dělat, aby plavba dopadla dobře. Přes fakt, že lodě většinou cestují vodou, se tito námořníci nevzdávají naděje, že jednou s touto lodí opravdu poletí!

30. 1. 2015 | pátek | 20.00

Improliga – dobrodružstí divadelní improvizace / Praha vs. Brno
120 Kč – 80 Kč (studenti) / na sezení
Improliga – dobrodružstí divadelní improvizace / Praha vs. Brno Vyprodáno


Zápas v improvizaci – Improvizace jako hokejový zápas. Dva týmy hráčů, nesmlouvavý rozhodčí a diváci, kteří hlasují jaký tým se je více zaujal! přijďte fandit, hlasovat, zapískat si na rozhodčího a hlavně vymýšlet témata improvizací. Tento večer bude na divácká témata a jaké bude skóre to záleží na vás:))) Hrají týmy z Improliga.cz

CO JE TO IMPROLIGA?
Improliga je malinko o sportu, ale především o divadle. Dva týmy se navzájem utkávají v improvizacích na divácká témata. Cílem NENÍ navzájem se vyřadit, ale SPOLEČNĚ vytvářet kvalitní improvizaci, mít radost ze hry, moci si kdykoliv zahrát/zaimprovizovat s různými týmy z různých mést. Hráči hrají SPOLU, a ne PROTI SOBĚ. Nestranný hlavní rozhodčí a jeho dva pomocníci dohlížejí na dodržování etických a improvizačních pravidel ustanovených Českou Improvizační ligou – Improligou. Ve hře existuje tajné trojspojenectví obou týmů mezi sebou a diváky, jež tvoří opozici proti přísnému a nesmlouvavému tandemu tří rozhodčích (hlavní a dva pomocní). Jde o hru, chuť improvizovat, naslouchat kolegům z vlastního i opačného týmu a SPOLEČNĚ si zahrát.

31. 1. 2015 | sobota | 11.00

Prasátko Pigy a průšvih s mapou
divadlo pro děti / 120 Kč / na sezení
Prasátko Pigy a průšvih s mapou Vstupenky


Pigy uvádí své první divadelní představení!
Prasátko Pigy a neposedný kocourek Vojta jsou velcí kamarádi, co se pořád pošťuchují a občas se dostanou do nějakého maléru. Nechte si od nich vyprávět příběh o průšvihu se zničenou mapou! Setkáte se s mnoha zvířátky z lesa, zažijete veršovanou palačinkiádu a nakonec můžete pomoct zničenou mapu opět obnovit!
Hrané divadlo s loutkami pro děti od 3 let.

Scénář: Tereza Karpianus
Režie: Jiří Šponar

Hrají: Hana Marie Maroušková, Václav Hanzl

31. 1. 2015 | sobota | 20.30

Ester Kočičková & Luboš Nohavica
šansonový večer / 200 Kč / na sezení
Ester Kočičková & Luboš Nohavica Vstupenky


Ester Kočičková v roli zpěvačky a textařky a zpívající skladatel a klavírista Lubomír Nohavica tvoří téměř dvacet let pozoruhodnou autorsko-interpretační dvojici, o jejíž existenci se ovšem z médií příliš seriózního nedozvíte. Asi, že Lubomír není Jaromír a Ester bývá ukládána do škatulky Komik v sukních. Přesto mají věrné posluchače po celé republice a pražské publikum je mohlo dlouho pravidelně vídat v Salmovské literární kavárně. Tu teď mění za větší a vyšší pódium Malostranské besedy, aby pustili nové podněty a svěží vítr do svého „manželství v písních“- v písních s důrazem na text, jak oba šansonům říkají. A oba se také poctivě snaží vyhýbat se slovním i hudebním klišé, která tenhle žánr charakterizují.

V průběhu vzácně komorního recitálu uslyšíte skladby osvědčené a žádané, ale i ty úplně nové, z připravovaného pátého alba. Višničkou na dortu večera se pak jistě stane vystoupení atraktivního hosta, jehož jméno však zůstane tajemstvím do poslední chvíle…

1. 2. 2015 | neděle | 20.00

Rendez-vous s Radkou Fišarovou
šansonový večer / 200 Kč / na sezení
Rendez-vous s Radkou Fišarovou Vstupenky


Radka Fišarová se již řadu let věnuje francouzskému šansonu. Vysloužila si i pojmenování "česká Edith Piaf". Se svým programem francouzských písní (vedle E.Piaf např. M.Mathieu, Ch.Aznavour, B.Charest atd.) a filmové hudby vystupuje s vynikajícím běloruským akordeonistou Aliaksandrem Yasinskim a Jazzovým kvintetem Vladimíra Strnada (J.Greifoner, T.Vokurka, M.Linka). Nyní přichází s novým, česko-francouzským programem z nového CD Rendez-vous, který nese krom hudby francouzských skladatelů také velkou část vlastní autorské šansonové tvorby.

2. 2. 2015 | pondělí | 20.30

Hana Robinson Trio
150 Kč / na sezení
Hana Robinson Trio Vstupenky


Hana Robinson je českou zpěvačkou, klavíristkou a skladatelkou, která vystudovala prestižní hudební instituci ve Spojených Státech, Berklee College of Music v Bostonu. Tato škola je světově proslulá zejména pro svou kvalitu v oblasti jazzové hudby a každoročně se umisťuje mezi třemi nejlépe hodnocenými školami v tomto oboru na světě. Díky studijním zkušenostem skládá Hana hudbu pro své texty, ale také pro jiné textaře jako je například Michal Horáček.

Po studiu ve Spojených státech žila Hana ve Spojeném království, kde se také vdala a přijala anglické příjmení. V roce 2007 si Hanu ke spolupráci vybral již zmiňovaný textař Michal Horáček na své album Ohrožený druh, které bylo v roce 2009 oceněno cenou Anděl a Deskou roku a stalo se nejprodávanějším albem roku. Hana je na Ohroženém druhu autorkou hudby tří písní, jednu složila pro Natálii Kocábovou a dvě zpívá sama. Nejznámější je duet Bellissima, ve kterém Hanu doplňuje frontman skupiny Kryštof Richard Krajčo. Projekt Ohrožený druh měl také téměř tři roky úspěšné koncertní provedení, kde Hana vystupovala spolu s dalšími pěti talentovanými zpěvačkami.

V roce 2009 založila pop jazzové trio Hana Robinson Trio, kde ji skvěle doplňuje dlouholetý saxofonista Hany Hegerové a Lucie Bílé František Kop a kontrabasista Originálního Pražského Synkopického orchestru Antonín Šturma. Repertoár tvoří převážně Haniny písně a skladby a jazzové standardy. V roce 2011 Hana vydala své první sólové album v češtině s názvem Brouk v hlavě, které sklízí pozitivní ohlasy jak u odborného tak u veřejného publika. Album je ovlivněno řadou žánrů, zejména však jazzem, popem a šansonem. V současné době Hana připravuje druhé sólové album, kde vedle svých českých písní představí také vlastní jazzové písně v anglickém jazyce. Dvojalbum vzniká částečně v anglickém Brightonu a v Praze a vyjde na jaře příštího roku.

Hana vystupuje také v rámci koncertů dalších významných interpretů. Například před více než tisícovým obecenstvem na koncertě Lucie Bilé v Boskovicích, na vyprodaném galakoncertě Karla Gotta v Boby centru v Brně nebo jako host Věry Špinarové.

3. 2. 2015 | úterý | 20.00

7 pádů Honzy Dědka: Elis, Adela Banášová, Marek Taclík a Robert Záruba
talk show / 200 Kč / na sezení
7 pádů Honzy Dědka: Elis, Adela Banášová, Marek Taclík a Robert Záruba Vstupenky


Po dvou a půl letech se vrací talk show hudebního publicisty Honzy Dědka zpět do Malostranské besedy!E-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2015 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru