Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám

V nejbližší době

1. 10. 2014 | středa | 20.30

Čechomor
350 Kč (předprodej) – 390 Kč (na místě) / na stání
Čechomor Vstupenky


Čechomor je česká hudební skupina založená na jaře roku 1988 původně jako volné sdružení muzikantů hrajících kramářské písně s názvem I. Českomoravská nezávislá hudební společnost. Po roce 1994 přešla skupina z čistě akustického pojetí do elektrické podoby. Po vydání třetího alba „Čechomor“ byl název skupiny zkrácen taktéž na Čechomor…

Čechomor v průběhu svého působení projel celou Evropu, severní Ameriku a Rusko, spolupracoval s divadlem Na Palmovce, bratry Formany, divadlem Continuo a dalšími.

2. 10. 2014 | čtvrtek | 20.30

Vltava – natáčení live DVD!
230 Kč / na stání
Vltava – natáčení live DVD! Vstupenky


Vltava je považována za jednu z nejoriginálnějších kapel na české hudební scéně. Toto přízvisko si vysloužila nejen neobvyklou poetikou mnohoznačných textů, ale také svým zcela nezaměnitelným hudebním stylem, který dokonale souzní s charismatickým hlasem Roberta Nebřenského. Produkci Vltavy nejstručněji vystihuje slogan "Česká poezie - světová hudba". Koncerty skupiny jsou proslulé uvolněnou atmosférou, prostorem pro improvizaci a skvělými instrumentálními výkony. S nedávným návratem dechových nástrojů nabídne Vltava svůj původní legendární sound a obměněný repertoár, kde zazní aktuální skladby i největší hity kapely!

Robert Nebřenský je známý i na poli hereckém, kromě kultovního divadla Sklep je též úzce spjatý s televizní a filmovou tvorbou. Aktuálně ho mohou vídat na televizních obrazovkách příznivci seriálu Vinaři, do kin pak vstupuje v roli otce hlavního hrdiny Adama (Vladimír Polívka) v novém Špačkově filmu Místa.

3. 10. 2014 | pátek | 20.30

Krausberry
190 Kč / na stání
Krausberry Vstupenky


„Ivane, Richarde, Mário
nezajdem večer na pivo?“
„Jo, jo, to by šlo. A kam?“
„Do Houtyše, kam jinam!“
„Hele, to chce buben a kytaru,
dáme blues, tak nějak postaru.
Jo, a taky nebudeme bez zpěvu,
přijde Martin, právě sestavuje kapelu.“
Tak takhle jednou v neděli
vznikly skvělý Krausberry…

4. 10. 2014 | sobota | 20.30

Faust – 30 let kapely
hard rock / 150 Kč
Faust – 30 let kapely Vstupenky


Faust je kapela stará 30 let!

Zkušebnu jsme měli na Karlovo náměstí, z toho plyne název. Složení se během let měnilo a nakonec se ustálilo na: Michal Zlámal (kytara,zpěv), Marek Jansa (kytara), Petr Makovička (bicí), Pavel Havránek (basa) a Karel Kavlík (zpěv). V této sestavě hrajeme cca posledních 8 let. Máme za sebou každoroční výjezdy na regionální festivaly do Polska a Německa. V Česku jsme v létě hráli s Hudbou Praha na festivalu ve Lčovicích a běžně hrajeme po klubech, naposledy skvělý klub "Ponorka" v Olomouci. Hudba i texty jsou, mimo asi třech písniček, původní. Vydali jsme si sami 2 CD, "Bujaré diaré" a Faust výběr.

5. 10. 2014 | neděle | 19.30

Kašpaři z Mezihoří: Postel pro Anděla
divadelní představení / 100 Kč
Kašpaři z Mezihoří: Postel pro Anděla Vstupenky


Počátky novodobé činnosti hereckého ansámblu se datují cca do roku 2004. V tomto roce se plánovaly co nejdůstojnější oslavy 75letého výročí založení Svazu dobrovolných hasičů. Současný principál souboru tehdy přislíbil nastudování pohádky pro děti. Tento záměr se všem zamlouval a ihned se započalo s přípravami. Znamenalo to vybrat pohádku, zájemce o herecké role, ale také připravit scénu a kostýmy. První pohádka, kterou jsme nastudovali, byla Princezna Koloběžka podle J. Wericha. Text doznal značných změn už proto, že jsme chtěli uspokojit co nejvíce zájemců o hraní. Kostýmy byly vyrobeny svépomocí a snad proto, že byly dělány s láskou a nadšením, byly úžasné. Pohádka měla obrovský úspěch a abychom uspokojili všechny diváky, v den oslav jsme museli uspořádat dvě představení.

Druhou pohádkou byla Anka a loupežníci od Chlumu. I tato pohádka se v den premiéry dočkala hned další reprízy.

Před nastudováním další pohádky došlo ke změnám v souboru, neboť generace mladých nadšenců se proměnila. Přesto základ souboru zůstal. V pořadí třetí titul byl Z deníku kocoura Modroočka. Šlo opět jako v předchozích případech o kompletně přepracovaný původní text dvou sloučených pohádek, do kterých byly přidány principálem písničky. Tato pohádka zůstává stále ne repertoáru, i když plánujeme nastudování nové hry.

Během působení souboru v naší malé vesničce došlo postupně k řadě vylepšení, která umožňují zkvalitnění divadelní práce. Divadelní scéna, která pamatuje ještě působení ochotnického souboru v daleké minulosti, byla vybavena novou podlahou, oponou a konstrukcí, která umožňuje hrát představení i v blízkém okolí , kde je často k dispozici jen hospodský sál. Výtvarné provedení kulis je jednou z nejpůsobivějších věcí, které obdivují naši diváci. Z grantu, který poskytla obec Soběhrdy , se pořídila zvuková aparatura a scénická osvětlovací tělesa.

Činnost souboru byla v roce 2007 oceněna diplomem středočeského hejtmana Petra Bendla. Soubor Kašpaři z Mezihoří chce pracovat na dalších projektech. Chceme se představit také dospělým divákům a zároveň potěšit malé vděčné diváky, kteří jsou pro nás prioritou.

6. 10. 2014 | pondělí | 20.30

Lili Marlene
futuristický šanson / 150 Kč / na sezení & stání
Lili Marlene Vstupenky


Hudební skupina Lili Marlene je autorským projektem klávesisty a kapelníka Martina Němce, který by se snad dal nazvat „futuristickým šansonem“. Seskupení vévodí expresivní alt zpěvačky Dáši Součkové, která mimo jiné slavila před časem úspěch u publika i kritiky při koncertech v Argentině. Hudba a texty Martina Němce se odehrávají na pomyslném průsečíku pouličních balad začátku minulého století se současnými trendy elektroniky a rocku.

7. 10. 2014 | úterý | 20.30

HROMOSVOD – 20 let + hosté
folk–rock / 130 Kč (předprodej) – 180 Kč (na místě) / na sezení
HROMOSVOD – 20 let + hosté Vstupenky


Pražský folk-rockový Hromosvod oslaví 7. října dvě dekády existence. Zřejmě nejmladší tuzemská dvacetiletá kapela (s věkovým průměrem 33 let) sezve za tím účelem do Malostranské besedy stádo bývalých členů a pod taktovkou kapelníka Ondřeje Fencla provede publikum celou dvacetiletkou – od telecích začátků až po současné dospělé písničky, které Hromosvod připravuje pro budoucí čtvrté album Divoký ticho Žižkova.
Skupina hraje našlapaný písničkový folk-rock, který se díky nástrojovému obsazení a aranžérské pestrosti (virtuózní housle) mírně vymyká tradičním proudům, ale nesklouzává do intelektuálního rozjímání o smyslu všeho a ničeho. Z někdejší „kinderfolkové“ skupiny se s léty stal ostřílený band (zúčastnění muzikanti hrají m.j. s Inflagranti, 5P Luboše Pospíšila nebo Marsyas), uchovává si ale mladický švih.
Hromosvod má za sebou 400 koncertů, koncertní kooperaci s Jablkoní či V. Mišíkem, v posledních letech spolupracuje jako doprovodná kapela s Vladimírem Mertou.

Aktuálně

Veřejná debata studentů s Antonínem Kratochvílem

Vážení přátelé.

Dovolte nám pozvat Vás na veřejnou debatu studentů s Antonínem Kratochvílem, která se uskuteční 2. října 2014 od 15.00, v Galerii Malostranské besedy.

Téma debaty bude Dogma české společnosti.

Těšíme se na Vás.
Malostranská beseda

Předprodej – LISTOPAD 2014

Předprodej vstupenek na měsíc listopad 2014 bude zahájen 6. 10. 2014 v 18.00.

Martin Kráľovský, MB

JÁRA CIMRMAN v Malostranské besedě

Začátkem října 2012 tomu bylo 45 let, co se v Malostranské besedě v Praze poprvé představilo Divadlo Járy Cimrmana. Stopy fiktivního českého génia, vynálezce, cestovatele a vlastence v tomto prostoru mapuje stálá expozice, kterou otevřeli protagonisté této scény. Relikvie, vystavené v uplynulých letech v suterénu rozhledny na Petříně, jsou instalovány ve všech prostorách tohoto objektu.

Buďte srdečně zváni!
Malostranská beseda

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Media Channel Advokacie Praha PPS Tarakan, a.s.

Partneři klubu

Stock Plzeň-Božkov M.S.A. production s.r.o. Agentura Delta – grafika, tisk, výroba reklamy PPS Zumtobel Lighting s.r.o.

Mediální partneři

Beat Radio Country radio Český rozhlas Regina

Spolupracujeme

Hudební klub Blues sklep Fringe Festival Praha United Island of Prague Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan Ája Dvořáčková – Photo & GraphicE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2014 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru