Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám

V nejbližší době

21. 11. 2018 | středa | 20.00

Zimohraní 2018: VLTAVA – MARX ENGELS BEATLES TOUR
290 Kč / na stání
Zimohraní 2018: VLTAVA – MARX ENGELS BEATLES TOUR Vstupenky


Vltava je česká hudební skupina, která existovala v letech 1986–2003 a svou činnost obnovila v roce 2010. Jejím zakládajícím a ústředním členem, frontmanem a autorem naprosté většiny repertoáru je Robert Nebřenský. Vltava je považována za jednu z nejoriginálnějších českých rockových skupin, je pro ni typická kompoziční nápaditost, složitá a pestrá instrumentace a básnické, někdy surrealistické texty. Jedním z poznávacích znamení je také osobitý pěvecký projev Roberta Nebřenského. Tvorba kapely vtipně kombinuje všemožné rockové a popové styly a často se pohybuje na hraně parodie.

22. 11. 2018 | čtvrtek | 19.00

Benefiční večer pro Caballinus
účinkují: Brigita a Štěpán / moderuje: Martin Zach / 590 Kč
Benefiční večer pro Caballinus Vstupenky


Caballinus - zapsaný spolek byl založen v roce 2008 za účelem provozovat a zajišťovat hiporehabilitační aktivity.

Naše klientela je zejména z oboru dětské neurologie, konkrétně pak provádíme terapii nejčastěji u dětí s centrálními koordinačními poruchami, dětskou mozkovou obrnou, Downovým syndromem, autismem, kombinovanými vadami a celkovým psychomotorickým opožděním. Pomáháme dětem, které nejsou schopny samostatného sedu, lezení, chůze. Hipoterapie je osvědčenou metodou, díky které tyto pohybové aktivity mohou zvládnout. V průběhu dlouholeté praxe prošly naší terapií stovky dětí.

Hipoterapii provozujeme ambulantní formou (klient dojíždí několikrát týdně) nebo formou intenzivních pobytů (terapeutická lekce je zařazena dvakrát denně).

Jsme členy České hiporehabilitační společnosti.

23. 11. 2018 | pátek

klub zadán

klub zadán

24. 11. 2018 | sobota | 20.30

DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND – 20 LET V KOMATU
200 Kč / na stání
DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND – 20 LET V KOMATU Vstupenky


Podruhé a naposledy odehrajeme speciální koncert k 20tému výročí naší kapely, tentokrát v Praze 24.11. v klubu MALOSTRANSKÁ BESEDA. Čeká na vás spousta hostů, kteří s námi v průběhu dvaceti let hráli nebo spolupracovali, a také speciálně pro tuto příležitost upravený playlist!! Tak neváhejte a přijďte s námi oslavit 20 LET V KOMATU!!!

25. 11. 2018 | neděle | 20.00

DEN FLAMENKA / Día del flamenco 2018: Irene Álvarez & María Marín: Múza (ESP)

DEN FLAMENKA / Día del flamenco 2018: Irene Álvarez & María Marín: Múza (ESP) Vstupenky


PŘEDSTAVENÍ “MÚZA”

Múza je pramenem inspirece, múza je žena. Toto představení se soustředí na ženský pohled na umění. Umělkyně nabízejí svůj intimní pohled na tvorbu, kterou ztvárňují a zhmotňují pomocí kytary, co by hlavního hudebního nástroje a tance, co by obrazového jazyka.

Irene a María nabízejí cestu skladbami napříč časem (Scarlatti, Albéniz, Feliu..), které ukazují přirozenou fúzi mezi flamenkem, klasickými skladbami a andaluským folklórem. Toto prolínání žánrů ztotožňují obě umělkyně: María Marín - klasická kytara a flamenkový zpěv a Irene Álvarez - flamenková tanečnice, jejímiž tanečníky kořeny byly styly clásico espaňol a danza espaňola. Jejich všestrannost spolu s pečlivě vybraným repertoárem nás přenese do jejich uměleckého světa, nahlédnete na umění jejich očima. Umění je jedno, ale je mnoho způsobů, jak se na něj dívat.

OBSAZENÍ:
Irene Álvarez (flamenkový tanec)
María Marín (kytara, flamenkový zpěv)

IRENE ÁLVAREZ
Sevillská tanečnice flamenca Irene Alvarez se začala věnovat klasickému španělskému tanci už jako devítiletá u slavné Matilde Coral na „Real Conservatorio Superior de Musica y Danza“ v Seville. Absolvovala v roce 1993 a následně své umění zdokonalovala pod vedením takových legendárních tanečníků, jako jsou El Güito, Manolo Marin, Javier Latorre, Isabel Bayon, José Galván, Pilar Ogalla, Angel Atienza a Manuel Betanzos. Na základech klasického flamenca vytvořila svůj vlastní osobitý styl, ve kterém se pojí její impulzivní, mnohdy velmi moderní výraz, s ženskou elegancí charakteristiskou pro sevillskou školu.V roce 1992 Irene účinkovala ve filmu Carlose Saury Sevillanas, ale teprve od roku 2002 začala pravidelně vystupovat na řadě mezinárodních pódií. Jejími stálými kolegy jsou kytarista Antonio Andrade a tanečník Federico Ordoñez, se kterým založila soubor DOS. Kromě vystoupení na mnoha evropských festivalech, mj. na kytarovém festivalu v maďarském Balatonfüred, v Caen ve Francii, na festivalu flamenca v Rotterdamu a na Gypsy Festival Tilburg vystoupila v sezoně Berlínské filharmonie, byla pozvána ke spolupráci s kytaristou Rafaelem Cortesem, se soubory Los Payos, Sevilla Mia, Inspiracion Flamenca a podílela se na řadě cross-over projektů jako „El Pelele – Noche de Canciones Españoles“, indicko-andaluském „Kathak Flamenco“ s Music Ensemble of Benares a „Classic Club Nights“ s José Parrondem. Spolu se zpěvačkou Carmen Fernandez a kytaristou Alexanderem Gavilánem v roce 2010 založila soubor Cuadro Flamenco Irene Alvarez a připravili programy „Alegrias Soleares y“ a „Zarzamora“. ” Irene vede svou vlastní taneční školu Arrebato, asistovala Isabel Bayon během festivalu Jerez v letech 2009 a 2010 a působí jako hostující lektorka na Codarts v Rotterdamu. Irene je nejen výborná tanečnice a lektorka, ale také didaktik a pedagog díky doktorandskému studiu flamencologie na Univerzitě v Seville.

MARÍA MARÍN
María je flamenková zpěvačka a hráčka na klasickou kytaristu, narozená v Utreře a žijící momentálně v Nizozemsku.
María začala studovat na kytaru, když jí bylo sedm let v Utreře, ve Španělsku, a pokračovala na konzervatoři hudby CPM “Francisco Guerrero” v Seville. Později pokračovala ve vyšších studiích na Vysoké hudební konzervatoři Manuela Castilla ze Sevilly s učitelem a koncertním kytaristou Antoniem Duroem a získala vynikající známky. V Koninklijk Conservatorium (Den Haag, Nizozemsko 2012) dokončila magisterské studium na kytaru u učitele Zorana Dukiče.

26. 11. 2018 | pondělí | 20.30

Robert Křesťan a Druhá tráva
bluegrass / 450 Kč / na sezení
Robert Křesťan a Druhá tráva Vyprodáno


Robert Křesťan – uznávaný skladatel, textař, básník a osobitý zpěvák, ale také hráč na banjo, kytaru a mandolínu. Již na gymnáziu založil skupinu Trapeři, ve které hraje na banjo (zde se potkává se svým současným spoluhráčem Petrem Surým). První větší úspěchy slavil s brněnskými Poutníky, kteří se jeho příchodem dostali na špičku českého bluegrassu osmdesátých let.

27. 11. 2018 | úterý | 20.30

Lili Marlene
180 Kč / na sezní & stání
Lili Marlene Vstupenky


Hudební skupina Lili Marlene je autorským projektem klávesisty a kapelníka Martina Němce, který by se snad dal nazvat "futuristickým šansonem“. Seskupení vévodí expresivní alt zpěvačky Dáši Součkové, která mimo jiné slavila před časem úspěch u publika i kritiky při koncertech v Argentině. Hudba a texty Martina Němce se odehrávají na pomyslném průsečíku pouličních balad začátku minulého století se současnými trendy elektroniky a rocku.

Aktuálně

Pohádky pro děti v Trick baru

Tradiční a české – naivní a hezké! To jsou LOUTKOVÁ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ v Malostranské besedě. Každou neděli v 15h můžete vidět nevídané a slyšet neslýchné.

Lístky lze zakoupit při vstupu. Veškerá představení proběhnou v Trick baru ve 2.patře.
Vstupné: 80,- děti / 50,- dospělí

Těšíme se na vás.
Malostranská beseda

Uzavření pokladny – LISTOPAD 2018

Ve dnech 9., 23. a 30. listopadu bude pokladna klubu uzavřena.

Děkujeme za pochopení.
Martin Kráľovský

SILVESTR 2018: OLIN NEJEZCHLEBA & KyBaBu

Vážení a milí.

Pokud s námi budete chtít být na Silvestra, vězte, že vstupenky na poslední koncert roku 2018, jsou již v prodeji. Vstupenky v síti Ticketstream nebo na www.malostranska-beseda.cz.

Těšíme se na Vás!
Martin Kráľovský

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Hlavní partner Malostranské besedy

Media Channel

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Advokacie Praha PPS J&T Bank

Partneři klubu

Stock Plzeň-Božkov M.S.A. production s.r.o. Agentura Delta – grafika, tisk, výroba reklamy PPS Prague Boats J&T Bank

Mediální partneři

Beat Radio Country radio Český rozhlas Regina Radiohouse

Spolupracujeme

Fringe Festival Praha Sdružení občanů a přátel Malé Strany a HradčanE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2018 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru