Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám
V nejbližší době

V nejbližší době

22. 8. 2019 | čtvrtek | 21.00

Lili Marlene
futuristický šanson / 200 Kč (v předprodeji) 230 Kč (na místě) / na sezení a stání
Lili Marlene Vstupenky


Hudební skupina Lili Marlene je autorským projektem klávesisty a kapelníka Martina Němce (Precedens), který by se snad dal nazvat „futuristickým šansonem“. Seskupení vévodí expresivní alt zpěvačky Dáši Součkové, která mimo jiné slavila před časem úspěch u publika i kritiky při koncertech v Argentině. Hudba a texty Martina Němce se odehrávají na pomyslném průsečíku pouličních balad začátku minulého století se současnými trendy elektroniky a rocku.

28. 8. 2019 | středa | 21.00

Juwana Jenkins and Her All Star Mojo Band (USA/CZ)
blues - soul / 275 Kč v předprodeji 300 Kč na místě / na stání a k tanci
Juwana Jenkins and Her All Star Mojo Band (USA/CZ) Vstupenky


Soul that’s Motown-inspired, Stax-fired, rock-led and Philly-bred to funky grooves that move your shoes and lift your blues!

Get your favorite friends together and join the party led by Juwana Jenkins, an African-American female singer, songwriter and performer from Philadelphia who delights and uplifts audiences across the world with her unmistakable soulful lyrics, raw performances and very rich delivery of her own original music as well as classic blues, soul, gospel, and funk-influenced tunes. As a charismatic, highly dynamic vocalist, Juwana has served as a front-woman for bands, most notably, her own backing All-Star Mojo Band. Her much-acclaimed collaboration with noted harmonica player Charlie Slavik, The Blues Keeps You Alive (Charisma Records, 2012), garnered the attention of music critics and earned Jenkins the title of “Blues Queen”. Known for her trademark fiery, feel-good and energetic performances, Juwana embarked on her solo career with the debut single, Long Time.

Juwana Jenkins (US) – vocals; Steve Walsh (US) – guitar; Charlie Slavik – harmonica; Adam Nohavica – bass; Tomas Vokurka – drums

29. 8. 2019 | čtvrtek | 21.00

Kdotořek + Meccaverius Society
crossover alter nativ / 100 Kč / na stání
Kdotořek + Meccaverius Society Vstupenky


KDOTOŘEK - crossover alter nativ.
Meccaverius society - mess rocková parta z Prahy. Temná stage a psychedelické projekce. Instrumentální post-rock

1. 9. 2019 | neděle | 20.30

Original Sky band
rock / na stání
Original Sky band Dobrovolné


Skupina vznikla v roce 2001 pod názvem Sky Band při stejnojmenném společensko-kulturně – sportovním centru na Brumlovce s názvem Sky club.
V původní sestavě, Jan Hejma doprovodná kytara zpěv, Petr Hejma – klávesové nástroje, Miroslav Koch – sólová kytara, Jirka Ďurovič - basová kytara a Pavel Skála – bicí, zahrála skupina v rámci oslavy 10. výročí založení Sky clubu v roce 2002 svůj historicky první koncert.
V dnešní době nese skupina název Originál Sky Band, který navazuje nejenom na tradici stejnojmenného clubu, ale současně potvrzuje, že originál je opravdu pouze jeden.
OSB koncertovalo v různých drobných obměnách zejména v Malostranské Besedě (téměř pravidelné koncerty Vánoční a Májové), v loděnici CERE, v hotelu Loreta ….
V dnešní době hraje Originál Sky Band v sestavě:
Jan Hejma – kytara, zpěv,
Jarda Hašek – zpěv, kytara,
Jirka Horák – basová kytara,
Robin Kačerovský – bicí.

2. 9. 2019 | pondělí | 20.30

Robert Křesťan a Druhá tráva
Bluegrass / 450 Kč / na sezení
Robert Křesťan a Druhá tráva Vstupenky


Historie Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků. Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky - autorská a interpretační výjimečnost zpěváka, textaře a překladatele Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny. Kapela Druhá tráva byla hned od svého vzniku řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Přestože bývá často označována jako bluegrassová, už od počátku existence mixuje více stylů. Bluegrass odkazuje spíše na předchozí angažmá několika členů skupiny u brněnských Poutníků. Druhá tráva dosud vydala 18 alb v Čechách i USA a je několikanásobným držitelem ocenění APH Anděl v kategorii Folk a Country. Kromě toho někteří členové kapely realizují i své sólové nahrávací projekty.

3. 9. 2019 | úterý | 20.30

Robert Křesťan a Druhá tráva
Bluegrass / 450 Kč / na sezení
Robert Křesťan a Druhá tráva Vstupenky


Historie Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků. Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky - autorská a interpretační výjimečnost zpěváka, textaře a překladatele Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny. Kapela Druhá tráva byla hned od svého vzniku řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Přestože bývá často označována jako bluegrassová, už od počátku existence mixuje více stylů. Bluegrass odkazuje spíše na předchozí angažmá několika členů skupiny u brněnských Poutníků. Druhá tráva dosud vydala 18 alb v Čechách i USA a je několikanásobným držitelem ocenění APH Anděl v kategorii Folk a Country. Kromě toho někteří členové kapely realizují i své sólové nahrávací projekty

4. 9. 2019 | středa | 20.30

Pocta Zuzaně Navarové - Markéta Burešová a Mário Bihári
večer s písněmi Z. Navarové / 250 Kč / na sezení
Pocta Zuzaně Navarové - Markéta Burešová a Mário Bihári Vyprodáno


Zuzana Navarová stihla za necelých 25 let své hudební kariéry vytvořit nesmrtelný odkaz. Hudební barevnost a silné výpovědi jejích textů dál rezonují i roky po jejím odchodu.
Na koncertě zazní její nezapomenutelné písně v podání šansoniérky Markéty Burešová a Mária Biháriho v doprovodu Petry Bílkové ( piano)

Aktuálně

Prázdninový provoz pokladny

Vážení návštěvníci pokladna bude během srpna, vzhledem k prázdninovému provozu uzavřená v následujících dnech:
Nedělě 4.8.
Úterý 6.8.
Sobota 10.8.
Neděle 11.8.
Pátek 16.8.
Neděle 18.8.
Úterý 20.8.
Sobota 24.8.
Neděle 25.8.
Pondělí 26.8.
Sobota 31.8

Děkujeme

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Hlavní partner Malostranské besedy

Media Channel

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Advokacie Praha PPS J&T Bank Skupina ČEZ

Partneři klubu

Stock Plzeň-Božkov M.S.A. production s.r.o. Agentura Delta – grafika, tisk, výroba reklamy PPS Prague Boats J&T Bank

Mediální partneři

Beat Radio Country radio Český rozhlas Regina Radiohouse

Spolupracujeme

Fringe Festival Praha Sdružení občanů a přátel Malé Strany a HradčanE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2019 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru